На брифінгу міського голови говорили про призначення цільових коштів, розвиток бізнесу та інтеграцію переселенців у життя громади

На брифінгу міського голови говорили про призначення цільових коштів, розвиток бізнесу та інтеграцію переселенців у життя громади
На брифінгу міського голови говорили про призначення цільових коштів, розвиток бізнесу та інтеграцію переселенців у життя громади

Військові просять змінити цільове призначення виділених для них коштів
На територіальну оборону виділено 100 тисяч гривень. Укладено угоду з Центром комплектування області, тому що розпорядниками коштів є саме вони. Але є лист керівника батальйону тероборони, в якому він просить поміняти цільове призначення грошей. Це питання обговорюватиме бюджетна комісія і вирішуватиме виконком. Виділялися 500 тисяч гривень на ЗРП, але вони також просили поміняти цільове призначення коштів. Мільйон гривень зареєстровано в казначействі для бригади. Якщо командування скаже, що ще потрібно дофінансувати військових, це буде негайно виконано, оскільки рішення щодо виділення коштів тепер приймає не сесія, а виконком.
Гороші на харчування поки що не задіяні
Коли розпочалися воєнні дії, міська влада організувала харчування і для тероборони, і для поліцейських, і для добровольців, які їм допомагали. Із  продуктами харчування допомагали спонсори, а готували страви в садочках №8, №5 і в Зарічанському садочку. Із проханням виділити кошти на придбання продуктів звернулось управління з гуманітарних питань. Гроші виділені, але ще поки жодної копійки немає профінансованої. Це питання обговорюватиметься на нараді з управлінням з гуманітарних питань. Ситуація така, що тероборону передислокували, а тому залишилося мало категорій людей, яких потрібно харчувати. Поки що кошти не використані. 
Як розвиватиметься бізнес у громаді
Сільськогосподарські підприємства працюють у хорошому штатному режимі. Вже розпочалися роботи з підживлення озимих культур. Що стосується промислових підприємств, то на початку війни перервалися зв’язки з колегами і партнерами з інших областей. Міський голова спілкувався з керівниками приватних підприємств міста. Нині виник певний дефіцит кадрів, оскільки одні пішли у військо, інші – у тероборону. Крім того, виникли проблеми із замовленнями. Нині є сподівання, що все увійде у  звичний режим. Щодо малого бізнесу, то скарг від підприємців не було, лише один просив допомоги, щоб перевезти через кордон товар, і зверталися підприємці, які торгують алкоголем. Міський голова пояснив, що від торгівлі алкогольними напоями відмовляються навіть ті міста, де немає військової частини, а про нас і мови не може бути. Зверталися підприємці з інших регіонів України з метою реєстрації у нашому місті. Міська влада буде максимально сприяти цим людям.
Чи планується інтеграція переселенців 
Нині зареєстровано 1960 переселенців. Дуже велика кількість їх їде за кордон. Люди моніторять ситуацію. У нашому місті значно менше підприємців, ніж у сусідньому Нововолинську. Також переселенці зважили на обстріли, які нещодавно були. Ситуація з переселенцями під контролем, їх постійно забезпечують усім необхідним. Дано завдання службі зайнятості постійно інформувати переселенців щодо вакансій. Близько 80-ти діток виявили бажання навчатися у наших школах. У службі соціального захисту, а також у ЦНАПі проводяться заходи задля того, аби залучити переселенців до життя у нашій громаді. 
Ціни на продукти стабілізуються 
Були претензії на високі ціни. Відділ економіки спілкувався з підприємцями. Надходили звернення щодо підвищення цін на ринку, але цей факт не відповідав дійсності. Є певні перебої з доставкою товарів, зокрема і продуктів. Але міський голова запевнив мешканців громади, що всі життєво необхідні товари є в наявності. Аграрії громади також готові забезпечити підприємців товарами сільськогосподарського виробництва. Потрібно сказати, що деякі підприємці зайняли позицію не виставляти відразу всі товари, аби уникнути зайвого ажіотажу. Нині знизилися ціни на пальне. Це вмотивовано тим, що відмінили акцизний податок. У місті достатній резерв пального. 
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: