Ранок 31 січня розпочався з відновленого брифінгу мера міста Ігоря Пальонки з представниками місцевих ЗМІ. Журналістів в основному цікавили питання щодо життя Володимира і громади у новому році.
Чому графіки подачі світла все ж порушуються
У той час, як в інших громадах Володимирщини світло стали відключати рідше, у Володимирі все ще діють графіки, коли відключення світла триває багато годин, а самі графіки порушуються. Ось як пояснив ситуацію міський голова:
- Ми пережили час, коли дуже переживали за життєдіяльність міста, за світло, опалення, водоканал тощо. Я спілкувався з головним інженером «Волинь обленерго», який сказав, що введені графіки планового відключення у режимі 4 на 4, але у зв’язку з тим, що не вистачає мегабайт, включення світла на декілька хвилин запізнюється. Оскільки ракети противника влучають в об’єкти інфраструктури, можливі аварійні відключення і ситуація, на жаль в кращу сторону не змінюється. За режимом включення і відключення слідкує оператор в обласному центрі, який бачить перевантаження на лініях, а тому зробити стабільний графік не можна. Там, де є перевантаження, оператор сам вимикає електроенергію. Від нестабільності включення і відключення світла потерпають і наші котельні, які працюють на електроенергії, а у випадку відсутності світла переходять на генератори, що дорого вартує. Закликаю мешканців до розуміння. В інших областях ситуація не менш складна.
У маршрутках буде онлайн контроль
У зв’язку з тим, що багато маршруток рухаються не за графіком, до 20 лютого планується встановити у міському транспорті онлайн контроль. Це буде перехід на електронне обслуговування. Відстежуватимуться графіки руху, а пасажири зможуть розрахуватися і карточками, і телефонами. Буде чіткий облік пасажирів, а також пільговиків.
Що буде з вуличним освітленням
Виділені кошти на придбання системи вуличного освітлення. Це система, яка керуватиме вуличним освітленням. Перебої з освітленням вулиць, на жаль, мають місце. Спочатку обговорювалась пропозиція щодо повного відключення вуличного освітлення. Але мешканці скаржаться, що діти пізно повертаються зі школи чи гуртків. Тому прийняте рішення включати освітлення вечірньої пори. Неправдивою є інформація про те, що включення вуличного освітлення забирає енергію, якою користуються споживачі.
Як живеться переселенцям, як допомагаємо ЗСУ
На сьогодні переселенців орієнтовно 3400 осіб. У приміщенні гуманітарного відділу облаштували фонд «Рокаду» - простір для спілкування переселенців. Там же представники даного фонду щосереди та щоп’ятниці проводитимуть зустріч для переміщених осіб. Створена громадська організація для внутрішньо переміщених осіб. Також переселенці мають змогу харчуватися у громадській їдальні.
Щодо військових, то отримано декілька запитів. Буде виділятися мільйонів 70-80 на підтримку Збройних Сил України. Зарезервовано кошти на придбання безпілотника типу «лелека». Практикується перерахування одноденного заробітку працівників міської ради на потреби ЗСУ.
Відкрито клас безпеки. Яка в цьому була участь міської ради?
Цей клас відкрито за пропозицією МВС. Очевидно, що в цьому зацікавлені й керівники установ. Діяльність цього класу буде відстежуватися і висвітлюватись у ЗМІ.
Як ділитимуть вільні кошти на найближчій сесії?
Ремонт доріг у цьому році відбуватиметься згідно з переліком, який був затверджений ще у 2021 році. Це дорога загального користування місцевого значення, на капітальний ремонт якої було виготовлено проєктно-кошторисну документацію. Щодо цього питання проводимо переговори з обласною службою автомобільних доріг, тож у 2023 році плануємо частково відремонтувати дороги у Дігтеві, Новосілках та Вощатині. Для цього потрібне співфінансування з місцевого бюджету. Дане питання буде винесене на розгляд депутатів.
Які плануються масштабні роботи попри воєнний стан?
Насамперед варто завершити об’єкти, які були розпочаті у попередні роки. Приміром ремонт стадіону та облаштування приймального відділення у ТМО, ремонт приміщення музею, ряду вулиць, утеплення усіх закладів дошкільної освіти, ремонт дахів ліцею №3, Центру позашкільної освіти та Центру культурних послуг, а також ряд заходів із благоустрою, облаштування скейт-майданчика та просторове планування громади. Звісно ж й підтримка військових не припинятиметься – у цьому році плануємо виділити для військових формувань близько 80 мільйонів гривень.
Просувається робота з реконструкції площі
Наразі завдяки новим технологіям вдалося відремонтувати центральний колектор, який є на глибині шести метрів. Наступні кроки – винесення двох котелень з підвальних приміщень та заміна водопроводу, який пролягає через площу Героїв. Якщо ж ситуація дозволятиме, розпочнемо цього року і роботи з реконструкції площі. Також є рішення, що обеліск з оновленої площі буде забраний.
Коментарі