Ситуація з Будинком культури, інфекційне відділення на території ТМО, нові вбиральні у місті: про що говорили з міським головою

Ситуація з Будинком культури, інфекційне відділення на території ТМО, нові вбиральні у місті: про що говорили з міським головою
Ситуація з Будинком культури, інфекційне відділення на території ТМО, нові вбиральні у місті: про що говорили з міським головою

У вівторок, 9 лютого, відбувся брифінг міського голови Володимира-Волинського Ігоря Пальонки з журналістами місцевих видань. Ось про що говорили.

Працівників районного Будинку культури  не звільнятимуть

Міський голова повідомив, що усі працівники районного Будинку культури не залишилися без роботи. Вони нині працевлаштовані у структурних підрозділах громади. Зараз вирішується подальша доля установи, адже є різні думки стосовно її нового призначення. Серед питань, що розглядаються, – створення Центру розвитку культури. Також Ігор Пальонка поінформував: «Є й інші думки, але однозначно – усі працівники залишаться. На яких посадах, наразі не відомо, бо цим займатиметься начальник відділу культури». Що ж стосується проведення ремонтних робіт у приміщенні РБК, то зараз обстежуються інженерні мережі: теплопостачання, водопостачання, електропостачання, каналізація. Після отримання висновків спеціалістів буде прийматися рішення щодо черговості проведення ремонту. 

Оперативно долають виклики, пов’язані зі снігопадом

Для розчищення доріг від снігу в період розгулу негоди працювало 7 одиниць техніки комунального підприємства «Полігон», трактор комунального підприємства «Заріччя», також до робіт долучився приватний підприємець із села Суходоли, який має гусеничний трактор. Дороги місцевого значення загального користування, ті, що під’їзні до сіл, обслуговує ТзОВ «Західавтодор», який теж проводить розчищення шляхів. Негода найбільше ускладнювала транспортне сполучення із селом Дігтів, тому місцеві школярі у вівторок навчалися дистанційно. Очільник громади наголосив, що в період сильного снігопаду, в понеділок, дороги в сільській місцевості розчищали двічі. Також зазначив, що для посипання шляхів в ожеледицю піщано-сольової суміші достатньо.

Як усунути проблеми з низькою напругою в електромережі

Міського голову поінформували про те, що жителі вулиці Чайковського скаржаться на низьку напругу в електромережі. Вони неодноразово зверталися до Володимир-Волинської філії ПрАТ «Волиньобленерго», але безрезультатно. Ігор Пальонка порадив мешканцям написати лист на ім’я міського голови. Після цього буде ініційоване звернення до енергетиків. Як пояснив очільник громади, планові заходи ця установа розписує на рік наперед, тому наявність заяв, звернень, наполягань від споживачів здатна вплинути на пришвидшення виконання позапланових робіт.

Інфекційне відділення перенесуть на територію ТМО

Як поінформував очільник громади, директор КП «Володимир-Волинське ТМО» має ідею перенести інфекційне відділення на територію медзакладу. 
- Я зустрінуся з Тетяною Ващук, і це питання ми з нею детальніше обговоримо, - сказав Ігор Анатолійович. – Приміщення так званої червоної лікарні належить до комунальної власності й наразі його подальша доля не вирішується.

У місті планують облаштувати нові громадські вбиральні

У Володимирі-Волинському наявна проблема через відсутність громадських вбиралень у центральній частині міста. Міський голова поінформував, що зараз вивчається питання облаштування туалетів. Також він зазначив, що на період масових заходів будуть додатково розміщувати біотуалети.

З якими питаннями зверталися громадяни до очільника громади під час виїзних прийомів 

У понеділок міський голова провів виїзний прийом громадян у селах Вощатин, Ласків, Новосілки. Попри снігопад, найбільше на прийом звернулося мешканців Новосілок – 21 особа. Вони піднімали питання маршрутних перевезень, ремонту доріг у весняно-літній період, вуличного освітлення, утримання кладовища. У Вощатині на зустріч з очільником громади прийшло три жителі. Вони скаржилися на маршрутні перевезення. Річ у тім, що перевізник не дотримується встановленого графіка руху, тому місцевим мешканцям важко дістатися в центр району чи у Нововолинськ. Також озвучили питання, що стосувалося ремонту дороги Вощатин-Ласків-Суходоли, який проводиться уже чотири роки. У селі Ласків місцевий підприємець звертався щодо виділення йому земельної ділянки для ведення фермерського господарства. Він написав відповідну заяву, тож це питання буде розглядатися на комісіях. Також звернувся директор школи стосовно продовження ремонтних робіт у навчальному закладі. Там уже перекрили дах, замінили водостічну систему, надалі є потреба утеплення горища.

Написані проєкти для отримання грантів від Українського культурного фонду

Як поінформував Ігор Пальонка, уже підготували три проєкти для отримання грантів від Українського культурного фонду. Перший – стосовно відродження та проведення фестивалю «Володимир», другий – стосується проведення фестивалю «Княжий», а третій – спільний із Зимнівською громадою, щодо туристичної привабливості регіону. У разі перемоги проєкти втілюватимуться на умовах співфінансування з місцевого бюджету.

Хочуть впорядкувати вуличне освітлення

- Ми проводили зустріч з представниками різних фірм, які надають послуги з утримання мереж вуличного освітлення. У нас є деякі проблемні питання, адже окремі підстанції дуже навантажені, тому стаються перебої з електропостачанням. Раніше були проблеми з вуличним освітленням у парку ім.Гагаріна, на вулиці Незалежності. Зараз – на вулиці Степана Бандери, - каже Ігор Пальонка. – Ми хочемо розробити систему, щоб поступово впорядкувати вуличне освітлення. На сільській території мережа будувалася вже за сучасними нормами у 2011 році, а в місті довантажували існуючі мережі додатковими ліхтарями.

На території колишньої Зарічанської сільської ради хочуть встановити 22 вітряки

Як повідомив очільник громади, на території колишньої Зарічанської сільської ради вже встановлена тимчасова щогла, на якій відповідний датчик заміряє показники вітру. Її встановили інвестори, щоб проаналізувати доцільність розміщення на цій території вітрової електростанції. Також розроблена схема планування території, на якій нанесені 22 вітряки. Їх мають встановлювати у Вощатині, Ласкові, Суходолах. Зараз ця схема проходить обговорення у Волинській ОДА. Після її затвердження депутатами районної ради, дорога перед інвесторами буде відкрита. Паралельно 12 місцевих мешканців, що є власниками паїв, вирішили передати частину своєї землі у комунальну власність. Таких паїв уже від 36 до 40 соток. Там встановлюватимуть вітряки.

Грошові компенсації виплачуватимуть не всім, хто перехворів на COVID-19

Очільник громади поінформував, що комісія переглянула питання виплати грошових компенсацій громадянам, у яких підтвердився діагноз коронавірус. Тим, хто переніс захворювання у легкій формі, компенсацію не виплачуватимуть.  За словами Ігоря Пальонки, на попередньому засіданні виконкому на таку матеріальну допомогу виділили понад 100 тисяч гривень. Зараз звернень – не менше, однак можливості допомогти всім немає. Також вивчатимуть питання підтримки людей, які через коронавірус втратили рідних.     
Валентина Тиненська

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: