Митрополит Володимир-Волинської єпархії УПЦ мп «засвітився» в календарі РПЦ на чолі з Кирилом та Онуфрієм

Митрополит Володимир-Волинської єпархії УПЦ мп «засвітився» в календарі РПЦ на чолі з Кирилом та Онуфрієм
Митрополит Володимир-Волинської єпархії УПЦ мп «засвітився» в календарі РПЦ на чолі з Кирилом та Онуфрієм

У Москві випустили «Патріарший календар» на 2024 рік – офіційне видання російської православної церкви. На обкладинці зображений російський патріарх – Кирил Гундяєв. До нього також увійшли очільник всієї УПЦ мп митрополит Онуфрій, керуючий Володимир-Волинською єпархією УПЦ мп митрополит Володимир, осередок якого знаходиться на території Успенського собору міста Володимира, а також інші священники УПЦ мп з Волині та України.
Про випуск календаря РПЦ, до якого входять священники, які досі “вільно перебувають в Україні”, і намагаються всіляко відхрестися від причетності до московського патріархату, написав Євстратій Зоря у фейсбуці.
“У Мск випустили «Патріарший календар» – офіційне видання РПЦ, де всі діючі єпископи тієї структури, яка себе називає «незалежною УПЦ» – описані саме як архієреї Московського Патріархату.
Чи хтось із них ПИСЬМОВО І ОФІЦІЙНО заперечив/заперечить свою приналежність до МП?
І зверніть увагу – ані митрополита Симеона (Шостацького), ані митрополита Олександра (Драбинка), які раніше були архієреями МП – НЕМАЄ в календарі. Бо вони, на відміну від тих, чиї фото нижче можна бачити, РЕАЛЬНО розірвали свою підлеглість Моспатріархії”, – йдеться у повідомленні.
Як бачимо, до календаря на чолі з російським патріархом Кирилом від 6-го вересня 2023 року увійшли священники УПЦ мп, серед яких очільник УПЦ мп митрополит Онуфрій, при чому у календарі його зображення опублікували першим після Кирила. Також до календаря РПЦ входить керуючий Володимир-Волинською єпархією УПЦ мп митрополит Володимир (Мельник), єпархіальний центр якого знаходиться на території Успенського собору міста Володимира. Є там і скандальновідомий Павло Лебідь, Нафанаїл – митрополит Волинський і Луцький, Афанасій – єпископ Камінь-Каширський, вікарій Волинської єпархії, а також інші священники УПЦ мп.
До слова, біографія митрополита Володимир-Волинського та Ковельського Володимира (мельника) розміщена на сайті Російської православної церкви.
Тож, коли в черговий раз, священники і прихильники Української православної церкви будуть вам доводити про, нібито, незалежність УПЦ та свою непричетність до росії і московського патріархату, згадайте про цей календар, випущений 6-го вересня 2023 року, очільником РПЦ Кирилом Гундяєвим, який благословляв війну проти України.
Згодом митрополит Волинської єпархії ПЦУ Михаїл прокоментував появу священників УПЦ мп в календарі Кирила, де зазначив, що ні «митрополит Киевский і всея Украины Онуфрий», ні «митрополит Владимир-Волынский и Ковельский Владимир», ні «митрополит Волынский и Луцкий Нафанаил», ні «епископ Камень-Каширский Афанасий», ні інші їхні співслужителі офіційно не спростували і, певно, не спростують приналежність до церкви країни-терористки. Адже вони ніколи не оголошували про вихід із мп.
Нагадаємо, у червні минулого року відбувся випуск богословського відділення Володимир-Волинського Духовного училища, що діє при Успенському соборі Української православної церкви московського патріархату. Митрополит Володимир сфотографувався з випускниками-богословами. Проте, у соцмережах люди почали обурюватися формі, у якій були одягнуті випускники, її порівнюють із військовим строєм кадетів часів російської імперії.
У лютому цього року в Успенському соборі УПЦ мп у Володимирі святкували Масляну із самоваром та бубликами.
У березні цього року митрополит Володимир з’явився разом із скандальновідомим настоятелем Києво-Печерської Лаври Павлом Лебедем, знаним у народі, як Паша «Мерседес» за любов до елітних автомобілів. У відеозверненні до влади, вони просили, щоб Києво-печерську лавру не забирали в УПЦ мп.
Перед Великоднем у Володимирі біля Успенського собору пройшла акція протесту проти московського патріархату.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: