Початкові класи «Центру освіти», асфальтування Устилузької, залучення інвестицій у місто – теми, що цікавили журналістів

Початкові класи «Центру освіти», асфальтування Устилузької, залучення інвестицій у місто – теми, що цікавили журналістів
Початкові класи «Центру освіти», асфальтування Устилузької, залучення інвестицій у місто – теми, що цікавили журналістів

11 травня традиційно відбулася зустріч міського голови з журналістами засобів масової інформації, під час якої Ігор Пальонка дав відповіді на запитання, що цікавили медійників. Ось що ми дізналися.

Початкові класи в ліцеї «Центр освіти» фінансуватимуть із міського бюджету

У п’ятницю 7 травня міський голова Ігор Пальонка зустрівся з головою Волинської обласної ради Григорієм Недопадом. Під час зустрічі вони обговорили питання функціонування початкової школи в ліцеї «Центр освіти». Як повідомив очільник громади, складається така ситуація, що з обласного бюджету кошти на це не виділятимуться. Перед міською владою постало питання збереження початкової школи у цьому навчальному закладі за рахунок фінансування з бюджету громади. Область не заперечує і готова надати приміщення в довгострокову оренду (на понад 20 років). Таке рішення може бути прийняте на сесії обласної ради, яка відбудеться 22 травня. 
Як розповів журналістам Ігор Анатолійович, уже відбулася зустріч за участю депутатів, фінансистів, начальника відділу освіти, батьків учнів, де обговорювалися усі аспекти такого рішення. За попередніми підрахунками, громаді утримання початкових класів цього навчального закладу обійдеться приблизно у 2 мільйони гривень на рік. А освітня субвенція буде спрямована на заробітну плату вчителів.
- Я переконаний, що школу нам треба зберегти. Тим більше, триває реформа освіти, згідно з якою має бути наповненість класів 24 учні. У місцевих школах є чимало класів, де навчається 30 і більше учнів. Відповідно, постане питання, де усіх розміщувати, - сказав міський голова. – Початкова школа у ліцеї «Центр освіти» - це буде окрема юридична установа, засновником якої виступатиме міська рада. А у перспективі є думка, зробити єдиний заклад об’єднавши з наявним там дитячим садком.

Комунальні служби при підготовці до свят спрацювали добре

Як повідомив міський голова, серед труднощів, з якими зіткнулися під час благоустрою напередодні Великодніх свят, було виявлення несанкціонованих сміттєзвалищ. Для їх ліквідації залучали техніку комунальних підприємств і місцевих підприємців. Не було перебоїв з водопостачанням і водовідведенням. Усе, що планувалося позамітати механізованим способом, було здійснено. Косіння трави надолужують. «Комунальними службами я задоволений», - сказав Ігор Пальонка.

Асфальтування вулиці Устилузької

Близько трьох тижнів тому міський голова мав розмову з представником польської сторони щодо продовження асфальтування вулиці Устилузької. Він пообіцяв, що ремонтні роботи виконуватимуть вже у травні, сюди буде доставлена необхідна техніка. 
- Я, проїжджаючи повз, бачив, що при в’їзді у місто вже деяка техніка є, - повідомив Ігор Анатолійович.

Інспектор з паркування поки лише попереджає водіїв-порушників

- Уже місяць у місті працює інспектор з паркування, але поки що нікого не оштрафував. Проводить роз’яснювальну роботу. Разом із колегами він проходить навчання у Луцьку, після закінчення якого будуть мати право на складання адмінпротоколів, - поінформував очільник громади. 

Залучення інвестицій у місто

За словами міського голови, зараз продовжують реалізовувати проєкт щодо встановлення вітрових станцій на територіях сіл Ласків, Вощатин і Суходоли. Сьогодні питання на стадії виділення землі, далі відбудеться затвердження в ОДА схеми планування розташування цих станцій. 
Ведуться перемовини щодо будівництва у місті нових багатоповерхівок. Є домовленість між власником території колишнього консервного заводу з потужним обласним забудовником стосовно зведення там цілого мікрорайону. Також на земельній ділянці біля колишньої першої школи, власником якої є Сергій Ковальчук, хочуть звести три будинки. Сьогодні там тривають роботи з проєктування мереж газопостачання.
- Ситуація щодо створення індустріального парку в громаді є двоякою. Ми проаналізували роботу таких парків в Україні. Їх є понад 40, а діючих – один чи два. Ми зараз стоїмо перед рішенням, чи далі працювати в цьому напрямку, чи поки більш детально вивчити ситуацію. Для створення індустріального парку є певні вимоги. Він розташовується на досить великій площі – понад 20 га. Ним опікуватиметься або місто, або певна управляюча контора, яка займатиметься його розбудовою та наданням в оренду місця. Великою проблемою є те, що там немає мереж: електричних та газопостачання, - повідомив Ігор Пальонка. – Міністерство регіонального розвитку наголошує, що виділятиме певні кошти для його розбудови. Я планую зустріч у Міністерстві розвитку громад, щоб більш детально поспілкуватися про облаштування такого парку.

Бюджет громади перевиконується

Порівняно з минулим роком, цьогорічний бюджет громади перевиконаний. За словами Ігоря Пальонки, цьому сприяло два чинники: доєдналася Зарічанська сільська рада, яка має хороший бюджет, і отримано значну суму податку на доходи фізичних осіб, адже військовослужбовці нашої бригади зараз виконують бойові завдання на сході України. Крім цього, великі підприємства, такі як ПрАТ «Володимир-Волинська птахофабрика», ТзОВ «Гербор-Холдинг», вчасно сплачують податки. 

Тривають ремонтні роботи в музеї

У музеї завершили ремонт даху. Уже передбачені кошти на виготовлення проєктної документації для ремонту фасаду та двох кімнат. Як повідомив Ігор Пальонка, ремонтом кімнат займуться уже найближчим часом, а ось із фасадом – складніше, це вимагає дещо іншого підходу, оскільки музей розташований у приміщенні, що є пам’яткою архітектури.

Оновлений склад виконкому міської ради запрацює з липня

У структурі міської ради триває реорганізація, проводяться конкурси на зайняття вакантних посад керівників відділів, управління. Очікується, що оновлена структура розпочне повноцінну роботу уже з липня. За словами Ігоря Пальонки, раніше у виконавчому комітеті міської ради було 132 посади, а в Зарічанській громаді – 26. Сьогодні у штатному розписі у виконкомі 145 посад.

На дослідження провалля біля міської ради планують виділити кошти 

На чергову сесію буде винесене питання щодо виділення коштів на проєкт стосовно дослідження провалля біля міської ради. 
Валентина Тиненська
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: