Опалення у школах і садочках, ефективність роботи муніципальної варти, збільшення кількості голубів на площі – теми, що цікавили журналістів

Публікації

Опалення у школах і садочках, ефективність роботи муніципальної варти, збільшення кількості голубів на площі – теми, що цікавили журналістів
Опалення у школах і садочках, ефективність роботи муніципальної варти, збільшення кількості голубів на площі – теми, що цікавили журналістів

27 квітня традиційно відбулася зустріч міського голови з журналістами засобів масової інформації, під час якої Ігор Пальонка дав відповіді на запитання, що цікавили медійників. Ось що ми дізналися.

Чому не вмикають опалення у школах, а лише в садках?

- Було прийнято рішення включити опалення у дитячих садках. У зв’язку з тим, що ситуація з коронавірусом непроста, відділ освіти вирішив, що директори шкіл визначатимуться з приводу переведення навчальних закладів на дистанційне навчання відповідно до рівня захворюваності. Станом на 24 квітня на дистанційному навчанні усі школи, крім Суходільської. Якби цього тижня школи працювали, то автоматично увімкнули б опалення і там, - повідомив Ігор Пальонка. – Ліміти теплоенерго уже вичерпані, адже були передбачені до 15 квітня. Кілька днів ми вели перемовини з газовиками, щоб спожити додаткові обсяги газу. Вдалося домовитися, і тому опалення увімкнули в ЗДО. Чому не багатоповерхівки? Тому що, аби подати тепло в будинки, потрібно 2-3 дні усе налаштовувати, а за цей час (тобто у четвер-п’ятницю) уже має потеплішати.  

Розглянули можливість передачі Брусилівського парку на баланс громади

Під час загальноміської толоки прибрали Брусилівський парк. Надалі комунальне підприємство «Полігон» буде підтримувати у ньому порядок. Оперативне командування розглянуло можливість передачі земельної ділянки у комунальну власність міста. Місцеві землевпорядники мають розробити механізм таких дій, а влада зробить усе можливе, щоб це відбулося.  

Не всі заплановані до Великодніх свят роботи з благоустрою завершені

Міський голова повідомив, що не всі заплановані до Пасхи роботи з благоустрою вдалося виконати через погодні умови. Не встигли доробити з’їзди на вулиці Сагайдачного, а бічні вулиці не підсипали щебеневою породою через те, що нещодавно лише закінчилися тендерні процедури. Надіялися, що ремонт на Устилузькій продовжуватиметься, та поки ще цього не відбулося. У той же час на вулиці Незалежності до свята вдасться завершити усе заплановане. Кладовища теж приберуть і вивезуть сміття. Планують також поскидати гнізда ворон у сквері біля історичного музею (три подібні акції було проведено). Уже погрейдерували дороги в селах громади, висадили квіти на клумбах.

Про те, що робити з голубами на площі Героїв, поки не вирішували

У місті планують ремонт площі Героїв, яку облюбували голуби, і їхня чисельність збільшилася. Відповідно, вони лишають по собі слід. Як поінформували присутні представники медіа, у Барселоні птахам підсипають у корм «контрацептиви», і поцікавилися, чи можливе таке у нас. Ігор Пальонка відповів, що уже прийняте рішення про вибір концепції реконструкції площі Героїв, і його позиція така, щоб до кінця року виготовити проєкт та ознайомити мешканців з виглядом головної площі міста. «Про голубів поки не думав», - зазначив очільник громади. 

Штат муніципальної варти збільшився

Представники муніципальної варти проходять навчання в Луцьку щодо оформлення протоколів про адмінпорушення. Працівники уже попереджають водіїв про дотримання правил паркування, інакше – штрафуватимуть. Їхній штат  збільшився, і, відповідно, ефективність роботи дещо зросла. 
- Ми хочемо з муніципальної варти зробити міцну структуру. Розглядаємо питання виділення їм приміщення (один з варіантів – адмінбудівля колишньої Зарічанської сільської ради). Тих працівників, які сьогодні охороняють міську раду, маємо намір перевести для роботи у місті, зараз думаємо, як це зробити. З народним депутатом ведемо перемовини, щоб за рахунок соцеконому придбати їм автомобіль, аби інспектори оперативно реагували на виклики та порушення, - повідомив Ігор Пальонка.

Два проєкти перемогли у конкурсі від державного фонду регіонального розвитку

Конкурс проєктів від державного фонду регіонального розвитку відбувся. Два місцеві об’єкти здобули перемогу і шанс на фінансування: це ремонт приймального відділення ТМО та в’язниці на валах Городища. Але у зв’язку з обмеженням фінансування, ОДА прийняла рішення добудувати об’єкти, які є довгобудами, зокрема школи, спорткомплекс в інших районах. Міська влада не подавала нових пропозицій на конкурс для фінансування наступного року, адже має намір відстоювати ті проєкти, які уже відібрані.

Подальша доля території танкового полку

Міністерство оборони України ставить перед собою мету забезпечити житлом військовослужбовців і шукає шляхи залучення інвесторів. Згідно з генеральним планом міста, територія колишнього танкового полку підходить для житлової забудови, і міська рада схвалює таку можливість, адже в її інтересах, щоб не пустувала ця територія.  

Територія для кладовища ще не виділена

Минулого тижня міська рада зверталася з листом до Міністерства оборони з проханням виділити 12 гектарів належної йому території та передати в комунальну власність. Цієї площі буде достатньо для облаштування нового кладовища. Як повідомив Ігор Анатолійович, очікується візит заступника міністра оборони, який обіцяв відвідати наше місто, щоб уже на місці обговорити усі важливі питання, відвідати об’єкти, про які йдеться.
Валентина Тиненська
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: