Провалля біля міської ради, протипожежна безпека закладів освіти, каналізування міста: про що говорили з міським головою

Провалля біля міської ради, протипожежна безпека закладів освіти, каналізування міста: про що говорили з міським головою
Провалля біля міської ради, протипожежна безпека закладів освіти, каналізування міста: про що говорили з міським головою

У вівторок, 23 лютого, відбулася традиційна зустріч міського голови Ігоря Пальонки з журналістами місцевих засобів масової інформації. Ось про що ми дізналися.

Як вирішуватимуть ситуацію з проваллям біля міської ради 

Міський голова повідомив, що археологи обстежили провалля. Будівельники будуть приймати рішення, що можна зробити в цій ситуації, адже є загроза, що може відбутися зсув ґрунту біля фундаменту міської ради. Є потенційна небезпека. Якщо артефакт, що відкрився, становить цінність, то вирішуватимуть, як його зберегти, щоб показувати туристам.      

Проблема слизьких доріг та тротуарів 

Мороз після відлиги зробив свою справу і призвів до того, що у вівторок вранці дороги та тротуари були слизькими. Їх не посипали. Ігор Пальонка повідомив, що звернеться до заступників і питання вирішать. 

Результати робочої зустрічі в Міністерстві охорони здоров’я

Очільник громади повідомив, що відбулася тепла дискусія з першим заступником міністра охорони здоров’я. Вона порадила, що потрібно зробити, аби місцева лікарня отримала статус опорної, ознайомилася з показниками медзакладу стосовно того, скільки є захищених пакетів послуг, що фінансуються з НСЗУ. Також посадовиця запевнила, що у міністерства є чітка позиція, що всі опорні лікарні в Україні будуть отримувати кошти пропорційно. Також Ігор Пальонка поінформував, що планується робоча зустріч з обласною владою щодо утворення госпітальної ради (нині наша область чи не єдина в Україні, де вона не діє). Саме госпітальна рада прийматиме рішення щодо клопотання перед Кабміном про присвоєння лікарні статусу опорної. Попередньо Кабінету Міністрів потрібно надати план розвитку лікарні на найближчі 30 років. Сьогодні над цим документом працюють начальник відділу охорони здоров’я та генеральний директор КП «Володимир-Волинське ТМО», які мають подати його на розгляд госпітальній раді.

У школах і дитсадках встановлять пожежну сигналізацію

Ігор Пальонка повідомив, що при формуванні бюджету громади на 2021 рік кошти передбачені на встановлення пожежної сигналізації в навчальних закладах. Уже оголосили тендер на проведення робіт у ЗОШ №5 ім.А.Кореневського. Очільник громади висловив переконання, що цьогоріч усіх навчальні заклади і заклади дошкільної освіти оснастять пожежною сигналізацією. 

Велосипедні доріжки обладнають на частині вулиці Устилузької

За словами міського голови, на відрізку тротуару (від переїзду до ЗОШ №5 ім.А.Кореневського) на вулиці Луцькій проєктом, що був розроблений минулого року, не передбачено облаштування велосипедних доріжок. На вулиці Устилузькій тротуар ще проєктується, і до магазину «Наш край» доріжки немає змоги прокласти, бо не дозволяє ширина тротуару, а далі – у  напрямку заправки «ОККО»  – облаштують. Також, проводячи роботи на цій вулиці, планують викорчувати живопліт, який дещо цьому заважає.

За сприятливої погоди почнуть роботи з благоустрою та ремонт доріг

Коли погода дозволятиме, у громаді розпочнуть роботи з благоустрою. Прибиратимуть сміття, яке ховав сніг. Далі на центральних вулицях підрізатимуть дерева. Якщо сприятимуть погодні умови, то продовжать роботи з облаштування тротуарів, розпочнуть ремонт доріг.

Чи встановлюватимуть камери відеонагляду в дитсадках    

Після скандалу, що недавно спалахнув в одному із закладів дошкільної освіти в Луцьку, постало питання доцільності встановлення камер відеонагляду в дитсадках. Ігор Пальонка повідомив, що у Володимирі-Волинському зараз планують подбати про відеоспостереження в місті. Діє програма «Безпечне місто», на яку хочуть виділити додаткові кошти. Як уже повідомлялося, на в’їздах планують встановити камери, які зчитуватимуть  номерні знаки автомобілів для швидкого розкриття злочинів. А стосовно відеонагляду в садочках, то звернень з цього приводу від батьків чи керівництва закладів до міської влади не надходило.   

Чи функціонуватиме спортивне відділення ліцею «Центр освіти»

Під час зустрічі Ігоря Пальонки з головою Волинської обласної ради Григорієм Недопадом піднімалося ряд питань, серед яких і фінансування закладів освіти обласного підпорядкування. Усі ці заклади забезпечені фінансуванням до кінця року. Невирішеним залишається питання функціонування спортивного відділення Володимир-Волинського ліцею «Центр освіти». Як запевнив голова облради, коли будуть розподілятися вільні залишки бюджету, кошти на це передбачать і загроз для фінансування ліцею не буде. 

Планують каналізувати Заріччя. А чи можна надіятися на каналізування всього міста? 

Міський голова повідомив, що він дав завдання керівнику Управління водопровідно-каналізаційного господарства підготувати інформацію щодо технічної можливості каналізування різних частин міста. Такі вулиці включать у стратегію розвитку громади для того, щоб поступово прокладати каналізаційні мережі. Щодо каналізування села Заріччя, то про таку можливість повідомили проєктанти, які займаються питанням реконструкції очисних споруд. У цьому населеному пункті знаходиться напірний колектор і раніше була помпова станція. Фахівці повідомили, що технічно там легко провести каналізацію. Над цим зараз працюють, але ще остаточного рішення та завдання на проєктування немає.      
Валентина Тиненська
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: