«Найбільша наша цінність – це люди, і ми маємо ким гордитися»

«Найбільша наша цінність – це люди, і ми маємо ким гордитися»
«Найбільша наша цінність – це люди, і ми маємо ким гордитися»

В інтерв’ю нашому виданню очільник ОТГ Юрій Ковальчук поділився досягненнями і проблемами громади, якою керує.
Людина, яка працює, ставить перед собою мету і неухильно прямує до неї, завжди із захопленням розповідає про свою справу. А тому і спілкування з Юрієм Вікторовичем Ковальчуком, головою Затурцівської громади, було не тільки змістовним, а й приємним. Відчувалося, що лідер громади щиро любить людей, а також рідну землю і свою роботу.
- Юрію Вікторовичу, який шлях ви пройшли до виборної посади голови ОТГ?
- Народився я 13 січня 1974 року в Затурцях, чим завжди пишаюся. Після навчання в Затурцівській школі вступив до Львівського військового ліцею імені Героїв Крут, затим, у 1992 році, переді мною відчинилися двері Хмельницької національної академії прикордонних військ України (нині –  Академія Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького). Потім була служба на офіцерських посадах в підрозділах Державної прикордонної служби України. У різні часи обіймав посади заступника начальника прикордонної застави, начальника прикордонної застави, заступника коменданта прикордонної комендатури. Також довелося служити в оперативно-розшукових підрозділах ДПСУ.
У 2008 році прийняв рішення звільнитися з лав ДПСУ, завершивши службу в званні майора. У подальшому працював у ТзОВ «Футбольний клуб «Волинь» офіцером безпеки клубу. У цей період активно розвивав футбол у рідних Затурцях на громадських засадах, працював і до цього часу працюю з дітьми.
Ніколи не втрачав зв’язку з рідними селом, вникав у всі проблеми й успіхи своїх земляків, обирався депутатом сільської ради. У подальшому, після початку адміністративно-територіальної реформи, прийняв рішення балотуватися на посаду голови ОТГ. Перша спроба була невдалою, але наступна стала переможною, і 24 листопада 2020 року я за довірою земляків обійняв цю посаду. 
- Чи можете розкрити власне бачення особливостей своєї громади? 
- Затурцівська громада є компактною. У нас дуже вигідне економіко-географічне положення. Ми маємо велику перевагу в тому, що 30 відсотків території займає траса з Луцька до Володимира-Волинського. Це, звичайно, дуже вигідно. Приєдналася до нас частина Війницької громади (інша частина – до Зимнівської громади). Наша громада в цілому є аграрною. На території діють сільськогосподарські підприємства, зокрема такі потужні, як ТОВ «П’ятидні», ТОВ «СБЕ Україна Рівне», ТОВ «Веселе-Агро», «Західна аграрна група», «Західний Буг», «АлексАгро», «Камелія», «Салекс енерджі», «Ромашка» та інші. Проте ми розуміємо, що необхідно залучати додаткові інвестиції в громаду задля наповнення бюджету та створення робочих місць. Ми постійно над цим працюємо і маємо вже певні успіхи, зокрема заплановано будівництво птахофабрики в с. Холопичі, підприємства з  переробки ягід в с. Озютичі, підприємства з переробки кукурудзи, соняха в  с.Семеринське.
Уся команда апарату сільської ради активно працює над розробкою стратегії розвитку громади, яка дасть нам можливість оцінити потенціал нашої території та спланувати роботу на наступні роки. Задля цього співпрацюємо з фахівцями, які проводять опитування жителів, вивчають їхні запити та інтереси. Ми постійно задіяні в проєктах. Так участь і перемога в проєкті «Енергія розвитку» від компанії «Укргазвидобування» забезпечили нам 100 тисяч гривень. За ці кошти була обладнана кімната для дітей з особливими потребами в ЗДО с. Затурці.
Також хочеться сказати, що в Затурцівській громаді працює на високому рівні інклюзивно-ресурсний центр, який ми цього року повністю відремонтували в приміщенні Затурцівського опорного ліцею. Тут наші педагоги працюють з дітками не тільки нашої громади, а також Торчинської та Локачинської. 
Проводяться заходи з благоустрою наших населених пунктів. Тільки цьогоріч у селах громади в цілому відремонтовано, відновлено та проведено близько 25 км вуличного освітлення, а до кінця року заплановано ввести в експлуатацію ще 5 км, проведено близько 4 км водопроводів.
Багато уваги ми приділяємо освіті. Радує те, що за цей період не закрито жодної школи, створено опорний заклад на базі Затурцівського ліцею ім. В.К.Липинського, який має ще дві філії – Окорську та Озютичівську. Усі наші навчальні заклади перейменовані в ліцеї та гімназії у відповідності до вимог МОН. У цьому велика заслуга нашого начальника гуманітарного відділу Нероди Оксани В’ячеславівни, директорів та персоналу шкіл. За це їм шана та подяка. Улітку провели багато робіт із ремонту класів у школах, облаштування туалетних кімнат у Губинській гімназї та Холопичівському ліцеї, заміни котлів в Кисилинській гімназії та ЗДО с. Войнин, проведено серйозний ремонт в ЗДО с. Зубильне, де змонтоване нове опалення, відремонтовані приміщення садочка. Нині розраховуємо на перемогу в проєкті Державного фонду регіонального розвитку, що дасть нам можливість здійснити капітальний ремонт Павловичівського ліцею. Задля цього вже приготували всю документацію і пройшли фінальний тур. 
Наша гордість – Центр надання адміністративних послуг, який у системі «Вулик» увійшов у п’ятірку кращих в Україні. Це грандіозне досягнення для сільського ЦНАП. Особлива заслуга в цьому керівниці установи Людмили Сергіївни Бощук, яка по суті його створила та вивела на дуже високий рівень. 
Депутатський корпус складається із 22 обранців, фактично – із 21-го, оскільки один депутат склав повноваження та був обраний старостою. Це люди, які відповідально ставляться до своїх обов’язків, працюють злагоджено, при повному взаєморозумінні. Депутати – особи публічні, доступні для людей, живуть у своїх населених пунктах. Це дозволяє виробити спільне бачення проблем, приймати виважені рішення, уникати всіляких домислів.
Окремо хочу відзначити великий внесок у розвиток нашої громади народного депутата В’ячеслава Володимировича Рубльова, саме за його участі в громаду надійшли кошти (а це тільки цього року 2500000 гривень),  завдяки яким ми змогли здійснити багато наших задумів, зокрема щодо  світла, облаштування дитячих майданчиків. 
І на кінець року плануємо почати роботу з будівництва газопроводу від с.Маньків до с.Холопичі. На цей проєкт за сприяння В’ячеслава Володимировича направлено цього року 909000 гривень.
Відзначу в особі голови обласної ради Григорія Вікторовича Недопада і систематичну допомогу обласної ради, яка цьогоріч направила на наші потреби 200 тисяч гривень. Також В’ячеслав Рубльов та Григорій Недопад постійно опікуються нашою спеціальною школою-інтернатом, яка фінансується з обласного бюджету. Приємно, що цьогоріч на цей освітній заклад виділено 2570000 гривень на ремонт даху та санвузлів, а також урочисто вручено ключі від нового автобуса. Це серйозна допомога, і ми дуже цінуємо це та пишаємося такою співпрацею. 
- Пане Юрію, не можна промовчати і про такий важливий крок у житті вашої громади, як створення вітрових електростанцій. 
- Цей проєкт готувався два роки. І попередньою владою, і теперішньою проведено величезний об’єм роботи. І ось ТОВ «Вест вінд»  завершило підготовку всіх документів. Отримано дозвіл на початок будівництва 33 вітрових електростанцій на території Затурцівської громади. Загальна вартість – 170 млн євро. Створені всі умови для реалізації цього великого плану. Навесні наступного року планується початок будівництва. 
- Попри ваші здобутки, напевно, вистачає і проблем. Які з них є найдошкульнішими?
- Так, проблем вистачає, і вони є щодня, щогодини, щохвилини, вдень і вночі. Це ж місцеве самоврядування. Із глобальних –  дороги. Люди вимагають їх ремонту. Важко пояснити, що ми не спроможні з цим справитися. Ми всі надіємося, що незабаром держава активно займеться цим питанням і надасть громадам допомогу з ремонту доріг, зокрема й комунальних. Ми бачимо, що зараз робиться багато доріг державного значення. 
Чтмало питань є стосовно медицини. У нас побудована сучасна амбулаторія первинної медицини, і наше завдання – активно її розвивати, робити самоокупною, доступною для людей. Це все стосується первинної медицини. 
Але основне завдання – фінансова стабільність громади, наповнення бюджету, створення нових робочих місць, сплата податків. Над цим треба працювати постійно. Від цього залежить майбутнє кожної громади.
Ну і, звичайно, гуманітарна сфера, яка є найбільш затратною і потребує найбільшого дофінансування. У нас не закрита жодна школа. У громаді 8 шкіл і 12 садочків. Школи перейменовані на ліцеї та гімназії. У Затурцях на базі ліцею створений опорний заклад, який має 2 філії – Озютичівську та Окорську. 
Так що проблеми є і будуть завжди, але головна цінність для нас – це люди. Ми все робимо для людей та заради людей і маємо чим і ким гордитися. 
- Цього року ви відвідали наш традиційний фестиваль «Український коровай-сузір’я». Ваші враження від цього дійства?
- Це було грандіозне свято, і я щиро вдячний голові Володимир-Волинської райдержадміністрації Юрію Лобачу та голові районної ради Віктору Хицю за запрошення. Це вперше на теренах усього району зібралися всі територіальні громади. Ми змогли близько познайомитися, побачити талановитих людей, відслідкували етнічні традиції кожної громади. Усе було проведено на високому рівні. Ми привезли свої короваї і випічку, наші майстрині були відзначені. Узагалі дійство вразило своїм масштабом та  красою. Це підтвердження величної сили духу нашого народу. 
Антоніна Булавінас. Затурці, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: