Хмелівка – одне з найбільших і найкрасивіших сіл Зимнівської громади. Серед пагорбів, де влітку колосяться ниви, село потопає в рясних садках, у розкішниках квітах біля кожної хати.
Село вперше згадується як Хмелево у підтверджувальній грамоті короля Олександра Ягеллончика володимирському городничому Єську Сенютичу на два дворища в цьому селі: Болохово і Станково 22 лютого 1503 року. Кажуть, тут жили майстерні ковалі, тут розводили міцних баских коней.
Лабіринтом довгих вулиць розтягнулося село між пагорбами. Як пригадують старожили, ще у 30-ті роки минулого століття село тягнулося аж до нехворощанських лісів і майже межувало з Локачинським повітом.
Час по-своєму змінив село. Але, як і століття тому, тут живуть талановиті та працьовиті люди, щедрі душею, гостинні і привітні. 22 серпня всі вони прийшли до Будинку культури на свято рідного села. Місцеві аматори сцени підготували цікаву концертну програму. Їм допомагали колеги з інших сіл. Основну місію взяли на себе талановиті учасниці місцевого гурту «Хмелівчанка». Цей колектив відомий у всьому районі і користується заслуженою популярністю. До концерту долучилися й мешканці села. Так глядачі захоплено вітали маму і сина Оксану та Ігоря Лукашевичів, які задушевно співали дуетом. Також гарним співом потішив земляків Григорій Жеребцов, а зворушливими словами до глядачів зверталися ведучі Світлана Литвинчук і Тетяна Бобко. Хлопчики із Хмелівківської школи подарували односельцям запальний український «Козачок». Із дотепною інсценізацією долучилися до виступів аматорки з веселої «Одарки» із Хобултови.
Та головними героями цього дня все ж були мешканці села. Не змогла прибути на свято найстарша жителька села Ганна Карпюк, проте довелося почути, що бабуся Нуся, як називають її тут, махнувши рукою на свої 90 з хвостиком, ще сама обполола картоплю, викопала її і перевезла тачкою до льоху.
На святі привітали матусь-героїнь – 90-річну Афанасію Крису та 92-річну Христину Пожар. Вшанували за сумлінну працю і вогнеборця Петра Литвинчука, який багато літ віддав ризикованій, але почесній праці, нині на пенсії.
Спортивними досягненнями прославився Олександр Томчук, який неодноразово виступав у змаганнях, здобував перемоги. Очільник ГО «Батьківщина молода» Ярослав Кондисюк відмітив заслуги хмелівківських спортсменів, які нещодавно їздили до Канева, де здобули призи у різних видах спорту, зокрема з армреслінгу та у змаганнях на байдарках. За це від Ярослава Кондисюка спортсмени отримали в подарунок м’яч. Ансамбль «Хмелівчанка» привітав і свою подругу Лілію Кушнір, яка є ровесницею незалежної України. Пані Лілії виповнилося 30 років.
Свято вдалося. Це було свято людей, які люблять своє село і пишаються ним. А допомогли в організації спонсори Євген Шелепіна, Віталій Кошлатий, Володимир Гуменний, Костянтин і Петро Іщуки, Ірина Вишневська, Людмила Копко, В’ячеслав Католик, Ярослав Кондисюк.
Антоніна Булавіна, с. Хмелівка, Зимнівська ОТГ
Коментарі