Віталій Ляснік разом із дружиною Наталією повернувся у рідну Хмелівку, щоб виконати заповітну мрію - виростити лавандове поле

Віталій Ляснік разом із дружиною Наталією повернувся у рідну Хмелівку, щоб виконати заповітну мрію - виростити лавандове поле
Віталій Ляснік разом із дружиною Наталією повернувся у рідну Хмелівку, щоб виконати заповітну мрію - виростити лавандове поле

Ця пахуча рекреація може стати чудовим місцем для реабілітації наших воїнів-захисників.
Батьківщиною “Душі Провансу”, саме так ще називають цю рослину, вважається Середземномор’я. Але лаванда росте від Канарських островів до Аравії і Східної Індії. Спеціально лаванду вирощують для різних цілей у Франції, Італії, Іспанії, Болгарії, Угорщини, та інших країнах. У багатьох країнах вирощують для отримання лавандового масла. Десь як декоративну рослину, адже гібридні сорти лаванди дуже красиві. Є сорти, які вирощуються в лікувальних цілях – для отримання меду. Тепер же вирощувати квітку почали й на Володимирщині.
Орієнтир - п’ята хата ліворуч, ворота з лебедями. Так описав пан Віталій, як знайти лавандове поле у селі Хмелівка, Володимир-Волинського району. Цей будинок - місце, де народився і провів своє дитинство господар. Нині ж він на цій садибі виконує свою мрію - вирощує дивовижну квітку лаванду.
- До 12-ти років я тут прожив. Згодом батьки отримали власний будинок, а тут лишилися дід з бабою, - розповідає Віталій Ляснік. - Так сталося, що будинок лишився порожній. Ми вирішили, що його необхідно відновити, зберегти пам’ять про мою родину, діда з бабою, і дати йому нове життя. 
Оскільки поруч із хатою пустувала земля, пан Віталій із дружиною Наталією вирішили засадити ділянку лавандою. Як зазначає господар, ідея з’явилася вже давно, понад п’ять років тому, коли ще не було можливості з’їздити у Францію, подивитися на Прованс.
- Ми попробували, і в нас все вдалося. Зараз можемо представити такий невеличкий результат. Поки тільки 10 соток, а далі, коли закінчиться війна, будемо “розширятися”, - каже пан Віталій.
Будь-яку ідею легко втілити у життя, якщо є для цього достатньо коштів. За словами чоловіка є два шляхи для досягнення мети. Перший із них - технократичний. Це коли дуже швидко здобуваєш омріяний результат, вклавши багато коштів. Інший - природній, коли сієш насіння, чекаєш росту рослин і урожаю. Саме з другого варіанту почався шлях у вирощувані лаванди в подружжя.
До результату, який можна побачити нині на полі в Хмелівці Віталій і Наталія йшли понад два роки. Спочатку здавалося, що результату - нуль, інформації було обмаль. Розсаду пан Віталій вирішив виростити з насіння. Перші п’ятсот кущиків росли спочатку в горщиках, які постійно поливалися, для розсади робили укриття від сонця. Як розповідає господар, із всієї кількості саджанців вижило приблизно пів сотні. 
- Це був перший наш досвід, після якого я зрозумів, що потрібно діяти інакше. Тоді знову ж я посіяв нову розсаду. Для цього викопав грядку в затінку, підготував ґрунт. А вже у травні минулого року ми з дружиною тільки почали закладати цю плантацію, - розповідає пан Віталій. - Це поле ми переорали на зиму, потім навели порядок, застелили агроволокном і розмітили територію. Ось так поступово у вихідні декілька тижнів висадили весь посадковий матеріал, що у нас виріс. 
Перший рік на лавандовому полі зацвіло небагато кущів, а цьогоріч кущі вже розрослися  і дали буйний цвіт. Як зазначає господар, за рослинами потрібно постійно доглядати, рятувати від бур’яну та шкідників, щоб отримати таку красу. Але головне, що необхідно, - це час і терплячість.
Також подружжя на початку своєї справи зіштовхнулося із непорозумінням від декого з односельців. Приходили люди і казали: “Навіщо вам ця лаванда? Краще б картоплею все засадили”. Але Віталій з Наталією не зупинялися на шляху до своєї мрії. Згодом ті ж люди підходили і розповідали пану Віталію, яка ж це корисна рослина - лаванда, бо по телебаченню переглянули освітню програму.
Зараз на лавандовому полі вирує неймовірний аромат, гудуть бджоли і літають метелики. Та головне, що у садибу до пана Віталія почали приїздити відвідувачі, які тут милуються краєвидами та влаштовують фотосесії. Для цього господар на полі влаштував фотозону, розклав тюки з соломи, мішкоподібні крісла, щоб гості могли присісти і відпочити. А також тут залюбки пригостять відвідувачів духмяним чаєм із цвіту лаванди.
- По суті, ми тільки минулої суботи розмістили оголошення у соцмережах, - каже господар. - Але за вихідні у нас побувало з десяток невеличких компаній. Також приїздили родичі. 
Як зазначає пан Віталій, багато хто вважає, що ця справа, відпочинок, повноцінне життя та й все загалом зараз не на часі, бо у нас війна. Але для подружжя приїхати у село - це “віддушина”, можливість зняти напругу, яка прийшла через постійні звістки з фронту, читання новин і переживання за рідних, які захищають нашу країну.
- Такі переживання, які тривають постійно, починають гнітити. Ти думаєш лише про війну і нічого не помічаєш, що відбувається навколо тебе. Тому для нас із дружиною приїзд у село, на наше поле - це ковток чистого повітря, навіть попри те, що втомлюєшся фізично.
Окрім просто перебування серед квітів відвідувачі лавандового поля можуть прихопити часточку цієї атмосфери до себе додому. Подружжя виготовляє неймовірні лавандові букети, які кожен може замовити індивідуально - все залежить від розміру. Також в асортименті продукції є запашні мішечки з лавандовим цвітом, які чудово підійдуть як ароматизатор в автомобіль чи оселю з ефектом заспокійливої ароматерапії. Також Віталій і Наталія виготовляють різноманітне натуральне мило ручної роботи із натуральними квітковими оліями і цвітом, яке підходить для чутливої шкіри.
Окрім цього пан Віталій запланував в майбутньому встановити поруч із полем декілька вуликів, щоб збирати лавандовий мед. А ще - власноруч виготовляти натуральну ефірну олію та квіткову воду, яку використовують у косметичних цілях.
Щоб потрапити у цей райський куточок в селі Хмелівка необхідно попередньо домовитися з Віталієм Лясніком, адже він із дружиною Наталією проживають і працюють у Луцьку, але часто приїздять до садиби. Вартість відвідування локації - символічна, всього 50 гривень. Частину з цих коштів подружжя надсилає на потреби ЗСУ.
Зв’язатися із паном Віталієм можна за телефоном: 068-196-05-06. Також в інстаграмі є сторінка, на якій можна написати відгук, переглянути світлини і написати господарям, - @lavan_dim.
Олексій Біянов, с. Хмелівка, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: