Люди, що тікали від війни та знайшли прихисток у Володимирі, створили громадську організацію, аби надавати допомогу українцям та віддячити мешканцям громади.
Від початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України Володимир прийняв понад 4000 людей, які вимушено покинули домівки через обстріли та бомбардування. Дехто уже повернувся додому, декого чекала дорога за кордон. Проте й досі у нашому місті вирішили залишитися люди, які вирішили тут на місці допомагати тим, хто потребує, Збройним силам України та бути корисними для громади. Для цього вони об’єдналися та створили громадську організацію.
Як розповідає голова ГО «ВПО України «Інтеграція» Сергій Божко, усе розпочалося з того, що Волинський Інститут Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», організував у Володимирі тренінг «Громадська організація: від реєстрації до успішної діяльності», у якій взяли участь активні жителі громади, які лишили свої рідні домівки через війну і приїхали у наше місто. Результатом цього заходу і стало створення громадської організації.
- Ми не є осторонь. Ми хочемо бути разом із громадою, хочемо допомагати та бути корисними, - розповідають члени громадської організації. - Ми хочемо показати, що ми також є повноцінними членами суспільства, адже існує таке упередження, що через вимушено переміщених осіб виникає багато проблем. І через це багато хто почуває себе трошки неповноцінним.
Володимирчани неодноразово допомагали переселенцям у різний спосіб. Нині ж вони самі допомагають мешканцям громади, дізнаючись про потреби місцевих і відповідаючи на них.
Зокрема яскравим прикладом є акція «Поділися хлібом», що відбулася у минулу неділю. Члени ГО «ВПО України «Інтеграція» приєдналися до збору коштів для ЗСУ, який організовувала місцева волонтерка Ольга Жигунова. Дівчата й хлопці під час проведення дійства пригощали відвідувачів смачною піцою, яку приготували власноруч напередодні. Завдяки спільним діям усіх учасників заходу було зібрано понад 18 тисяч гривень для наших захисників. Володимирчани були засмучені лише одним - на жаль, не всім вистачило піци. Також активісти пригостили випічкою дітей із малозабезпечених сімей.
- Кожен із нас - українець, не залежно від того, хто звідки приїхав. Ми усі докладаємо максимум зусиль, щоб бути корисними суспільству і громаді, - кажуть волонтери громадської організації. Нехай навіть хтось із нас не володіє досконало українською мовою, але ми вчимося і знаходимо спільну мову з людьми, які допомагають нам, і яким допомагаємо ми.
Окрім цього активісти ГО були учасниками благодійного аукціону, який відбувся в липні у нашому місті. Задля участі у заході вони виготовили вироби рукоділля, кошти за продаж яких також були направлені на допомогу ЗСУ.
Загалом переселенці, які проживають у нашому місті, беруть активну участь у багатьох заходах не лише у нашій громаді. Хтось виготовляє предмети інтер’єру, хтось шиє неймовірно гарні сумочки, інші ж готують, фотографують, займаються фізичною працею чи роботою в правовому полі, а хтось плете маскувальні сітки та збирає бляшанки і відливає окопні свічки, які грітимуть наших солдат. Завітавши у гості до волонтерів ГО «ВПО України «Інтеграція», які проживають в гуртожитку Володимир-Волинського педагогічного фахового коледжу ім. А. Кримського можна зрозуміти, що це одна велика родина, попри те, що усі з різних міст України, і що кожен працює та допомагає людям у повну силу в міру можливостей.
- Кожен із нас намагається робити усе, що може, щоб наблизити нашу Перемогу, - кажуть активісти. - Також громадська організація «ВПО України «Інтеграція» була створена і для діалогу з місцевою владою, щоб краще доносити наші спільні потреби, і для того, аби вимушено переміщені особи, які тимчасово проживають на території громади, мали куди звернутися за допомогою в соціальному, юридичному чи іншому плані або за консультацією. Ми завжди будемо допомагати.
Як зазначив активіст громадської організації Армен Захарян, однією із найбільших потреб, ба навіть мрій для переселенців є працевлаштування, хоч би часткове.
- Ми розуміємо, що війна рано чи пізно закінчиться, і повернутися у свої міста усі, на жаль, вже не зможуть. Тому наша мрія - створити щось подібне до комуни з закритим циклом виробництва продукції, де люди б мешкали, вирощували сільськогосподарські культури, переробляли їх у готовий брендовий продукт та продавали його. Водночас цим можна забезпечити роботою переселенців та жителів громади, а також отримати додаткові надходження і в місцевий бюджет, - розповідає пан Армен.
Також не малою потребою для місцевих ВПО є житло з елементарно комфортними умовами. За словами активістів ГО, дехто із переселенців у гуртожитках міста проживають по дві сім’ї у кімнаті, що є навіть психологічно важким випробуванням.
Щодо здобутків, то окрім роботи активісти проходять навчання і тренінги стосовно діяльності громадської організації та психологічної допомоги вимушено переселеним особам.
- Ми сюди приїхали з одними наплічниками, в яких були лише документи та елементарні речі гігієни. Ми приїхали з дітьми, яких були не в силі забезпечити, адже втратили й роботу. Місцеві мешканці та протестантські церкви Володимира нам тоді надали величезну допомогу, виділили колосальні кошти на харчування, - розповідає Армен Захарян. - Їхній приклад і нас надихнув на добрі справи, адже ми теж можемо тепер допомогти й іншим. Також ми вдячні усім, хто нам допомагає в роботі організації. Це як і викладачі педколеджу, так і місцеві активісти та жителі громади.
Олексій Біянов, м. Володимир
Коментарі