«Вони завжди перші там, де необхідна допомога людям при пожежах, обвалах, після обстрілів і терористичних актів»

«Вони завжди перші там, де необхідна допомога людям при пожежах, обвалах, після обстрілів і терористичних актів»
«Вони завжди перші там, де необхідна допомога людям при пожежах, обвалах, після обстрілів і терористичних актів»

Як в умовах воєнного стану ведеться нашим рятувальникам. Про це нам розповів начальник відділу організації профілактичної роботи Володимир-Волинського районного управління Головного управління ДСНС України у Волинській області Олег Отченаш.
Запобігаємо.  Рятуємо.  Допомагаємо. Саме ці слова є лозунгом наших рятувальників – службовців підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуацій. Це вони, незважаючи на погоду, у будь-який час доби приходять на допомогу, коли під загрозою наше життя і майно. У мирний час вони завжди на посту. Нині їхня служба ускладнилася воєнним станом, бо саме їм доводиться гасити полум’я, спричинене обстрілами та ракетними ударами, шукати й діставати з-під завалів людей. Наш тихий Володимир гірка чорна хмара війни поки що не накрила, лише торкнулася смертельним крилом, завдавши болю непоправних втрат. То чи готові наші рятівники прийти на допомогу в нелегкий для країни час? Про це ми говорили з начальником відділу організації профілактичної роботи Володимир-Волинського районного управління Головного управління ДСНС України у Волинській області Олегом Отченашем. 
-Наскільки нині в порівнянні з минулими роками розширилось коло ваших обов’язків?
-Наш підрозділ працює як у повсякденному, так і в підвищеному режимі, виконуємо функції, передбачені воєнним станом. Ми переведені на двозмінне військове чергування, до цього було тризмінне. Так вимагає ситуація. Працюємо в підвищеній готовності. Функції практично ті самі: ліквідація пожеж, аварії, надзвичайні ситуації будь-якого характеру. Ми вважаємося військовими, але до Збройних сил не відносимося. У нас свій характер служби. 
-Що наразі є особливо небезпечним для нашого життя? Із чим ви активно боретеся?
-Хотів би, користуючись нагодою, звернутися до всіх жителів нашого вже дуже великого району і міста. Не спалюйте суху рослинність! У країні війна, велика біда. А у нас в районі за 2 тижні наш підрозділ практично весь час виїжджає на ці пожежі, які виникають унаслідок спалювання трави. Якщо раніше під час чергувань траплялася одна пожежа або обходилося без неї, то тепер машини постійно виїжджають. Ці пожежі спричинюють великі матеріальні втрати і побічні збитки. Статистика підпалювання йде вверх у порівнянні з минулими роками. А тому хочу застерегти, що за спалювання трави є адміністративна відповідальність, до якої ми будемо притягати. 
-Чи налагоджене у вас співробітництво з військовою частиною?
-У нас налагоджені й затверджені, згідно з чинним законодавством, усі інструкції взаємодії зі всіма службами міста і району, так само і з військовою частиною. Наші функції – ліквідація пожеж чи аварій, розбір конструкцій та завалів. 
-Які найчастіші причини виникнення пожеж на побутовому рівні?
-У весняно-літній період це, як я вже казав, підпал сухої трави, необережне поводження з вогнем. Також часто причиною пожежі стає замикання електромережі, порушення правил протипожежної безпеки при користуванні електронагрівальними приладами, твердопаливними печами, котлами. Це вже у зимовий час.
-Ви все-таки на військовій службі. Який нині настрій у вашого особового складу?
-Повірте, що і моральний, і психологічний стан особового складу просто відмінний. Увесь особовий склад у повному обсязі готовий виконувати всі функції, які на них покладені. Ми завжди готові стати на захист Батьківщини, але розуміємо, що наш фронт тут. Ми тут не менш потрібні, щоб ліквідовувати наслідки нещастя, рятувати людей і будівлі.
-Якщо, не дай Боже, почнуть обстрілювати або бомбардувати місто, чи готова ваша частина прийти на допомогу людям, чи обладнана вона всім необхідним?
-Готова! У нас є інструкції взаємодії з усіма службами, відповідно до рівня пожежі є номер виклику певної пожежної служби, які борються саме з пожежею цієї складності. Залучаються вогнеборці з інших наших підрозділів, із Нововолинська, Іваничів, Локачів тощо. Там є свої інспекційні підрозділи. А тому в будь-який момент вони можуть самі впоратися з проблемою, але підпорядковані нам, і ми взаємно приходимо на допомогу одне одному. Є ще у нас місцеві підрозділи, зокрема в Устилузі. Таким чином, сил і засобів вистачає.  Техніка справна. Автомобілі заправлені. 
-Яка у вас взаємодія з міською владою?
-Дуже хороша. У всіх питаннях міська влада нам сприяє. Іде активна спільна  розробка програми щодо розвитку цивільного захисту населення. Ця програма затверджена на 5 років. У ній розроблені всі заходи, які необхідні для захисту населення, особливо актуальним є створення й удосконалення бомбосховищ та інших укриттів, адже джерела і рівні небезпек можуть бути різні. Також налагоджене співробітництво про гарантування цивільної техногенної безпеки різних об’єктів власності, передусім дитячих садочків, навчальних закладів, лікарень тощо. 
На завершення розмови Олег Володимирович порекомендував нашим читачам деякі пам’ятки стосовно різних ситуацій. 
Антоніна Булавіна, м. Володимир

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: