Лікар з Ірпеня тепер рятує життя людей у Нововолинській лікарні

Лікар з Ірпеня тепер рятує життя людей у Нововолинській лікарні
Лікар з Ірпеня тепер рятує життя людей у Нововолинській лікарні

Завідувач відділення інтенсивної терапії та анестезіології КНП «Ірпінська ЦМЛ» Данило Костянтинович Лісняк, лікар-анестезіолог із 42-річним досвідом тепер рятує життя людей у Нововолинській лікарні.
Із перших днів війни він лікував поранених, знаходячись в тилу ворога, пишуть на фейсбук-сторінці Нововолинської міської лікарні.
«Передмістя Києва Ірпінь – у вогні. Російські орки розстрілюють навіть цивільних людей, які намагаються виїхати з цього пекла», – такі новини ми читали у перші дні війни. Ми читали, а мешканці Ірпеня, Бучі, Ворзеля, Гостомеля переживали. «Освободітєлєй» лікувати не хотілося», – каже лікар і розповідає історію жахливих подій, які пережив.
24 лютого… Лікар-анестезіолог, як і зазвичай, прийшов на роботу, але пробув там три тижні.
«Біля 6-ї години ранку дзвінок: «Почалася війна». Ми й так це зрозуміли, над нами літали літаки. 24 лютого приїхав на роботу і поїхав 12 березня. Гостомельський аеропорт, де почалася війна, за 3 кілометри від Ірпінської лікарні. З першого дня поступали поранені. Окупанти пішли трасою Київ-Ковель-Ягодин і на третій день були в Бучі.
В Ірпінь вже дістатися було неможливо через підірвані мости. Спочатку до нас в Ірпінську ЦМЛ привозили поранених військових, потім – цивільних, а військових уже везли у військовий госпіталь. Далі поступали ті, кого знаходили у підвалах.
Усі дні в окупації медики працювали під звуки вибухів. Робили ту ж роботу, як і зазвичай. Оперували, приймали пологи. Дітки народжувалися під звуки обстрілів. Лікарі звикли, адже нікуди діватися.
Ми були в тилу у ворога – без води, тепла і світла. Окупанти стріляли всюди, влучали в сусідні будинки в кількох метрах. Бог милував, у лікарню не влучили. У Ворзелі в пологовий будинок окупанти звезли місцевих поранених. Їх навіть не випускали для надання медичної допомоги. Людям дістатися до лікарні, як і медикам до потерпілих, було неможливо – обстріли, вибухи…
Коли зробили гуманітарний коридор до Києва, у перший день з Ірпінської лікарні відправили першу групу поранених, на другий день – другу групу і виїхав медичний персонал, а в останній день – адміністрація. Якось так. Не знаю, що ще сказати… А Нововолинськ – гарне місто. Лікарня подобається. Справді! Єдине, що дивує, – це те, як спокійно люди продовжують гуляти вулицями містами під час повітряної тривоги. Бережіть себе!» – каже Данило Костянтинович.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: