Людей обурила «кадетська» форма випускників-семінаристів духовного училища УПЦ МП у Володимирі

Людей обурила «кадетська» форма випускників-семінаристів духовного училища УПЦ МП у Володимирі
Людей обурила «кадетська» форма випускників-семінаристів духовного училища УПЦ МП у Володимирі

15-го червня відбувся випуск богословського відділення Володимир-Волинського Духовного училища, що діє при Успенському соборі Української православної церкви московського патріархату. У соцмережах люди почали обурюватися формі, у якій були одягнуті випускники, її порівнюють із військовим строєм кадетів часів російської імперії.
Про випуск повідомили на сторінці училища у фейсбуці.
Цьогоріч навчання закінчили четверо випускників, урочистості відбулися у Свято-Успенському кафедральному соборі, що досі підпорядковується московському патріархату. На них були присутні викладацький колектив, батьки, випускники та вихованці училища. Дипломи вручав ректор – митрополит Володимир, який водночас є і настоятелем Володимир-Волинської єпархії УПЦ МП.
Проте громадськість обурила форма, у яку одягнуті випускники. Її порівнюють із військовою, яку носили за часів царювання Ніколая, якого канонізує РПЦ.
Першим обурення висловив отець Роман Янів з Горохівщини.
“Що за форма в духовному училищі, фуражка і стрій часів канонізованого в рпц Ніколая кровавого, він же, царь батюшка”, – написав священник.
Згодом фото випускників духовного училища почали ширитися соцмережами. Валентин Малиновський написав у фейсбуці:
“Якщо хтось ще вважає, що “руській мір” це якесь абстрактне явище, що знаходиться десь далеко від нас, то це не так. Місто Володимир Волинської області, дев’ятий рік війни з рашистами, 15 червня 2022 р. – випуск богословського відділення духовного училища московського пархату”, – йдеться у дописі.
Люди ж знову звернули увагу на форму: “Що за форма?”, “Отечество “будуть охороняти від Карпат до Камчатки, коли народ буде думати про організації в яку вступає”, “Хтось же має це зупинити!”, “Скільки ще? Дивуюся землякам і, навіть, родичам, які вперто йдуть до московських попів й вислуховують їх облуду”, “Нічого не допоможе. Тільки заборона”, “Це не богословське відділення, а кадетське. І це Волинська область! Жах!”.
Тож, як бачимо, численні заяви УПЦ МП, що вони автокефальні і не мають відношення до російської православної церкви, не сходяться із реаліями. Адже, не зважаючи на 9-ий рік війни та обстріли росіянами храмів УПЦ, вони й далі своїми звичаями, настроями, мовою та діяннями наслідують російську церкву.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: