Незабаром розпочнеться вакцинація від коронавірусу в Україні

Незабаром розпочнеться вакцинація від коронавірусу в Україні
Незабаром розпочнеться вакцинація від коронавірусу в Україні

Головним словом 2020 року було локдаун, а 2021 рік має всі шанси пройти під знаком вакцинації. Розвинуті країни вже місяць, як розпочали масову вакцинацію від коронавірусу. Україна ж чекає на перші надходження і планує почати робити щеплення в лютому. На яку вакцину можуть розраховувати українці? Коли і за чий кошт зможе отримати щеплення більшість населення? Усю важливу інформацію зібрав Центр громадського моніторингу та контролю.
Старт вакцинації
Розпочати вакцинацію українців обіцяють у середині лютого. До цього моменту в країну повинна прибути перша партія європейської вакцини від коронавірусу в рамках ініціативи COVAX, яка дбає про доступ незаможних країн до щеплень. Попередньо відомо, що надійде 117 тисяч доз вакцини компанії «Pfizer». Протягом першого півріччя 2021 року Україна має отримати від COVAX ще від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини «Astra Zeneca». 
Також Україна закуповує вакцини за гроші державного бюджету. Наразі МОЗ уже придбало 1,9 мільйона доз китайської вакцини від коронавірусу «Sinovac Biotech». Перша партія буде поставлена в Україну протягом 30 днів після її офіційної реєстрації. Водночас міністр охорони здоров’я обіцяє й інші вакцини: «Вакцина компанії «Sinovac» – не єдина, яка буде закуповуватися державою. Ми знаходимося на фінальній стадії підписання договорів з іншими провідними світовими виробниками вакцин проти коронавірусної хвороби».
Як тільки препарати прибудуть в Україну, першими вакцинуватимуть від коронавірусу людей із груп ризику – медиків, освітян, військових, поліцейських, людей із хронічними захворюваннями. У рамках першого етапу планується вакцинувати 367 тисяч осіб.
«Дорожня карта вакцинації включає в себе п’ять етапів. Перший етап – це вакцинація людей із критичним ризиком інфікування. Це медпрацівники та персонал, які надають допомогу хворим на COVID-19, це люди в Будинках для людей похилого віку, військовослужбовці Операції об’єднаних сил, які знаходяться на передовій», – пояснює Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
За підрахунками МОЗ, першочергової вакцинації потребують приблизно 21 млн людей. Саме стільки українців об’єднують групи ризику. Із кожним етапом вакцинації охоплення зростатиме, і на останньому етапі (в кінці 2021 – на початку 2022 року) планують вакцинувати людей, які не потрапляють у групи ризику ні за віковими, ні за професійними показниками.
Вакцинацію будуть проводити на базі чинних кабінетів щеплень. Записатися на щеплення можна буде кількома способами: через сімейного лікаря або спеціальний сайт, який запустять найближчим часом.
Вартість і надійність 
За планом уряду, усі громадяни України будуть вакциновані безкоштовно. Однак ті, хто захоче зробити щеплення позачергово, зможуть вакцинуватися власним коштом. На комерційному ринку легальна вакцина від COVID-19 має з’явитись до літа 2021 року. Скільки саме коштуватиме курс імунізації із двох доз, сказати складно. Орієнтовно вартість однієї дози може сягати 500-700 грн. 
За словами голови Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федора Лапія, в аптеках може продаватись як «Sinovac», яку закуповує Україна, так і вакцини інших виробників. Усе залежить від переговорів фармкомпаній із виробниками і від процедури реєстрації вакцин.
Попри наближення масової вакцинації, експерти попереджають, що швидкої перемоги над коронавірусом чекати не варто. 2021 рік усе ще буде роком пандемії, хоч і ситуація має стати більш контрольованою. Як і раніше, українцям слід пам’ятати про важливість масок та дистанції і чекати на щеплення. 
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: