На «Ягодині» через штам коронавірусу «Дельта» розгорнули пункт експрес-тестування

Публікації

На «Ягодині» через штам коронавірусу «Дельта» розгорнули пункт експрес-тестування
На «Ягодині» через штам коронавірусу «Дельта» розгорнули пункт експрес-тестування

На одному з чотирьох пунктів пропуску на Волині «Ягодин» за добу зробили 15 експрес-тестів на визначення антигену коронавірусу в людей, які в'їжджають із країн, де поширений штам вірусу «Дельта», – повідомила Суспільному лікарка-епідеміологиня Ольга Богачевська.
Станом на 7 липня країн, у яких поширений штам COVID-19, є п'ять: Великобританія, Португалія, Ірландія, Росія та Індія. Зі слів епідеміологині, у 15 осіб, котрі цієї доби в'їхали в Україну та попередньо перетинали кордон із Португалією, тести були негативними.
Одне тестування триває майже пів години: перевіряють людей, які більше тижня були в країнах з високим поширенням коронавірусу «Дельта», каже Ольга Богачевська. Для медиків облаштували окреме приміщення для експрес-тестування. Тести роблять цілодобово. Щоранку о 9-й годині на зміну виходить інший працівник.
У перший день заступила на чергування помічниця епідеміолога Наталія Зінчук. Із її слів, спершу людина заповнює заяву, а після цього медик одягає захисний щиток і готується робити сам тест.
Тест складають до проходження паспортного контролю у волинських пунктах пропуску «Ягодин», «Доманове», «Дольськ», «Устилуг». Українці можуть скласти тест чи встановити додаток «Вдома» і бути на самоізоляції 14 днів. Із 9-ої до 15-ої годин 7 липня експрес-тест нікому не робили.
«Якщо громадяни з вище вказаних країн не мають полісу чи результату тестування, який провели не пізніше, як за 72 годин, до перетину кордону, то такому іноземцю ми офіційно відмовляємо у в’їзді», – розповів технік прикордонної служби «Ягодин» Богдан Демчук.
На Волині станом на 7 липня не виявили жодного штаму коронавірусу «Дельта». В Україні підтвердили два таких випадки, – повідомила головна санітарна лікарка області Наталія Янко.
Експрес-тестів для виявлення нового штаму коронавірусу є достатньо, каже Наталія Янко, їх роблять за кошти людей. Вартість одного експрес-тесту – 348 гривень. Жодна приватна фірма таких послуг у пунктах пропуску на Волині не надає.
До якого періоду на кордоні працюватимуть пункти експрес-тестування поки не визначили. Перелік країн, після відвідування яких, потрібно буде робити експрес тест, може змінюватися, додав технік прикордонної служби «Ягодин» Богдан Демчук.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: