Траса Ягодин-Ковель-Луцьк може стати платною

Публікації

Траса Ягодин-Ковель-Луцьк може стати платною
Траса Ягодин-Ковель-Луцьк може стати платною

Уряд затвердив максимальний розмір плати за разовий проїзд автомобільними дорогами загального користування, побудованими на умовах концесії. У переліку таких шляхів – траса «Ягодин-Ковель-Луцьк».

Про це повідомляє ТСН із посиланням на Міністерство інфраструктури України.

Вартість проїзду платними дорогами розраховуватиметься в євро. Міністерство планує залучити приватних інвесторів на ринок українських автошляхів. Для цього вже розроблена перша програма, у межах якої планують відновити 6 ділянок доріг загальною протяжністю 1400 км.

Які дороги можуть стати платними Україні

Ділянка дороги М-03 від Борисполя до Полтави;

частина дороги М-06 Київ – Житомир – Рівне;

маршрут від Дніпра до Кривого Рогу і Миколаєва (М-04, Н-11);

маршрут Ягодин – Ковель – Луцьк (М-07, М-19);

маршрут Харків – Дніпро – Запоріжжя (М-29, M-04, M-18);

частина дороги М-14 від Херсона до Миколаєва.

Яку вартість проїзду за 1 км встановили

– мотоцикли з коляскою і без неї та легкові автомобілі – 0,023 євро (0,80 грн);

– легкові автомобілі з причепом, мікроавтобуси з кількістю місць для сидіння до 10 (включно з водієм), вантажні автомобілі з дозволеною максимальною масою до 3,5 тонни – 0,023 євро (0,80 грн);

– вантажні автомобілі з дозволеною масою від 3,5 до 12 тонн, автопоїзди з дозволеною максимальною масою до 12 тонн, а також автобуси з кількістю місць для сидіння від 10 до 29 з дозволеною максимальною масою не більш ніж 12 тонн – 0,045 євро (1,56 грн);

– вантажні автомобілі та автопоїзди з дозволеною максимальною масою понад 12 тонн, автобуси з кількістю місць для сидіння понад 29 і дозволеною максимальною масою понад 12 тонн – 0,133 євро (4,6 грн).

Раніше повідомлялося, що перші платні дороги в Україні можуть з’явитись уже 2024 року. За прогнозами, на підготовку документів та зведення першої траси знадобиться щонайменше три-чотири роки.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: