ВИБІРКОВІСТЬ ВЛАДИ ЧИ ПОЛІТИЧНА ДОЦІЛЬНІСТЬ

ВИБІРКОВІСТЬ ВЛАДИ ЧИ ПОЛІТИЧНА ДОЦІЛЬНІСТЬ
ВИБІРКОВІСТЬ ВЛАДИ ЧИ ПОЛІТИЧНА ДОЦІЛЬНІСТЬ

Із 8 листопада Волинська область перейшла у «червону» зону за поширенням COVID-19.
Два тижні підприємці пристосовуються до нових умов роботи.  Питань більше, ніж відповідей. Центральна  влада не встигає відрегулювати діюче законодавство до нових викликів. Чиновники намагаються на місцях виконувати рекомендації «зверху» на власний розсуд. Перші дні у «червоній» зоні у Володимирі почалися зі скупчення в лікарні людей, яких роботодавці послали вакцинуватися. Скупчення у медичному закладі людей, хворих та здорових, сприяло поширенню інфекції. Прикро, але вина в цьому в першу чергу місцевого медперсоналу. Соціально відповідальний  бізнес завчасно організував вакцинацію своїм працівникам, але невчасне інформування медперсоналом змусило людей з’ясовувати причину у своїх сімейних лікарів.  
Багато питань також щодо  вибірковості під час відсторонення освітян від роботи. Якщо навчальні заклади за рішенням місцевої влади працюють дистанційно, навіщо тоді вибірково частину викладачів не допускати до роботи? Виникає також питання, чому освітяни громади працюють дистанційно, якщо КМУ дозволив навчальним  закладам працювати в «червоній» зоні у звичайному режимі? Чому на роботу ніхто не ходить (окрім учителів початкових класів), а вибірково не допущено 33 педагоги? 
У підприємців також є  питання: чому вони мають відповідати за вакцинацію відвідувачів? Вимога, щоб працівники торгових закладів перевіряли сертифікати про вакцинацію у відвідувачів, законна чи ні? У мене як у юриста виникає сумнів щодо законності цієї вимоги. 
На сьогодні Кабінет Міністрів України  ухвалив зміни  до  постанови  №1236, що встановлюють нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19. Вимога 100% вакцинації лише для працівників торгових закладів, які працюють в режимі «червоної» зони. Тобто, контролюючі органи та місцева влада не мають права вимагати від торгових закладів те, що не передбачено Законом. Але є дивний коментар Голови Національної поліції Ігоря Клименка, який пояснив, хто має право перевіряти сертифікати вакцинації від коронавірусної інфекції. В ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1» він зазначив, що перевірку можуть здійснювати багато служб. «Це і служба Міністерства охорони здоров’я, санітарні лікарні, це і Держпродспоживслужба, це і безпосередньо провідники, якщо це стосується залізничного транспорту», - сказав Клименко.
Голова Нацполіції уточнив, що у торговельних центрах сертифікати має перевіряти персонал цих закладів. Дивно чути коментар посадовця такого рангу, котрий не пояснив, яким нормативним актом це передбачено.
У статтях 23, 32 Закону України «Про Національну поліцію» чітко окреслено умови, коли поліцейський має право вимагати в людини документи, що посвідчують особу, та/або документи, що підтверджують відповідне право особи. Ковідних сертифікатів у цьому переліку немає.
Жодним нормативним  документом не визначено перелік контролюючих органів, яким надано право вимагати у відвідувачів торгових закладів докази їхньої вакцинації, тобто, щоб вони розголошували свої персональні дані,  тим більше – медичного характеру. Правоохоронцям також не надано право перевіряти вищезазначені документи.
Сергій Радкевич
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: