У Володимирі відбулось позачергове засідання комісії ТЕБ і НС

Публікації

У Володимирі відбулось позачергове засідання комісії ТЕБ і НС
У Володимирі відбулось позачергове засідання комісії ТЕБ і НС

16 червня відбулось позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на якій було розглянуто два питання порядку денного – про протидію поширенню коронавірусної хвороби  (COVID-19) на території Володимир – Волинської міської територіальної громади та про розгляд звернення жителя громади Тараса Сватка щодо роботи нічного клубу «Золота підкова».
За інформацією завідувача Володимир-Волинським міськрайонним відділом ДУ «Волинський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я» Валерія Онищука, показники захворюваності на коронавірус  у громаді значно знизились, хоча ситуація є нестабільною.
Як доповів медичний директор КП «Володимир-Волинське ТМО» Віталій Баюн, наразі у стаціонарі медичного закладу перебувають на лікуванні 9 хворих на коронавірус, з них одна пацієнтка у важкому стані у реанімації. Минулого тижня у ТМО була перевірка з Міністерства охорони здоров’я щодо роботи «ковідного» відділення. За словами Віталія Баюна, комісія залишилась задоволеною побаченим.
Станом на 15 червня у місті та районі зареєстровано 26 хворих на коронавірус мешканців, – повідомила медичний директор КП «Володимир – Волинський ЦПМД» Юлія Надворська. Проте у період літніх відпусток та пляжного сезону очікується зростання кількості хворих. Наразі робота медичної установи спрямована на вакцинацію населення, відповідно до дорожньої карти щеплень. Активно проводиться щеплення вакциною Pfizer медиків, освітян та держслужбовців. Громадян, які реєструються на вакцинацію через мобільний додаток Дія щеплюють вакциною CoronaVaс. Пункти щеплення працюють в усіх амбулаторіях на території міста та у сільських населених пунктах.
Вислухавши членів комісії, було прийняте одноголосне рішення продовжити виконання намічених заходів щодо ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби у  Володимир – Волинській міській територіальній громаді. Тож керівникам підприємств, установ, організацій, суб’єктів господарювання та підприємцям  громади буде проведено відповідну інформаційно-роз’яснювальну роботу з підлеглими працівниками щодо діяльності у період карантину при «зеленому» рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19, а також обов’язкового дотримання протиепідемічних заходів та обмежень.
Розглядаючи друге питання порядку денного про звернення громадського активіста Тараса Сватка, начальник відділу економічного розвитку, проектної діяльності та інвестицій Наталія Куран доповіла, що у даному зверненні йдеться про порушення громадського порядку та карантинних обмежень у розважальному закладі «Золота підкова». У заяві пан Сватко просить встановити режим роботи даного закладу до 22.00, а також контролювати діяльність розважального закладу, якому наразі має бути заборонено працювати у зв’язку із карантинними обмеженнями.    
За словами Наталії Куран, відповідно до правил роботи закладів ресторанного господарства, режим роботи такого закладу встановлюється суб’єктом господарювання самостійно. Огани місцевого самоврядування, натомість, можуть встановлювати режим роботи суб’єктів господарювання, котрі належать до комунальної власності, а щодо інших суб’єктів господарювання, то погодження режиму їхньої роботи відбувається за погодженням з власником.
Отож, законодавством не надано повноваження виконавчому комітету щодо встановлення режиму роботи підприємств, установ, організацій, які не належать до комунальної власності, без погодження такого режиму із власником, як і скасування такого, наголосила Наталія Куран.
Щодо заборони діяльності розважального закладу “Золота підкова” та інших подібних на території нашої громади, 2 червня цього року було внесено зміни до постанови Кабміну 1236, які виключили пункти, що стосуються обмежень роботи закладів громадського харчування та заборони щодо проведення дискотек. Тому запроваджувати додаткові карантинні обмеження є недоцільним, підсумувала Наталія Куран.
Як повідомив заступник начальника Володимир-Волинського районного відділу поліції ГУ НП України у Волинській області Олександр Демчук, власник розважального закладу уже поніс покарання у вигляді штрафу в розмірі 17 тисяч гривень, а також відкрито кримінальне провадження через сутички із поліцією.
Хоча забороняти діяльність розважального закладу місцева влада наразі не має права, проте контролювати їхню діяльність потрібно, зауважив міський голова Ігор Пальонка. Особливо, зважаючи на ганебний випадок сутички із поліцією у «Золотій підкові». Тож комісія прийняла рішення рекомендувати районному відділі поліції та Держпродспоживслужбі провести перевірку розважальних закладів на дотримання протиепідемічних заходів. Окрім цього, буде створено робочу групу до складу якої увійдуть представники служби у справах дітей, котра перевірятиме нічні клуби нашої громади, у яких відпочивають і неповнолітні особи .
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: