У середині осені окрім рашистської чуми українці стикнулися ще з однією, правда керованою, підконтрольною, але ж теж згубною. Особливо в великих містах лікарі б’ють на сполох, повідомляючи, що слід бути більш обачним, бо хвороба, яка рік – півтора назад нещадно косила людей - COVID-19 різних вірусних версіях. Про те, з чим мають справу жителі Володимирського району ми звернулися з кількома запитаннями до завідувача інфекційним відділенням КП “Володимир-Волинське ТМО” Дмитра Валерійовича Потирука.
- На фоні осіннього похолодання зросли вірусні захворювання, в тому числі і коронавірусні інфекції. Яка існує статистика за цими захворюваннями і динаміка зростання?
- На фоні осіннього похолодання зросла захворюваність на вірусні інфекції, зокрема на коронавірусну хворобу. Станом на 41 тиждень (10.10-16.10.2022 р.) беручи до уваги дані КП «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» у Володимирському районі виявлений 141 хворий на COVID-19. Порівнюючи аналогічні дані за 40 тиждень (03.10-09.10.2022 р.) у Володимирському районі було виявлено 356 хворих, що означає на даний момент зниження захворюваності у більш ніж у два рази.
- Які ускладнення виникають внаслідок цих інфекцій, який перебіг цих інфекцій і симптоми захворювань?
- Говорячи про дану течію хвороби слід сказати що викликається вона варіантом Омікрон, який характеризується більш «м’яким» перебігом, проте залученням в епідпроцес дітей та людей похилого віку. Серед основних скарг у пацієнтів домінує загальна слабкість, ломота в тілі, виражена пітливість, підвищення температури тіла. Ще однією особливістю Омікрону переважний безсимптомний перебіг хвороби, ніж попередні варіанти COVID-19. При цьому часто, молодь, сама цього не усвідомлюючи, інфікує людей похилого віку та осіб з важкими хронічними захворюваннями (цукровий діабет, серцево-судинні, онкологічні захворювання) піддаючи їх організм додатковим навантаженням.
- Що має робити людина, яка погано почувається – лікуватися стандартним набором: парацетамол, аспірин і полоскання чи все-таки звертатись до лікаря? Чи сьогодні госпіталізують хворих на вірусну інфекцію?
- При наявності у себе симптомів захворювання таких як підвищення температури тіла, загальна слабкість, лихоманка тіла, пітливість, слід залишатись вдома та звернутись до сімейного лікаря, а також неухильно дотримуватись його рекомендацій.
До інфекційного відділення КП «Володимир-Волинське ТМО» госпіталізуються хворі, які мають ускладнений перебіг коронавірусної хвороби такий як пневмонія, дихальна недостатність, а також декомпенсацію наявних хронічних хвороб (цукровий діабет, серцево-судинні захворювання). Також тут проходять лікування військові, які захворіли на COVID-19 і потребують ізоляції. Відділення повністю забезпечене всіма необхідними медикаментами та киснем.
- Які заходи мають проводитися з метою профілактики захворювань (колективні) і що слід робити особисто кожному?
- Основний засіб убезпечити себе від важкого перебігу коронавірусної хвороби є вакцинація. Як показує практика вакциновані люди набагато менше лягають в стаціонар та швидше відновлюються після хвороби. Також рекомендується носити маски якщо ви знаходитесь серед людей для зменшення поширення коронавірусу з мокротинням при кашлі та чханні, мити руки з милом по приході додому, тримайте соціальну дистанцію, особливо серед людей у яких кашель або підвищена температура.
При комплектації домашньої аптечки на випадок захворювання на корона вірус мають бути жарознижуючі препарати (парацетамол, ібупрофен), термометр, тонометр для людей, які мають серцево-судинну патологію, дезінфекційні засоби для рук та медичні маски.
Оксана Дворецька
Коментарі