Історичний фестиваль відбувся у Литовежі

Історичний фестиваль відбувся у Литовежі
Історичний фестиваль відбувся у Литовежі

З нагоди 30-ї річниці Незалежності України та п’ятої річниці від Дня створення Литовезької громади відбувся історичний фестиваль «Всеволож-Фест». Святковий захід пройшов 22 серпня в урочищі «Замок» у центральній садибі громади. Оригінальні майстер-класи, веселі дитячі забави, запальна музична програма та інші цікаві локації забезпечили гостям незабутні враження та гарний настрій.
Захід розпочався зі спільної молитви за громаду та Україну. Після цього дали старт урочистій частині, під час якої надали вітальне слово запрошеним гостям. Голова громади Олена Касянчук привітала присутніх зі святом та вручила подяки представникам культурної сфери ОТГ. Окремо висловила слова вдячності фермерам, одноосібникам, підприємцям та підприємствам, що провадять свою діяльність на теренах громади, за допомогу в організації свята.
У ході святкування відбувся концерт співочих колективів сіл громади та дитячого хору «Діти світла» з міста Нововолинськ. Після концерту пройшов конкурс на найкращий комплект жіночого одягу ІХ-ХVІ століть. Найкращими визнали учасниць із села Заставне Заставненського старостинського округу. Гості фестивалю мали змогу побачити видовищні лицарські бої від клубу середньовічного бою «Айна-Бера». У спеціальній атракційній локації представники клубу навчали усіх охочих стрільби з лука.
Завершили святкування неймовірним театралізованим виступом, який презентував театр вогню «Аладдін».
Протягом усього дня святкування діяли різноманітні локації з виробами ручної роботи майстрів із громади та Нововолинська, а також працювала польова кухня.
Особливого драйву додало присутнім плавання на байдарках річкою Буг, до якого могли долучитись усі охочі. Для кращого знайомства з історією працювала виїзна екскурсія у музей села, де налічується понад 200 унікальних історичних експонатів, які висвітлюють різноманітні сторінки минулого Литовежа.
Увечері фестивальники запалювали під ритмічні пісні діджея Dj Shaman. 
Фестиваль мав і соціальне спрямування: протягом усього дня діяла благодійна лотерея та добровільний збір коштів на лікування раку мозку педагогині Литовезького ліцею Світлани Якобчук. Завдяки цьому вдалося зібрати понад 5 тисяч гривень.
Довідково: Перша писемна згадка про Литовеж відноситься до «Скіфії» Геродота, де він описує населення села під назвою неври. Другим є, за здогадами істориків, місто Всеволож, яке згадується у літописах 1097р та 1287р. і знаходилося на місці городища «Замок». У XV ст. Всеволож називається Литовежем, коли князь Свидригайло надає луцькому старості Немирі Рязановичу це місто і магдебурзьке право для нього. У часи Литовсько-Волинського князівства замок поступово перетворився на укріплену фортецю, кількість населення збільшилася. 
Відомою  постаттю  села  Литовеж  є  молодший  сержант  Збройних сил України, оператор-навідник бойової машини, військовий 80-ї окремої високомобільної десантної бригади Якобчук Володимир Вікторович, народився 11 березня 1987р. Мав військове звання молодший сержант та займав посаду головного сержанта-командира відділення. Загинув 16 червня 2014р. у результаті атаки із засідки терористами колони українських військових біля селища  Металіст  Луганської  області.
Із кожним роком Литовеж змінюється, реалізовується ряд заходів, спрямованих на його покращення. Село газифіковане, проведено вуличне освітлення, чимало доріг заасфальтовано.

Розділ новин: 

Коментарі

Я хочу сказати...Принимал тоже участие знаменитый честный посол Республики Шри-Ланки Спецяльной Экономической Зоны ЭуроПапк Мелец - махараджа Дон Харольд Удаяканта (по национальности Сингальез)

Коментарі

Схожі новини: