Музей-садиба Ігоря Стравінського розташований в Устилузі. Нині це пам’ятка історії національного значення, де облаштовані музей та місцева музична школа. Музей відвідує в середньому три-чотири тисячі туристів на рік, розповів директор Володимир Терещук.
Маєток в Устилузі Ігор Стравінський збудував за власним проєктом. На другому поверсі мав творчу майстерню. Тут він жив із сім’єю щоліта з 1907-го до 1914-го року, ідеться в сюжеті «Суспільного».
Дворянська сім’я мала можливість осінь та зиму проводити на курортах Швейцарії, а літо – в Устилузі. Тут композитор написав 17 своїх творів, каже директор музею Володимир Терещук.
«У 80-х роках минулого століття садиба Стравінських була в занедбаному стані. Тут був гуртожиток, в якому проживали дві сотні робітників, трактористів», – розповідає Володимир Терещук.
Почали лобіювати питання про повернення маєтку історичної цінності. Через 30 років, у 2012-му, за дорученням Кабміну почали реставрацію приміщення. За рік відновлену садибу відкрили для відвідувачів.
На першому поверсі нині облаштували музей, присвячений композитору Ігорю Стравінському. Тут зберігають меблі початку 19-го століття, коли жив Стравінський, фортепіано, фотографії музиканта і членів його сім’ї. На стінах портрети Стравінського видатних художників і автопортрет.
Нині на другому поверсі маєтку Ігоря Стравінського, де він створював нові музичні твори, розташована Устилузька школа мистецтв. Тут навчається понад 100 дітей із трьох сусідніх громад у класах бандури, фортепіано, сольного співу та духових інструментів.
Володимир Терещук розповідає: музей приваблює не лише туристів, а й митців. Каже, приїжджають із подарунками. Із його слів, найціннішим із них є повне факсимільне видання рукопису Ігоря Стравінського «Весна священна» британського видавництва.
Коментарі