Жителі Оваднівської громади самотужки облаштували музейЖителі

Жителі Оваднівської громади самотужки облаштували музейЖителі
Жителі Оваднівської громади самотужки облаштували музейЖителі

Жителі Красностава Оваднівської громади фактично самотужки облаштували музей. Почалося все з місцевої школи, педагоги якої вирішили відвідати старожилів. У них вони попросили непотрібні старі речі. Старші люди залюбки відгукнулися.
Із часом колекція перестала вміщатися в шкільному куточку, тому під старожитності виділили цілу кімнату в місцевому будинку культури. Тут і сукні, і постоли, і нецьки, і навіть бутлі, в яких колись красноставці зберігали вино. Фонд музею постійно поповнюється новими експонатами, йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».
Опікується старожитностями директорка місцевого будинку культури Наталія Селещук.
«Спершу музей функціонував у початковій школі. Потім у школі розширили класи й потрібне було приміщення для ігрової кімнати, тому старожитності передали нам. Це було десь у 2003-2004 році. Далі ми почали поповнювати колекцію своїми силами», – пригадує вона.
Як додає жінка, оскільки село невеличке, знає тут кожного старожила, постійно з ними спілкується. Старші люди не шкодують речей – віддають до музею навіть особисті предмети побуту чи одяг. Завдяки цьому тут можна побачити не тільки речі, якими селяни користувалися минулого століття, а й дізнатися імена цих людей і їхні історії.
Раніше, коли в селі ще функціонувала початкова школа, учнів часто приводили сюди на екскурсії. Освітній заклад закрили, а от будинок культури досі існує й запрошує відвідувачів до музею.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: