Музей у Затурцях з’їдає грибок, а грошей на ремонт немає

Публікації

 Музей у Затурцях з’їдає грибок, а грошей на ремонт немає
Музей у Затурцях з’їдає грибок, а грошей на ремонт немає

Приміщення меморіального музею В’ячеслава Липинського в Затурцях руйнується від грибка як зовні, так і зсередини. Тим часом влада заявляє, що грошей на його ремонт немає. Про це йшлося у програмі «Позиція» на 12 каналі 30 вересня.
На першому поверсі облущені стіни позаставляли картинами та іншими речами. У підвалі цвіль уже нічим прикривати, довелося зняти штукатурку зі стін.
Як стверджує старший науковий співробітник музею Віталій Кушнір, технологія будівництва була порушена ще перед відкриттям музею. «Підшили гіпсокартоном стелю, що у вологому приміщенні взагалі не годиться…» – сказав він.
У підвальних приміщеннях, де раніше мали бути виставкові зали, нині склад речей. Тут сиплеться штукатурка, грибок уже чорний.
Віталій Кушнір каже, що він щороку з керівництвом музею просить гроші на його ремонт, а у влади їх традиційно немає. І протягом останнього часу зменшилася ще й кількість відвідувачів.
Голова Затурцівської громади Юрій Ковальчук запевняє, що сільрада не в  змозі профінансувати ремонт. «Ми допомагали музею. Наприклад, сесія виділяла кошти на придбання колекції автентичних українських рушників. Але такі катастрофічні наслідки ми не в змозі усунути через те, що треба досліджувати, проводити експертизи і приймати рішення, як той грибок видаляти. Сільрада точно не потягне такий великий тягар, і обласній раді, думаю, теж буде непросто в цій ситуації», – стверджує голова.
Він каже, що в обласній раді знають про стан приміщення і обіцяли посильну допомогу. «Усі про проблему знають, і ми розраховуємо на якесь реальне фінансування з боку держави. Такий грибок – це вже загроза здоров’ю людей. Григорій Вікторович (Григорій Недопад – голова Волиньради, ред.) теж про це знає. Як тільки в нього буде можливість, він допоможе. Я знаю, що Григорій Вікторович відповідає за свої слова…» – додав Юрій Ковальчук.
Музей В’ячеслава Липинського в родинному будинку садиби Липинських відкрили 2011 року. Це єдиний в Україні і світі музей відомого історика, політолога і державного діяча початку ХХ століття, уродженця Волині В’ячеслава Липинського.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: