В музеї Іванич відкрили пасхальну тематичну виставку

В музеї Іванич відкрили пасхальну тематичну виставку
В музеї Іванич відкрили пасхальну тематичну виставку

Напередодні Великодніх свят в історичному музеї Іванич відкрили пасхальну тематичну виставку «Великодні барви». Першими її експонати оглянули учасники танцювального колективу «Ладоньки» Центру культури та дозвілля разом зі своїм керівником Лілією Васагою.
Інформує інтернет-видання "Буг".
Як повідомила директорка Іваничівського музею Лариса Куль, на виставці представлена колекція писанок місцевих майстрів з фондів закладу, що нараховує близько 100 одиниць. Експозиція доповнена вітальними листівками, тематичними малюнками та буклетами на пасхальну тематику. Інформаційні стенди знайомлять з основними етапами написання писанки, техніками розпису, символами та значенням кольорів під час розпису великодніх яєць.
“Традиція писати писанки сягає своїм корінням в сиву давнину, коли людина була неподільна з природою. Упродовж століть звичай розписувати і розмальовувати яйця переріс у народне мистецтво, секрети якого передаються від одного покоління до іншого. Писання писанок – дуже цікаве заняття, яке не лише виховує у людині художника, майстра, творця, а й дає урок добра і любові”, – зазначила Лариса Куль.
Під час екскурсії в музей, учасники танцювального колективу «Ладоньки» Центру культури та дозвілля та їхній керівник Лілія Васага дізналися, як в давнину в українських родинах готувалися до великоднього свята і як написати писанку, зокрема, що означають символи розпису писанкового орнаменту, які є сучасні техніки декорування великодніх яєць: крапанки, шкрябанки, декупаж, аплікація та ін..
Дітям особливо сподобалися авторські писанки майстрині з Іванич Світлани Опекан, які представлені в музеї, як «експонат місяця квітня». А також писанки майстрині Лідії Бойко з села Лугове.
Пасхальна виставка діятиме в музеї до 10-го травня.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: