Володимир відвідала етнограф Іванна Стефюк

Володимир відвідала етнограф Іванна Стефюк
Володимир відвідала етнограф Іванна Стефюк

Нещодавно місто Володимир відвідала Іванна Стефюк – українська письменниця, етнограф, докторка філософії у галузі філології, фотомодель, музейниця, лауреатка премій імені Марка Черемшини і Пауля Целана. Тема її дисертації – про життя і діяльність письменника Марка Черемшини.
Поважна науковиця прибула до нашого міста на запрошення Мирослави Стольницької – консультантки центру професійної підготовки педагогічних працівників Володимирської міської ради.
Зустріч з Іванною Стефюк відбулася  в історичному музеї імені Омеляна Дверницького  Етнограф розповіла про місця сили, які за словами письменника і філософа Карлоса Кастанеди є важливими для людини, сповнені духовної енергії. Для кожного українця таким місцем є той рідний край, де людина народилася і зростала. 
Етнограф наголосила про важливість зв'язку з традицією, зокрема про важливість, наприклад вишиванки для кожного українця, про колядки і щедрівки, які є символами українського народу, мають глибокий духовний зміст.
Цікавою також була розповідь про письменника Марка Черемшину і його дружину, яка врятувала двох єврейських дітей, пережила дві Світових війни.
Зокрема, пані Іванна розповіла про обряд викликання дощу і обряд-передавання дитини через вікно у голодні роки, ці обряди мають давнє коріння і  як вірили наші пращури – магічне значення.
Науковиця запропонувала слухачам дві книги "Місце сили" і "Про Вас". Серед слухачів були вчителі-філологи та бібліотекарі міських шкіл.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: