У «Діалозі»дітей навчають бути особистостями

У «Діалозі»дітей навчають бути особистостями
У «Діалозі»дітей навчають бути особистостями

Саме таке завдання ставлять перед собою як організаторка, так і педагоги популярного в нашому місті навчального центру.

Погодьмося, що сьогодні освіта в Україні вже вийшла зі звичних рамок школи. Таким є запит часу. Навчити дитину , розкрити її здібності й таланти, націлити саме на те, що їй найбільш потрібне, в чому вона зможе плідно себе реалізувати в умовах кількості 30-ти дітей та тривалості уроку 45 хвилин, таки дуже важко. А тим більше, що суспільство відчуло потребу змінювати встановлені канони, психологію, мислення, що є необхідним для того, щоб приєднатися до цивілізованого світу, стати повноцінним членом європейської співдружності. 
Саме з цього ми розпочали розмову з керівником навчального центру «Діалог» пані Наталією Шандалко.
- Я ще в дитинстві, відвідуючи дитячий садок, прагнула спілкуватися з меншими дітками, бігала в інші групи, гралася з ними, - пригадує Наталія Миколаївна. – Потім уже стала замислюватися над тим, що шкільне життя не сприяло тому, щоб діти ставали впевненішими в собі. Особливо не подобалися відкриті уроки, коли дитині в потилицю  дивилися чужі люди, які прибули з інших шкіл. А дитина відповідала давно завченими  фразами. Ось так нас і навчили від когось щось чекати, не довіряти самим собі, своїм здібностям. Звичайно, я не прагну критикувати шкільну освіту, сама навчала дітей гри на фортепіано і розумію, як важко знайти підхід до кожної дитини, розкрити її як особистість. Мене хвилює те, що сучасні українці мало читають, люблять повторювати чужі думки, дуже мало виплекано композиторів і поетів. Але ж успіху хочуть досягнути всі, і батьки мріють бачити не обмежених, а розвинених дітей. Чому ми стали боятися власних думок, винахідництва? Де наші мрійники, диваки-експериментатори? Тому одне із завдань нашого центру – не конкурувати зі школами, а допомогти їм. 
 Учителька трудового навчання Ольга Ковалюк демонструє роботу учня.Пані Шандалко мала нагоду вивчити методики школи «Green Field» під Лондоном та американської школи «Delphian”, де навчають за передовими технологіями. Специфіка цих навчальних закладів полягає в тому, що діти не вивчають теми, розраховані на декілька занять. Фізику, наприклад, вивчають в інтерактивних класах, де, працюючи з механізмами, на практиці осягають фізичні закони. Дуже популярними є школи лідерства, коли діти складають соціальні проєкти і застосовують їх у житті. Отож не дивно, що вони вже у 13-14 років завершують навчання і згодом їм пропонують престижні робочі місця. 
Саме задля того, щоб допомогти дитині стати особистістю, і був створений навчальний центр «Діалог». Новостворений колектив передусім вивчив запити людей, а тому першочерговими предметами стали англійська та польська мови. За основу взято методику київської школи «Логос». З  американської методики запозичили метод прояснення лексики до її повного розуміння. Саме розуміння та осмислення лексики дає можливість її правильно застосовувати в мовленні і психологічно наділяє дитину впевненістю у своїх силах. Окрім того, в «Діалозі» навчають ще математики, дають навички дипломатії і управління. Дуже корисним у цьому плані є табір лідерства. Ще до карантину діти з педагогами їздили в Карпати, де втілювали в життя соціальні проєкти стосовно міста, в якому перебували. Найчастіше таким містом ставало Славське. Основою і завданням проєктів була допомога людям. А прогулянки в гори перетворювалися не тільки на приємну мандрівку, а й сприяли фізичному загартовуванню. 
Урок англійської мови проводить учителька Ольга Маліновська.Досить цікаво проходять уроки трудового навчання. Для того щоб розвинути творче мислення, учнів не обмежують у фантазії. Саме за такої умови народжується палке бажання щось творити. 
Навчання відбувається за рівнями досягнень, тобто за поступовістю оволодіння знаннями учнями. Вік бажаючих навчатися і поглиблювати знання необмежений. Найменші учні починають з 3-річного віку, а найстаршим учнем, якого запам’ятали в «Діалозі», був 73-річний чоловік. І дивуватися нічого, адже нині багато професій вимагають глибоких знань, знання потрібні і для роботи в інтернеті. Свідомі батьки не хочуть відставати від своїх дітей, прагнуть показати їм особистий приклад. 
Педагогічний колектив – молоді вчителі. Дехто з них жив за кордоном. Це Ольга Маліновська, Вікторія Борис, Іванна Кирпа, Ірина Левчук. На даний час проходить стажування випускниця Володимир-Волинського педколеджу вчитель трудового навчання Ольга Ковалюк. Заняття в центрі розпочинаються о 9-ій ранку і тривають до 20 години. 
Не втрачає центр зв’язку зі школами, де часто проводить різноманітні акції, результатом яких є бажання дітей вчитися і розвиватися. 
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський
 

Розділ новин: 

Коментарі

Надіюсь інші школи будуть переймати такі ініціативи

Коментарі

Схожі новини: