У Володимирі в агенції регіонального розвитку «Прибужжя» провели тренінг присвячений залежності від гаджетів

У Володимирі в агенції регіонального розвитку «Прибужжя» провели тренінг присвячений залежності від гаджетів
У Володимирі в агенції регіонального розвитку «Прибужжя» провели тренінг присвячений залежності від гаджетів

30-го липня у володимирській агенції регіонального розвитку «Прибужжя» координаторка жіночого руху «За Майбутнє» Анна Мєдвєдєва організувала тренінг, присвячений аналізу гаджетної залежності. Інформує видання БУГ.
Запрошені проходили тести, які визначили рівень їхньої залежність від смартфонів; розповідали, як довго “задротять” вони та їхні діти, та зважували всі “за” і “проти” користування гаджетами.
Проводили тренінг психологиня Марія Демчук та керівниця академії інтелектуального розвитку SMARTUM Наталія Митошоп.
Як показало соціальне опитування, лише 12% людей погодилися б не користуватися телефонами лише один день за винагороду. Решта 88% не можуть уявити себе без смартфону ні дня.
Керівниця академії розповіла, що не має смартфонної залежності ні вона, ні її діти, оскільки навчилася грамотно розподіляти свій час перегляду соціальних мереж, а її діти взагалі там не зареєстровані.
Вона розповіла, наскільки гаджети можуть бути шкідливими при надто частому користуванні, а особливо для дітей.
“Це називається “ефектом звареної жаби”: коли жаба знаходиться у каструлі з водою, яка поступово нагрівається, вона не думає звідти втікати, а підлаштовує свою температуру тіла до температури води. Вода закипає, а жаба, так і не вискочивши, помирає. Так само з малими дітьми, яким ми дозволяємо довго сидіти в телефонах, ми їх таким чином атрофуємо”, – пояснює Наталія.
Якщо дорослі можуть брати на себе відповідальність за довге перебування за комп’ютером, то діти перед цим безсилі. Не завжди є час погратися з дитиною чи знайти спосіб зайняти її чимось корисним.
Проте альтернативи гаджетам існують, ділиться жінка, одна з них це робототехніка. Є центри, в яких дітей вчать складати з маленьких конструкторів роботів, які рухаються. Це розвиває інтелект та моторику рухів, а ще дарує малюкам позитивні емоції.
Психологиня розповідала, які психічні хвороби з‘явилися завдяки гаджетам. Наприклад, “симптом фантомного дзвінка або «ефект гугл» (коли користувач інтеренету вважає, що йому не потрібні знання, бо будь-яку інфрмацію він може дізнатися за допомогою одного кліка).
Учасники тренінгу ділилися спостереженнями, що сучасні діти не розуміють, як можна веселитися без гаджетів. Деякі з батьків дійшли до висновку, що потрібно періодично пробуджувати власну внутрішню дитину, щоб показати вашому чаду, як можна цікаво проводити час.
І головна порада, яку дала Марія Демчук була про те, що ми маємо показувати своїм дітям приклад й відволікатися від телефонів частіше самі.
«Діти нас не почують, поки наші слова не збігатимуться з нашими діями».
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: