3 листопада о 15:00 верхньому залі засідань міської ради відбулось засідання робочої групи з розробки проєкту програми сприяння розвитку малого і середнього підприємництва Володимир–Волинської міської територіальної громади на 2022-2024 роки.
До складу групи увійшли підприємці міста, які попередньо виявили зацікавленість у створенні проєкту, депутати міської ради, представники управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС у Волинській області та Володимир-Волинської міськрайонної філії Волинського обласного центру зайнятості, працівники виконавчого комітету міської ради, представники Агенції регіонального розвитку Прибужжя.
Начальник відділу економічного розвитку, проєктної діяльності та інвестицій Наталія Куран розповіла про виконану роботу та стан реалізації програми сприяння розвитку малого і середнього підприємництва на 2019-2021 роки.
Таким чином, проведено роботу по забезпеченню фінансово-кредитної та інвестиційної підтримки підприємництва, а саме з метою формування привабливого для інвестора іміджу міста та задоволення потреб потенційних інвесторів оновлено інвестиційний паспорт. У місті створюється спеціальна економічна зона ”Індустріальний парк” на території колишніх відстійників цукрового заводу. Для пошуку зовнішніх інвесторів та з метою залучення грантових коштів Євросоюзу місто приєдналося до європейської ініціативи ”Мери за економічне зростання”. У березні 2021 року Володимир-Волинська міська територіальна громада приєдналася до місцевої асоціації органів місцевого самоврядування Волинської області ”Волинська економічна ліга”. Виконано також ряд заходів у сферах регуляторної діяльності і дозвільної системи.
У напрямку виконання заходів програми з ресурсного та інформаційного забезпечення розвитку малого і середнього підприємництва на сайті міської ради постійно оновлюється база даних щодо вільних земельних ділянок та майна підприємств, установ та організацій державної, комунальної та приватної власності, що пропонуються для продажу або передачі в оренду. Для підтримки підприємницької діяльності 17 березня вперше було проведено тематичний ”М’ясний ярмарок”, а 17 квітня було проведено ярмарок ”Великодній кошик”.
Основним питання для робочої групи було обговорення стратегії програми на 2022-2024 роки. Від підприємців пролунала пропозиція змінити цільове призначення коштів, виділених на проведення конкурсу по ”Створенню кращого бізнес-проєкту” на часткову компенсацію коштів відсоткової ставки по кредиту, залучених у банківських установах для розвитку бізнесу на конкурсній основі в сумі 100 тисяч гривень. Розглянуто можливість проведення нарад, семінарів за круглим столом, участі у громадських слуханнях та інформування підприємців про можливість оренди комунальної та приватної власності, придбання інвестиційно привабливих ділянок. Обговорили під час засідання і впровадження з 1 січня касових апаратів та можливість надання консультацій з їх використання для підприємців громади.
Коментарі