Під час прес конференції обговорювалися питання медичного обслуговування воїнів, відпусток, фінансового та матеріального забезпечення тощо.
4 вересня у приміщенні Володимирської міської ради відбулася прес-конференція, під час якої представники ЗМІ мали можливість поспілкуватися з начальниками відділів командування 14-ої ОМБР. Захід підготували Надія Замрига, начальниця відділу зв’язків з громадськістю, і Катерина Литвинчук, офіцер відділу зв’язків з громадськістю. У розмові взяли участь старший помічник відділу персоналу штабу Наталія Піддубна, начальник тилу, заступник начальника логістики Богдан Газа, помічник командира з фінансово-економічної служби Андрій Поторась, начальник медичної служби Вадим Корецький, помічник командира з правової роботи, начальник юридичної служби Євген Багдасаров, заступник начальника Володимир- Волинського РТЦК та СП, начальник мобільного відділення Роман Зарівняк, капелан Ігор Бігун. На прес-конференції були присутні міський голова Ігор Пальонка та перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук.
За словами Надії Замриги зустріч зумовлена тим, що командир бригади Олександр Охріменко приділяє дуже велику увагу спілкуванню з суспільством. Мешканці Володимирщини, вся громада має знати, чим сьогодні живуть воїни, в межах дозволеної інформації. Командувач військовим з’єднанням і був головним ініціаторам проведення заходу задля того, щоб інформація була надана з перших вуст, задля запобігання панічним настроям і поступлення неправдивої інформації.
Насамперед до слова був запрошений Євген Багдасаров, який озвучив питання надання відпусток військовослужбовцям. Він наголосив , що протягом воєнного стану відпустка військовослужбовцям надається тільки у зв’язку з сімейнимиобставинами і не більше, як на 10 діб. Враховується і час, який військовослужбовець тратить на дорогу. Це не більше 2-х діб в одну сторону та іншу. Всі інші відпустки, в тому числі і на навчання, призупинені. Заборонений виїзд військовослужбовця за кордон, якщо там перебуває його родина.
Тему полонених підняла Наталія Піддубна. Якщо підтверджений статус полоненого, це прописується в наказі командира частини, хоч до цього передує статус зниклого безвісти. Пошуки військовослужбовця проводяться до 10 діб. На місце полоненого чи зниклого безвісти відразу призначається інша людина. Бригада ніяким чином не впливає на обмін полонених. Цим займаються вищі командні інстанції. Заздалегідь дізнатися, хто буде в списку полонених, неможливо. Переміщення військовослужбовця з однієї частини до іншої може бути тільки за сімейними обставинами або у зв’язку зі станом здоров’я військовика. Щодо нагороджень, то бригада вже подала клопотання до відзначення на 687 державних нагород, з них уже удостоєні високого звання «Герой України» 12 осіб(на жаль, посмертно).
З вуст Вадима Корецького журналісти почули інформацію про те, що військова частина на 100% забезпечена медиками, в тому числі мобілізованими. Евакуацією поранених з поля бою займається військова рота. Допомогу в лікуванні поранених надають всі медичні заклади України, в тому числі українські військовослужбовці проходять лікування у 20 країнах світу.
Питання про отримання фінансової допомоги висвітлив Андрій Поторась. Військовослужбовець, який був травмований під час бойових дій, має право на фінансове забезпечення, надається додаткова відпустка на лікування, передбачена матеріальна допомога. У випадку зникнення безвісти матеріальну допомогу отримує сім’я. Це ж саме стосується і полонених.
З великою увагою журналісти вислухали інформацію Богдана Гази, адже забезпечення армії є однією з головних проблем, яка турбує громадськість. Військова частина формує заявку на продукти харчування, виходячи з розрахунку норми продуктів на військовослужбовця. Завіз продуктів у частину відбувається раз у сім днів. Продукти перевіряються на якість, зберігаються на складах. Велику роль в організації харчування відіграють волонтери. Доставка харчування в зону військових дій є на разі досить складною. Підрозділи забезпечення досить часто потрапляють під обстріли. У випадку втрати одягу військовослужбовець повідомляє про це командира частини і з коротким часом його забезпечують новими предметами одягу.
Капелан Ігор Бігун розповів про велику духовну підтримку воїнів на передовій. Також обговорилися приємні моменти одружень в умовах бойових дій, в тому числа ритуали вінчань.
На завершення зустрічі пані Надія Замрига вручила міському голові подарунок від Князівської бригади – символічний бойовий тризуб, основними елементами якого є кулі і патрони, використані українськими бійцями на полі битви. Також приємні подарунки отримали і журналісти.
Антоніна Булавіна м. Володимир
Коментарі