У перший день лютого відбувся брифінг міського голови Володимира-Волинського Ігоря Пальонки з журналістами місцевих видань. Ось про що говорили.
Які робляться кроки на шляху до реконструкції площі
Міський голова повідомив, що у нього відбулася зустріч з Андрошем Бідзіля, який виготовляє проєкт реконструкції площі Героїв. Роботу він виконав приблизно на 60 відсотків, оскільки отримав за неї лише аванс у сумі 100 тисяч гривень. Разом із робочою групою дійшли до думки, що він має продовжувати працювати над цим проєктом.
- Також ми хочемо поспілкуватися з керівниками комунальних підприємств, щоб визначити, які мережі планується замінити, оскільки тут проходять мережі водопостачання, каналізації, електро-, тепло- та газопостачання. На вулиці Князя Василька, 3 є підвальна котельня, і під час реконструкції площі ми хочемо вивести її з експлуатації і прокласти додаткову тепломережу. Це все ми ще будемо обговорювати. Далі скликатимемо робочу групу художників, архітекторів, громадських активістів, депутатів, щоб поступово напрацьовувати концепцію площі, - поінформував міський голова.
Ексгумація на «Валах городища»
Управління культури обласної державної адміністрації надіслало лист із проханням виділити 160 тисяч гривень з міського бюджету, щоб закінчити ексгумацію на «Валах городища».
- Цей лист будуть розглядати на профільній комісії, але попередньо хочу уточнити в керівників відповідних управлінь і відділів, чи цих коштів вистачить. Якщо буде завершено процес ексгумації, тоді можна буде братися до виготовлення проєктної документації для реконструкції цієї пам’ятки, - сказав очільник громади.
Хочуть відремонтувати колонки
- Сьогодні у мене на прийомі були дві жінки стосовно питання роботи водопровідної колонки на одній з вулиць. Оскільки надворі зима, зараз ми її не зможемо відремонтувати. Але питання слушне, ми вивчимо, скільки потрібно коштів, щоб відремонтувати в місті колонки, які не працюють, - розповів Ігор Пальонка.
На аварійній ділянці хочуть замінити частину трубопроводу
У місті часто відбуваються пориви водопровідних труб на вулиці Митіна, в районі залізниці, де курсують потяги. Міський голова мав розмову з керівником водоканалу, якого попросив вивчити можливість заміни 200-300 метрів трубопроводу.
Вивчають питання проведення каналізації на вулицях Шевченка та Лотоцького
Одна із журналісток місцевих видань описала міському голові проблемну ситуацію, з якою зіткнулися жителі вулиці Шевченка. Вони писали звернення до попередньої влади з проханням побудувати помпову станцію, на що отримали відповідь, що там немає для цього місця. Двічі на місяць місцеві мешканці змушені викачувати каналізацію. Ігор Пальонка повідомив, що незабаром місто братиме участь у проєкті з реконструкції очисних споруд, які розташовані в селі Заріччя. Під час зустрічі з проєктантом та головним інженером управління водопровідно-каналізаційного господарства Ярославом Ковалюком обговорили створення певного плану, тобто вирішують, де у місті можливо запланувати облаштування каналізації. Цим займається весь технічний відділ. Окрім вулиці Шевченка, вивчають вулицю Лотоцького та інші.
Нова структура міськвиконкому запрацює орієнтовно в травні
Міський голова повідомив, що на наступній черговій сесії, яка відбудеться наприкінці лютого або на початку березня, депутати затвердять положення про відділи, департаменти та управління. Після цього працівників буде попереджено про істотну зміну умов праці та оголошено конкурс на зайняття вакантних посад. Орієнтовно у травні вже буде трошки змінено рівень управління виконавчого комітету міської ради.
Чи набиратимуть дітей у перший клас ліцею «Центр освіти», наразі не відомо
Зараз заклади освіти фінансуються шляхом субвенції з державного бюджету і коштів місцевого бюджету. Попередньо проаналізувавши ситуацію, міський голова помітив, що коштів субвенції на заробітну плату вчителям не вистачає.
- Це пов’язано з тим, що до міста приєдналися села і сільські школи поставили на рівень з міськими, де наповнюваність класів значно вища, - пояснює Ігор Пальонка. – Сьогодні нам не вистачає ресурсу. Ми аналізуємо, чи є доцільність відкрити клас ще у ліцеї. Остаточного рішення поки немає. Ми вивчаємо ситуацію.
Хочуть провести аудит на всіх комунальних підприємствах
- Я хочу у всіх комунальних службах провести аудит, але почерговість ми ще не визначили. Думаю, будемо з комісіями, із депутатами радитися, роботу якого підприємства першим проаналізують. Але це вкрай важливо, бо навіть сьогодні чимало людей ідуть на прийом зі скаргами на комунальні послуги, високі тарифи у платіжках, - поінформував міський голова
Які шляхи вирішення проблеми з безробіттям у місті
- Ми маємо з часом відкривати робочі місця. Раніше було дуже багато вакансій. Сьогодні кордон закрився. Вільних робочих місць на багатьох підприємствах, в організаціях немає. Я переконаний, що ми маємо посприяти, щоб у найближчій перспективі відкрити додаткові робочі місця, - поінформував Ігор Пальонка. - Зараз триває реалізація проєкту встановлення вітрових станцій, туди будуть потрібні працівники, ведемо перемовини стосовно будівництва нової автозаправки. Вивчаємо питання облаштування переробки сільськогосподарської продукції. Поки що конкретики немає ніякої. Також я дав завдання відповідним фахівцям, щоб на сайті громади було чітко видно всі вільні земельні ділянки, які в майбутньому може для забудови використати інвестор.
У Володимирі згоду на вакцинування від коронавірусу дали 27 медиків
Міський голова повідомив, що попередню згоду на вакцинування від COVID-19 у Володимирі-Волинському дали 27 медиків.
Службовий «мерседес» Саганюка хочуть продати з аукціону
Розглядають можливість продажу автомобіля «мercedes-вenz 210» з автопарку Володимир-Волинської міської ради, на якому їздив попередній очільник міста Петро Саганюк, з аукціону, а натомість – докласти кошти та купити нову автівку. За словами Ігоря Пальонки, «мерседес» уже старенький і «споживає» багато палива. Сьогодні автопарк міської ради налічує п’ять автомобілів: «мercedes-вenz 210», «KIA», «сhery», ВАЗ («лада 21099») та «славута», яка раніше належала Зарічанській сільраді.
Валентина Тиненська
Коментарі