Народні засоби захисту дерев та кущів від морозу

Народні засоби захисту дерев та кущів від морозу
Народні засоби захисту дерев та кущів від морозу

Що потрібно робити, аби плодові дерева не постраждали від весняних заморозків, радить садівник із Володимирщини Микола Вавринюк.
- Я за весь час вирощування дерев на своїй дачній ділянці ніс втрати не один раз, тому читав дуже багато літератури, шукав оптимальні варіанти для захисту своїх насаджень від морозів. Проте знайшов деякі з дієвих способів захисту саду, які мене виручають уже не один рік, - каже пан Микола.
Важливим етапом у захисті є підготовка до зимового сну. Як зазначає господар, її потрібно починати осінню. Кожне плодове дерево потрібно ретельно полити і удобрити. 
- Я використовую перепрілий гній або курячий послід. Саме його внесення допомагає в зимовий період зберігати тепло і не давати корінню замерзати, - каже чоловік. – Після внесення добрива бажано замульчувати кореневу систему. Але тут потрібно з обережністю вибирати спосіб мульчування. Не використовуйте траву, сіно, бо вони привернуть зайців на ділянку. Оптимальним варіантом стане солома або гілки ялини.
Як тільки на вулиці температура повітря почне опускатися до нуля, то полив дерев, чагарників, винограду потрібно повністю припинити. Якщо знехтувати цією умовою, то коренева система не встигне адаптуватися до холодів і замерзне.
- Обов’язково в осінній період потрібно виконувати обрізування дерев. У себе на ділянці я таку процедуру проводжу за 2-3 тижні до настання холодів, - розповідає пан Микола. – Коли рослину обрізано, у неї є можливість акумулювати свої сили та легше перенести зимову холоднечу. Після обрізання зайвих гілок необхідно обробляти рани олійною фарбою або садовим варом.
За словами господаря, яблуні, особливо молоді, дуже важко переносять холод. Захистити їх можна за допомогою побілки стовбура або обгортання його в мішковину чи старі ганчірки і висушений очерет.
- Добре допомагає захистити стовбури дерев руберойд. Ми використовуємо цей матеріал для захисту винограду, - розповідає садівник. – Ті стовбури, які вже не лягають в землю, ми вкутуємо руберойдом, і в переважній більшості випадків нам вдається вберегти рослину від морозів.
Будь-який із цих варіантів дає можливість не пропускати холод усередину, тим самим захищає коріння від переохолодження. 
Пан Микола стверджує, що після застосування тирси його рослини пропали, коріння просто згнило. Такий варіант можливий, якщо покладений шар тирси додатково утрамбовується. До кореневої системи перекривається не тільки доступ холоду, але й кисню. Рослина перестає дихати і відмирає.
- Добре допомагають захистити рослину рулонні шпалери. Я не купую спеціально для цього шпалери, а використовую ті старі запаси, які залишилися після ремонту в будинку і квартирі. Їхньої кількості завжди достатньо не на один рік, - каже пан Микола. – Якщо ви проживаєте на своїй дачній ділянці і в зимовий час, то можна в сильні морози штучно підняти температуру повітря біля дерева. Для цього підійдуть димові шашки або тліючі дрова. У себе таку процедуру я проводжу тільки при температурах -25, -30. Якщо не робити такі процедури, можна втратити багато насаджень.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: