Опори для дерев: для чого потрібні, які бувають і як їх зробити

Опори для дерев: для чого потрібні, які бувають і як їх зробити
Опори для дерев: для чого потрібні, які бувають і як їх зробити

Обсипані яблуками або грушами дерева - це добре. А ось гілки, зламані під вагою цих самих плодів, - вже погано. Як не допустити, щоб багатий урожай покалічив дерево? Зрозуміло, поставити опори! Саме так вважає досвідчений садівник з Володимира Валерій Васильович Томчук. Час, коли гілки плодових дерев схиляються до землі під вагою врожаю, прекрасно і небезпечний одночасно. З одного боку, ось вона, радість дачника: його праці винагороджені. Але з іншого, варто трохи зазіватися, і перевантажена гілка може тріснути. Щоб сад не зіштовхнувся з такою проблемою, своєчасно варто подбати про опори, рекомендує садівник
- Відлами небезпечні тим, що на місці тріщини відщеплюється частина кори стовбура і утворюється рана, яка важко гоїться, - каже пан Валерій. - Причиною цієї неприємності може стати відсутність у саду вітрозахисту, крихкість деревини у деяких сортів плодових дерев, помилки при формуванні та обрізці крони. Остання причина - одна з найбільш значущих. Наприклад, якщо під час обрізки молодого дерева були залишені скелетні гілки, що відходять від стовбура під гострим кутом (40 градусів і менше), рано чи пізно в вершинах цих кутів з`явиться тріщина. В результаті втрачається частина врожаю, а крона стає однобокою. 
Уникнути поломки гілок в особливо врожайні роки допоможе встановлення підпор. Як зазначає Валерій Васильович, найчастіше такого профілактичного заходу потребують яблуні, груші, а також сливи і абрикоси.
Встановлюйте підпори слід, коли в саду закінчені основні заходи - обробка грунту, обприскування від шкідників тощо. Щоб підпори і мотузки або дріт не зашкодили кору потрібно використовувати прокладки з дрантя або невеликих шматків гумових покришок. 
- Найпростіший спосіб врятувати перевантажені гілки - встановити під них рогатини, - каже садівник. - У магазинах продаються готові вироби, однак такі підпори можна зробити і самостійно з жердин або великих гілок з розвилкою на кінці. Як варіант, використовуйте звичайні дошки, збивши їх у вигляді Т-подібної конструкції. Щоб підпори були надійно зафіксовані, їх нижні кінці, які заглиблюються в землю, зробіть гострими. Також починати встановити їх варто рівномірно, починаючи з верхнього ярусу крони і поступово переходячи на нижні гілки. Опори-рогатини поставити найпростіше. Однак у них є свої недоліки. Під кожну гілку потрібна своя жердина, і в результаті навколо дерева утворюється “частокіл”, який заважає прогулюватися по садку і проводити роботи. 
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: