Догляд за деревами і кущами

Догляд за деревами і кущами
Догляд за деревами і кущами

За сприятливих погодних умов ще можна висадити дерева та кущі, зокрема глід, калину, горобину. Проводять вологозарядний полив. Якщо в попередні місяці випала достатня кількість опадів, обходяться без нього.
- У листопаді проводять санітарне обрізування дерев та кущів, а також продовжують видаляти порость. Якщо не зробили раніше, прибирають підпірки з-під гілок плодових дерев. Очищують штамби дорослих дерев від старої кори та лишайників і білять, - розповідає досвідчений садівник Олександр Степанович Маринчук.
Також у цей період господар для зимового та весняного щеплення заготовляє здерев’янілі однорічні пагони плодових культур. Зберігає їх при температурі 3–5 градусів, розмістивши вертикально у помірно вологому піску або тирсі. Якщо у саду або поблизу нього на зиму збирається багато гризунів, обов’язково розкладає отруйні приманки. Важливо познімати також гнилі плоди, що залишились на деревах.
Для захисту від гризунів садівник обв’язує стовбури плодових дерев хвойними гілками, мішковиною, руберойдом, сіткою або старими капроновими колготками. Окрім цього пан Олександр рекомендує заготувати посадкові ями для висадки дерев навесні та вкртиь неморозостійкі сорти винограду.
- Також я проводжу заходи із снігозатримання. Цей прийом дозволляє захистити насадження від вимерзання та збільшить кількість вологи у ґрунті. Туї та ялівці до початку снігопадів обмотую капроновим шпагатом, щоб не втратили пірамідальну форму, - зазначає садівник.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: