На Володимирщині хвора на сказ лисиця покусала чоловіка

На Володимирщині хвора на сказ лисиця покусала чоловіка
На Володимирщині хвора на сказ лисиця покусала чоловіка

У Володимир-Волинському районі у тварини, яка покусала 30-річного чоловіка, виявлено сказ.
Про це інформують на сторінці КП «Володимир-Волинське територіально-медичне об’єднання» у фейсбуці.
Як стало відомо, трапилося це 26 січня просто на подвір’ї чоловіка. Наступного дня він звернувся за медичною допомогою у травматологічне відділення КП «Володимир-Волинське територіально-медичне об’єднання.
«29 січня лабораторно підтвердили сказ у тварини, яка вкусила хворого. Пацієнту була надана медична допомога в повному обсязі: було проведено огляд, оброблено та введено антирабічний імуноглобулін. Зараз чоловік проходить курс щеплення антирабічною вакциною. Найближчим часом він отримає ще два щеплення, щоб завершити повний курс», – зазначає завідувач травматологічного відділення ТМО Валерій Радчук, який виконує функції позаштатного рабіолога району (на фото).
За словами фахівця, щорічно близько 15 людей звертаються до Володимир-Волинського ТМО за антирабічною допомогою.
«Пам’ятайте, при укусі твариною відразу необхідно обробити рану водним мильним розчином, щоб вимити слину тварини та після цього провести дезінфекцію (антисептиком, який є в дома, чи «зеленкою»). Після цього варто звернутись за медичною допомогою в лікувальний заклад, де медики проведуть огляд та призначать необхідне лікування», – наголосив Валерій Михайлович.
Декілька цікавих фактів про сказ від рабіолога Володимир-Волинського району:

  • Сказ – це інфекційне вірусне захворювання, яке уражає клітини головного мозку, і є, на жаль, невиліковне. Його можна попередити лише за допомогою вакцинації проти сказу.
  • У всьому світі не має жодного випадку одужання людини від сказу.
  • Смерть від сказу дуже болюча, людина яка помирає з підтвердженим сказом дуже сильно мучиться перед смертю, адже має водобоязнь, світлобоязнь, боїться гучних звуків, тощо.

Щеплення вакциною проти сказу призначають у випадках:

  • якщо тварина невідома
  • якщо тварина загинула
  • якщо вкусила дика тварина.

Не призначаються щеплення:

  • коли тварина відома та залишилась живою понад 14 днів (ні в якому разі не можна вбивати тварину, яка вкусила тому, що у неї неможливо відразу лабораторно підтвердити сказ).

Лікар розповідає, що мисливці, які здирають шкуру з лисиць, можуть бути у групі ризику, адже мають контакт з біоматеріалом дикої тварини, тому необхідно працювати в рукавичках. Чим менша рана від укусу, тим довший інкубаційний період. Інкубаційний період після укусу тварини може тривати до 1 року. Тобто, рана може загоїтися за 5-10 днів, а захворюваність може виникнути через 6 місяців, рік.
Бережіть себе і будьте обережними!

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: