Голова громади Володимира пояснив, коли можуть розпочатися очисні роботи на річці Луга

Голова громади Володимира пояснив, коли можуть розпочатися очисні роботи на річці Луга
Голова громади Володимира пояснив, коли можуть розпочатися очисні роботи на річці Луга

У бюджеті громади Володимира на 2021 рік чимало коштів закладено на облаштування рекреаційної зони на річці Риловиця. Проте про річку Лугу в основному фінансовому документі громади – жодної згадки.
Під час щотижневого брифінгу міського голови Ігоря Пальонки з представниками місцевих ЗМІ журналісти поцікавилися, чи будуть цьогоріч проводитися якісь роботи на річці Луга, коли водойма дочекається уваги зі сторони місцевої влади.
«Річка Луга є заказником місцевого значення. У положенні про гідрологічний заказник чітко пише, що роботи з поглиблення й очищення річки Луги заборонені. Питання зміни положення буде озвучено в облраді. Зокрема, в четвер заступник міського голови Ярослав Матвійчук, який є депутатом облради, планує зробити запит з цього приводу. Від цієї офіційної відповіді будемо далі відштовхуватися для прийняття плану подальших дій», – зазначив очільник громади.
Нагадаємо, ще кілька років тому тодішній мер Володимира-Волинського Петро Саганюк казав, що річку Луга, безумовно, треба очищати не тільки в межах міста, це комплексні роботи вздовж всього русла, причому багатозатратні і трудовмісні, до того ж без експертизи і проведення певних досліджень не обійтись.
За останні роки річка Луга, що протікає по території Володимира-Волинського заростає шаленими темпами. Мешканці міста неодноразово зверталися до представників районної та міської влади, проте річка й далі перетворюється на суцільне болото.
Самі ж володимирчани, розуміючи що від влади вже нічого не дочекаються, кинулися рятувати водойму самотужки.
Довідково:
На території Володимир-Волинського району, рішенням Волинської обласної ради від 30.05.2000р. було створено гідрологічний заказник місцевого значення «Луга». Заказник був створений з метою збереження водно-лучно-болотного природного комплексу річки Луга та є територією природно – заповідного фонду.
Територія заказника охоплює акваторію Луги (від села Бубнів до міста Устилуг), а також прибережну частину її заплави. Проведення робіт в межах таких об’єктів повинно здійснюватись з дотриманням норм Закону України «Про природно-заповідний фонд України» та інших нормативних актів.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: