Батько шести дітей отримав нову спеціальність і уже пів року трудиться машиністом автовишки

Батько шести дітей отримав нову спеціальність і уже пів року трудиться машиністом автовишки
Батько шести дітей отримав нову спеціальність і уже пів року трудиться машиністом автовишки

Олександр Нечитайло несе відповідальність за справність техніки, а також за безпеку майстрів, які працюють на висоті, та перехожих, що в момент проведення робіт проходять повз огороджений об’єкт.

Рік тому мешканець Маркелівки, батько шести дітей, Олександр Нечитайло наважився змінити професію. Велінням долі він прийшов працювати на ТзОВ «Деметра Енерго Сервіс-Буд», що спеціалізується на будівельних та ремонтних роботах. Власник підприємства Роман Лисюк саме шукав людину, яка любить техніку, розбирається у ній, відповідально ставиться до своїх обов’язків і готова вчитися, поглиблювати знання та навички, щоб працювати на автовишці, яку планував придбати.     
- Організовуючи підприємство, я вивчив ринок послуг у місті, з’ясував, які користуються найбільшим попитом. Отримав необхідні дозволи на будівельні та ремонтні роботи, крім цього ми почали займатися перевіркою, чисткою та ремонтом димових і вентиляційних каналів, - розповідає Роман Петрович. – Щоб якісно виконувати ці роботи, було придбано старенький спецавтомобіль – автовишку на базі ЗІЛ. Реставрували його, отримали відповідні дозвільні документи на цей вид діяльності, але основне завдання, яке перед нами постало, – це знайти хорошого спеціаліста. Нам потрібен був не просто водій, а відповідний фахівець з певними знаннями і навиками, людина відповідальна та уважна. 
Щоб працювати машиністом автовишки, Олександр Віталійович закінчив навчання у Рівненському навчально-курсовому комбінаті, здав відповідні іспити та отримав посвідчення. 
-  Я підіймаю людей на висоту, - скромно описує свою роботу Олександр Віталійович.
Уже пів року з його допомогою майстри виконують найрізноманітніші роботи на висоті. Це утеплення та упорядкування фасадів, встановлення антен, систем водозливу, облаштування громозахисту, зрізання дерев та інші. Як розповідає фахівець, для виконання таких завдань підприємство надає автовишку ОСББ та окремим особам за певну плату. Також можливий варіант, коли ціла бригада спеціалістів підприємства із залученням спецтехніки працює над виконанням завдань конкретного замовника. Максимальна висота, на яку можна здійснити підйом у люльці, – 18 метрів, а допустима вага, – не більше 250 кілограмів.
Послуги автовишки надають не лише у Володимирі-Волинському та районі, а й у будь-якому куточку області (детальніша інформація за номером  телефону 093-856-54-41). Днями, наприклад, їздили у Ратнівський район, де в  селі Самари на приміщенні школи встановлювали громовідвід. Неодноразово підприємство «Деметра Енерго Сервіс-Буд» надавало безкоштовно автовишку релігійним громадам, коли потрібно було працювати над обшивкою куполів, на добровільних засадах допомагали замінювати ліхтарі вуличного освітлення біля пологового відділення.
Олександр Нечитайло ретельно стежить за технічним станом автовишки і  щоразу перед виїздом на виклик перевіряє справність машини. На його плечах лежить відповідальність не лише за спецтехніку, а й за людей, яких він підіймає на висоту. Тому чоловік принципово дотримується правил техніки безпеки. Страхувальні пояси, каски, стрічки для огородження – необхідні атрибути, без яких неможливі жодні роботи. А ще він завжди звертає увагу на те, в якому стані працівники, що мають виконувати замовлення (бо ж часто це не його колеги, а зовсім не знайомі люди). Особи з найменшим запахом вчорашнього застілля до роботи категорично не допускаються. 
Розповідає фахівець про те, що інколи буває важко дістатися до необхідного об’єкта, особливо коли роботи проходять на багатоповерхових забудовах. Заїзд на прибудинкову територію часто перекривають припарковані автомобілі мешканців квартир. А ще буває, містяни самовільно огороджують клаптик землі біля своїх балконів, насаджують квіти чи городину і навіть в аварійних ситуаціях не допускають туди транспорт. 
Під час роботи на об’єктах, що розташовані на центральних вулицях міста, Олександр Віталійович зіткнувся з байдужістю перехожих і прикладами нехтування ними правил техніки безпеки. Буває, люди не зважають на те, що територія, де працює спецтранспорт, огороджена, і намагаються пройти нею. А трапляється й таке, що, задивившись у телефон, рухаючись у своєму напрямку, розривають стрічку і аж тоді зупиняються, роззираються, аби збагнути, що ж відбувається. Така неуважність може мати трагічні наслідки, а відповідальність ляже на машиніста автовишки. Тому людина цієї професії повинна повсякчас бути уважною, а також зосередженою та відповідальною. У кожному конкретному випадку мати чітке бачення алгоритму дій, знати, як і куди краще під’їхати, провести правильні розрахунки для підйому спеціалістів на висоту, провести оцінку факторів навколишнього середовища та силу вітру, щоб забезпечити безпеку виконання робіт.
Валентина Тиненська
 

Розділ новин: 

Коментарі

Я хочу сказати...Це мій брат, і знаю я його з дитинства. Він завжди уважний до техніки і до працівників, таких ще треба пошукати в наш час

Коментарі

Схожі новини: