Зник безвісти, коли був в залі суду: на Волині корупціонер утік від в’язниці

Зник безвісти, коли був в залі суду: на Волині корупціонер утік від в’язниці
Зник безвісти, коли був в залі суду: на Волині корупціонер утік від в’язниці

Колишнього посадовця-корупціонера із Підгайцівської сільської ради Георгія Штефанесу розшукують. На сьогодні він мав би перебувати за ґратами згідно із вироком Луцького міськрайонного суду, який підтвердила і апеляція. Рішення остаточно набуло чинності 14 грудня і саме з цього дня Штефанесу вважають зниклим.

Повідомлення про розшук з’явилося на сайті Міністерства внутрішніх справ України, пише видання "Сила правди".

Колишнього проєктного менеджера Підгайцівської сільської ради Георгія Штефанесу судили за привласнення бюджетних грошей та напад на журналістку Людмилу Яворську. Чоловіка, який поєднував посаду в органі місцевого самоврядування з підприємницькою діяльністю, засудили до п’яти з половиною років позбавлення волі і зобов’язали відшкодувати в бюджет Підгайцівської громади понад пів мільйона гривень. Такий вирок виніс Луцький міськрайонний суд 19-го квітня 2023 року. Волинський апеляційний суд підтвердив його 14 грудня 2023 року.

Георгія Штефанесу мали забрати під конвоєм із зали суду, проте цього не трапилося.

«Відразу після закінчення засідання в апеляційному суді, коли стало зрозуміло, що вирок про позбавлення волі вступив в силу, я почала цікавитись, чому Штефанесі дозволили піти із зали суду і не затримали. Мені пояснили, що це – довга процедура, і не апеляційний суд має затримувати. На жаль, я деталей не знала, тому вирішила чекати, що буде далі», – пригадує потерпіла Людмила Яворська.

За місяць, 13 січня, Луцьке районне управління поліції оголосило засудженого в розшук.

«Вирок суду щодо Штефанеси Г. надійшов до поліції на початку січня. Його перевірили за місцем проживання, однак там не виявили. Відповідно, 13 січня засуджений оголошений в розшук та невдовзі буде оголошений в міжнародний розшук. Вживаються заходи для його виявлення і затримання», – прокоментувала речниця Головного управління Національної поліції у Волинській області Ольга Бузулук.

На сайті Міністерства внутрішніх справ України з’явилося повідомлення про розшук Штефанеси. 14-те грудня там зазначене датою його зникнення.

Георгій Штефанеса в розшуку. Скрін з сайту wanted.mvs.gov.ua

«Сьогодні поцікавилась в поліції, чи вже затримали Штефанесу і з’ясувалося, що – ні, бо він у розшуку. З власних джерел знаю, що в той самий день він перетнув кордон із Польщею і де зараз – невідомо.

Відкритими залишаються питання, чому прокуратура не клопотала, щоб суд забрав у нього закордонний паспорт – це типова процедура, про яку забути наврядчи прокурори могли. Також прокуратура не озвучила клопотання про те, щоб Штефанесу затримали в залі суду. Але суд і без цього міг би в рішенні вказати, щоб затримати вже. Ні прокуратура, ні суд цього не зробили.

Сьогодні увесь день намагаюсь отримати коментарі в поліції, прокуратурі, суді, щоб пояснили, як таке сталося. Усі дуже здивовані і дуже обурені. Не впевнена, що в цій ситуації взагалі вдасться знайти винного, але як на мене – це і є класичний приклад злочинної бездіяльності, коли виявилось, що нікому немає діла до того, чи буде виконаний вирок суду», – коментує Людмила Яворська.

У 2021-ому Георгій Штефанеса обіймав посаду проєктного менеджера сільради, зокрема, керував ремонтами доріг. Як з’ясували журналісти, він організував схему: пропонував майстрам з ремонту, а також своїм друзям і родичам оформлятися підприємцями і за 10% прибутку через них проводити кошти на ремонти доріг за завищеними цінами.

Серед «підприємців», які ремонтували дороги в Підгайцівській громаді, у тому числі – родичі Штефанеси: сини, донька, дружина, невістка. Всього – шість підприємців із прізвищем Штефанеса, які загалом виграли понад 200 тендерів із ремонту доріг на понад 60 мільйонів гривень. Щоправда суди розглядали лише два випадки привласнення бюджетних коштів.

Волинська журналістка Людмила Яворська займалась розслідуванням зловживань, що пов’язані з посадовцями Підгайцівської сільської ради. У січні 2021-го вона прийшла до органу місцевого самоврядування, щоб зареєструвати запит на публічну інформацію. В приміщенні Людмила зустрілася з одним із фігурантів свого розслідування. Георгій Штефанеса неадекватно відреагував на представницю преси і почав її штовхати. Відтак Яворська викликала на місце події поліцію.

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: