У Володимирі провели навчання для добровільної пожежної команди

УВолодимирі провели навчання для добровільної пожежної команди
УВолодимирі провели навчання для добровільної пожежної команди

Добровільний пожежний рух в Україні набирає обертів. Бажаючи убезпечити своїх мешканців, учасники місцевого самоврядування почали активно розвивати добровільні пожежні команди. Саме тому з 26 грудня по 20 січня у межах Проєкту «Цивільний захист з Добровільними пожежними командами (ДПК) для громад ГОВЕРЛА» у Володимирі таке навчання пройшли 12 рятувальників-добровольців.

Про це повідомили на сайті Володимирської міської ради.

Головною перевагою таких команд є оперативність, адже нерідко найближче пожежне відділення знаходиться в 30 км від містечка чи селища, де виникає пожежа. Близьке розташування, орієнтація в місцевості та швидке реагування на виклики – значно підвищують шанси на порятунок майна та відсутність людських жертв. Кожен охочий вступити до лав ДПК повинен пройти відповідне навчання.

Цей етап підготовки завершився у вогнеборців добровільних пожежних команд 25 громад-партнерок Проєкту HOVERLA / проєкт USAID в Україні Волинської, Львівської та Полтавської областей, серед яких і наша громада. Проєкту “Цивільний захист з Добровільними пожежними командами (ДПК) для громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»” став можливим завдяки Агенству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА».

Після проходження теоретичної частини навчання розпочали відпрацювання нових знань на практиці. Рятувальникам були поставлені завдання, серед яких: визволення умовних потерпілих, надання їм першої домедичної допомоги та демонтаж пошкоджених при аварії конструкцій транспортних засобів. Вогнеборці за допомогою спецобладнання забезпечили проведення аварійно-рятувальних робіт із діставання потерпілих.

Під час занять рятувальники відпрацювали різні варіанти деблокування, зокрема як визволити потерпілого, не зашкодивши йому, із застосуванням кількох інструментів. Також працівники державних пожежно-рятувальних частин показали добровольцям спеціальну техніку та чим вона оснащена, розповіли для чого призначені ті чи інші пожежні інструменти та продемонстрували, як ними користуватися при ліквідації надзвичайної ситуації.

    

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: