В Оваднівській ОТГ відбулася зустріч рідних загиблих з головами райради та громади

В Оваднівській ОТГ відбулася зустріч рідних загиблих з головами райради та громади
В Оваднівській ОТГ відбулася зустріч рідних загиблих з головами райради та громади

Днями у приміщенні сільської ради села Овадне відбулася зустріч голови Володимирської районної ради Віктора ХИЦЯ та голови Оваднівської ОТГ Сергія ПАНАСЕВИЧА з рідними загиблих. Питання, що виносилися на обговорення, стосувалися облаштування меморіальної дошки пам’яті полеглих героїв на території громади, розміщення світлин загиблих на пам’ятній дошці у Володимирі та встановлення флагштоків на могилах воїнів. Сергій Степанович запропонував також надати власні пропозиції щодо варіантів вшанування пам’яті полеглих героїв, у тім числі перейменування вулиць на їхню честь.

«Люди повинні знати та пам’ятати тих, хто віддав за них життя. Для прикладу, на честь Героя Петра Сусваля перейменували село, у якому він проживав. Також вже є рішення сесії про присвоєння імені загиблого полковника Сергія Хоміка навчальному закладу Оваднівської громади, - зауважив Сергій Панасевич. – Це найменше, що ми можемо зробити для наших хлопців, яких вже немає з нами».

  Щодо облаштування меморіальної дошки, голова ОТГ зазначив, усі витрати громада бере на себе, від рідних потрібен лише дозвіл та світлини полеглих.

  У процесі обговорення матері висловили згоду на встановлення дошки пам’яті за умови, що зображення на ній будуть якісними. Крім якості фотографій, жінок турбує й інше питання, пов’язане зі статусом загиблих.

«З повагою ставимося до кожного, хто боронить країну, але варто розділяти загиблих від померлих (крім випадків, коли помирають в результаті отримання важких поранень), і тих, чиє життя обірвалося за інших обставин (небойові втрати). Якщо рідні хочуть бачити їх на дошці пам’яті, потрібно подумати над зміною формату самої дошки».

  Також були пропозиції щодо вшанування полеглих на річницю їхньої загибелі представниками влади. Сергій Панасевич пообіцяв врахувати усі побажання.

  Голова районної ради Віктор Хиць, своєю чергою, висловив співчуття рідним загиблих, і запропонував запровадити для них безкоштовний проїзд з Володимира до Оваднівської громади. Крім того, зазначив, Володимирська районна рада уклала договір з кількома навчальними закладами Волині, серед яких - Академія рекреаційних технологій та права, щодо співфінансування вартості навчання дітей пільгової категорії, утім числі й з інвалідністю. «На жаль, загиблих не повернути, та ми маємо бути вдячними кожному з них за наше життя, і допомагати та підтримувати їхніх рідних, котрі втратили найдорожче», - зауважив голова райради.

 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: