Буде створено Устилузьку, Оваднівську та Зимнівську лікарні ветеринарної медицини

Ветлікар села Лудин Оксана Лопатюк проводить обстеження сільськогосподарських тварин.
Ветлікар села Лудин Оксана Лопатюк проводить обстеження сільськогосподарських тварин.

Послуги установ є платними. Встановлені тарифи затверджені наказом Міністерства сільського господарства та продовольства.

Адміністративна реформа в державі торкнулася і служби ветеринарної медицини. На базі діючих семи державних установ (дільничних лікарень ветеринарної медицини, дільниць ветеринарної медицини) буде створено  три дільничні лікарні ветеринарної медицини – Устилузьку, Оваднівську та Зимнівську,  відповідно до наявних  об’єднаних територіальних громад. 
Виробничими приміщеннями та транспортом новостворені установи забезпечені, проте збільшуються зони обслуговування: кожна установа буде обслуговувати по 20-25 населених пунктів. 
Відповідно до плану протиепізоотичних заходів у районі вже розпочали весняну диспансеризацію сільськогосподарських тварин. Поголів’я великої рогатої худоби буде піддано комплексному обстеженню на туберкульоз, бруцельоз, лептоспіроз, лейкоз, проводитиметься вакцинація проти сибірки. Старше покоління пам’ятає, що колись послуга з виклику лікаря була безкоштовною, а з дев’яностих років введена оплата за ветеринарні послуги. Останнім часом лікарня керується розцінками згідно з тарифами, затвердженими наказом №96 від 13.02.2013 року Міністерством сільського господарства та продовольства. Установи забезпечуються діагностикумами для вакцинації та проведення імунологічних досліджень при проведенні протиепізоотичних заходів за кошти держави. 
Також просимо власників тварин проводити вакцинацію від сказу, птиці – від хвороби Ньюкасла, свиней – від класичної чуми. 
Слід зазначити, що не всі власники тварин відповідально ставляться до проведення ветеринарно-санітарних протиепізоотичних заходів, наражаючи себе та оточуючих на небезпеку.
Державна служба ветеринарної медицини району вкотре попереджає власників тварин: якщо вони не забезпечать тварин для обов’язкових протиепізоотичних досліджень, то їм буде заборонено реалізовувати молоко, здійснювати випас тварин на пасовищах загального користування та обмежено ветеринарне обслуговування.
Нагадуємо, що, згідно із законодавством, видача паспортів на котів та собак проводиться виключно управлінням держпродспоживслужби та є адміністративною послугою вартістю 51,29 грн.
Роман Сергієвич, начальник лікарні ветеринарної медицини

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: