Переможець змагань зі станової тяги на фестивалі «Оваднівська спека» володимирчанин Віктор Смичук підняв штангу, що втричі перевищувала його вагу

Переможець змагань зі станової тяги на фестивалі «Оваднівська спека» володимирчанин Віктор Смичук підняв штангу, що втричі перевищувала його вагу
Переможець змагань зі станової тяги на фестивалі «Оваднівська спека» володимирчанин Віктор Смичук підняв штангу, що втричі перевищувала його вагу

Незабаром туристичним менеджерам нашого краю можна буде складати фестивальну мапу Володимирщини. Цими днями Оваднівська громада приймала гостей із населених пунктів кількох областей України, Волині і Володимир-Волинського району на фестивалі «Оваднівська спека».
Ідея проведення свята належить автору цих рядків і спортсмену Миколі Крайнову. Уперше чотири роки тому ми провели турнір з гирьового спорту на базі Оваднівського ліцею. Захід організаторам вдався, і було прийнято рішення про проведення його наступного року, але не у форматі турніру, а фестивалю.
Інформація про свято поширилася дуже швидко серед любителів цього виду спорту, і уже в 2019 році до нас приїхали гості-учасники не тільки з Волинської, а і з Львівської та Рівненської областей. При підготовці було прийнято рішення про розширення програми змагань багаторазовим жимом штанги лежачи і армреслінгом. Помітно, що підвищився статус самих учасників: серед них було чимало призерів загальноукраїнських змагань. Тоді ж, як і цього року, головним організатором і спонсором заходу була Оваднівська сільська рада на чолі з Сергієм Панасевичем. Цього року  остаточно закріплено назву фестивалю «Оваднівська спека».
Ми дуже чекали можливості провести фестиваль, бо ж минулоріч через  пандемію довелося його скасувати.
Цьогорічний фестиваль у п’ятирічній його історії став найбільш цікавим і масовим. Програма збільшилася ще на один вид силового спорту – станову тягу. Гостей приймали з різних областей України. Чимало людей не стояли осторонь і допомагали в організації фестивалю. Відчутну допомогу надав суддя національної категорії з б/ж штанги лежачи, суддя І категорії з гирьового спорту директор Турійської  ДЮСШ Андрій Книш, а також суддя з армреслінгу Ігор Іванов із Володимира-Волинського і спортсмен Олександр Балюрко з Ковеля.
Хорошими були результати змагань. Майже усі призові місця з армреслінгу посіли спортсмени з Луцька. Турійчани переважно взяли перемоги у б/ж штанги лежачи. Також достойними були виступи спортсменів Володимирщини. Своєрідним рекордом стало підняття штанги вагою 300 кг спортсменом із Нововолинська Олександром Бурдою, хоча цього було недостатньо для абсолютної перемоги, враховуючи коефіцієнт атлетизму. У цьому виді спорту перемогу виборов спортсмен із Володимира-Волинського Віктор Смичук. Вага його штанги становила 180 кг, що утричі більше за вагу самого спортсмена.
У підсумку здобутків змагань із багаторазового жиму штанги лежачи очевидним є те, що усі зафіксовані результати за своїм рівнем варті результатів кандидатів і майстрів спорту на всеукраїнських спортивних змаганнях.
На слова вдячності заслуговують спонсори, їхня кількість немала. Серед них і обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Саме з коштів меценатів і був сформований призовий фонд для нагородження учасників.
Свято не відбулося б і без допомоги та участі педагогів Ольги Зінь, Галини Худої, Галини Ходаковської, Людмили Каркушевської, Людмили Балаш, Лілії Кузьмич, Світлани Журавель, спортсменів Максима Новосада, Назара Квашука, які на волонтерських засадах виконували усю підготовчу і організаційну роботу. Долучилися до них також працівники Оваднівської  загальноосвітньої школи на чолі з директором Петром Петруком і кухарі їдальні цієї установи (шеф-кухар Олена Бірук), які смачно годували учасників.
Звичайно, мало свято і хорошого господаря, який щиросердно не тільки приймав і нагороджував учасників, але і згуртував спонсорів навколо ідеї проведення фестивалю «Оваднівська спека». Це сільський голова Сергій Панасевич.
Людвик Балаж, директор Оваднівського сільського центру «Спорт для всіх»

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: