Жителям Володимира нагадали про заборону вирощування снотворного маку чи конопель

Жителям Володимира нагадали про заборону вирощування снотворного маку чи конопель
Жителям Володимира нагадали про заборону вирощування снотворного маку чи конопель

Правоохоронці попереджають мешканців Володимира та району про заборону сівби та вирощування снотворного (опійного, в тому числі олійного та інших) маку, а також конопель.
З практики попередніх років слід зазначити, що здебільшого незаконні посіви вчиняють старші люди пенсійного віку, але не всі, деякі для отримання кількох зайвих гривень, інші для себе вирощують: «мак на кутю», «конопельки на олійку» … Чи вартий процес таких ризиків?
По-перше та найважливіше: кожна рослина в руках у наркодиллерів – це потенційне скалічене людське життя. По друге: наркомани і так не дадуть вам зібрати цей урожай. По третє: адміністративна та кримінальна відповідальність за дані діяння.
Адміністративна відповідальність
Незаконний посів та вирощування снотворного маку в кількості до 100 рослин чи конопель в кількості до 10 рослин – підстава для притягнення по ст.106-2 КУпАП (штраф до 1700 гривень з конфіскацією незаконно вирощуваних нарковмісних рослин).
Невжиття заходів щодо забезпечення охорони посівів снотворного маку чи конопель, місць їх зберігання та переробки, а також невжиття землекористувачами, землевласниками на закріплених за ними земельних ділянках заходів щодо знищення дикорослих конопель чи снотворного маку – підстава для притягнення по ст.106-1 КУпАП (штраф на громадян – до 510 гривень, а на посадових осіб до 1190 гривень).
Кримінальна відповідальність
Незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від 100 до 500 рослин чи конопель у кількості від 10 до 50 рослин – караються штрафом від 1700 до 8500 гривень або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років (ч. 1 ст. 310 Кримінального кодексу України).
Окрім того, незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку чи конопель особою, яка була засуджена за наркозлочини, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку чи конопель у кількості 500 і більше рослин – караються позбавленням волі на строк від 3 до 7 років (ч. 2 ст. 310 КК України).
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: