Як змінилася робота стоматполіклініки після реорганізації у комунальне підприємство

Як змінилася робота стоматполіклініки після реорганізації у комунальне підприємство
Як змінилася робота стоматполіклініки після реорганізації у комунальне підприємство

Про досягнення, оновлені умови праці та фінансове забезпечення КП «Володимир-Волинська стоматологічна поліклініка» спілкуємося з генеральним директором підприємства Романом Нестеряком.

Роман Олександрович очолив місцеву стоматполіклініку в переломний момент. Саме відбулася реорганізація закладів охорони здоров’я міста, і вони, втративши державні медичні субвенції, були перетворені у комунальні підприємства. Відповідно, почали заробляти самі на себе. 
Стоматполіклініка отримані кошти за надані медичні послуги тепер спрямовує частково на оплату рахунків (80% платежів за комунальні послуги стоматполіклініки оплачуються з міського бюджету), на заробітну плату колективу та розвиток. Молодому керівнику також довелося долати виклики, пов’язані з пандемією коронавірусу, оскільки посаду генерального директора він почав обіймати з 1 квітня, якраз у період запровадження карантину. 
- 70% наших працівників у перші дні карантину написали заяви на відпустки за власний рахунок, адже хвилювалися за свою безпеку та здоров’я, бо ж, виконуючи професійні обов’язки, щодня тісно контактують з чималою кількістю людей. Лікувати невідкладні стани лишилися п’ятеро фахівців. Планові огляди тривалий час не проводилися, - розповідає Роман Нестеряк. -  Згодом ситуація дещо змінилася, стабілізувалася, і потрохи кількість звернень за стоматологічними послугами почала зростати, хоча досі не стала такою, як до карантину. 
Головний директор відповідальний за усе, що відбувається на підприємстві, яке він очолює, тому Роман Олександрович стежить, аби у стоматполіклініці під час роботи в умовах пандемії суворо дотримувалися усіх рекомендацій задля запобігання поширенню коронавірусної інфекції. При вході тут є стійка з антисептиком, де кожен може обробити руки. Санітарки щогодини миють підлогу з деззасобами, інтенсивніше та частіше протирають підвіконня та дверні ручки, проводять кварцування в кабінетах та провітрювання після кожного пацієнта, лікарі працюють у захисних щитках, в одноразових шапочках і, звісно, як завжди, в рукавичках. Щоб уникати скупчень перед кабінетами фахівців, тут, як і раніше, продовжують працювати за талонною системою, тобто можна запланувати візит до спеціаліста заздалегідь і прийти на обраний час. Зателефонувавши в реєстратуру за номерами 3-52-54 чи 098-033-86-41, можна поцікавитися, о котрій годині прийматиме певний лікар, і запланувати візит. Зараз усе частіше важливу інформацію з приводу догляду за зубами, корисні поради та графік роботи у святкові чи передсвяткові дні оприлюднюють у фейсбук-спільноті стоматполіклініки. Долучившись до неї, кожен мешканець міста і району зможе стежити за різноманітними новинами та оновленнями на підприємстві, бути більш обізнаним у питаннях профілактики захворювань зубів.
Попри те, що минулий 2020 рік видався досить складним, підприємство продовжує розвиватися, не збавляючи темпу. 
- Влітку за кошти, виділені з місцевого бюджету, ми провели ремонт у підвальному приміщення, де знаходяться зал засідань, гардероб та санвузол. За власні надходження намагаємося оновлювати обладнання. Наприклад, минулоріч придбали стоматологічну установку і стоматологічне крісло, - розповідає Роман Олександрович.
 Загалом, як інформує директор, у поліклініці всі машинки, з якими працюють лікарі, придбані відносно нещодавно. Вони є оригінальними, словацького виробництва, тому прослужать ще не один рік. А ось деякі крісла потребують заміни, та це, сподіваються, теж не за горами. Також у планах провести ремонт реєстратури і коридорів на першому поверсі. 
- Зараз ми просимо міську владу, аби виділила з бюджету кошти на оновлення хірургічного кабінету. Попередньо нам погодили суму 265 тисяч гривень, - розповідає пан Роман. – Надіємося на позитивне рішення, адже для нас це вкрай важливо. У стоматполіклініці трудиться три лікарі-хірурги, двоє з них прийшли на роботу нещодавно. Вони мають намір розвиватися в обраному напрямку, хочуть застосовувати на практиці сучасні підходи до лікування, відповідно для цього необхідні певні умови. 
Взагалі у стоматологічній поліклініці трудиться понад 60 осіб, з них 23 – лікарі (троє перебувають у декретній відпустці). Серед медиків – чимало відомих у місті та районі спеціалістів, які за роки своєї праці здобули авторитет у пацієнтів і їхню повагу. Це Надія Свіца та Анастасія Мороз, які мають понад 40 років професійного стажу, Любомира Коломиєць, яка понад 50 років віддала улюбленій роботі. Є чимало професіоналів у своїй справі, котрі впродовж дещо меншого проміжку часу, але не менш самовіддано працюють, аби усмішки мешканців Володимирщини були гарними та сяючими. Приємно, що у колектив вливаються молоді фахівці. Наприклад, минулого року тут закінчили інтернатуру та лишилися працювати 4 спеціалісти: лікар-стоматолог-хірург (стажист) Богдан Бутулай, лікар-стоматолог (стажист) Вікторія Клачук, лікар-стоматолог-ортопед (стажист) Іван Худий, лікар-стоматолог-терапевт (стажист) Тарас Мочульський. Молоді та ініціативні медики успішно застосовують здобуті знання на практиці, працюють за новими протоколами та з використанням сучасних методів лікування зубів. Як зазначає Роман Олександрович, усі без винятку стоматологи продовжують розвиватися у своїй професійній сфері. Кожен 2-3 рази на рік обов’язково відвідує семінари, конгреси чи курси підвищення кваліфікації, що проводяться у Львові, Києві та  Харкові. Підвищують свою професійну майстерність із допомогою онлайн-навчання. 
У КП «Володимир-Волинська стоматологічна поліклініка» основними напрямками роботи є лікування зубів дорослим та дітям, хірургія (видалення зуба чи усунення ускладнення після видалення зуба), зубне протезування (виготовлення та встановлення коронок та протезів), ортодонтія (вирівнювання прикусу у дітей та дорослих). У зв’язку з тим, що поліклініка перейшла на госпрозрахунок, послуги тут надаються на платній основі, однак ціни є досить доступними. Наприклад, видалення зуба коштує в межах 300 грн, а лікування карієсу – від 350 грн у дорослих, та 250 грн у дітей. Звісно, все залежить від кожного конкретного випадку, складності захворювання, ступеня зруйнованості зуба, наявності ускладнень (пульпіти, періодонтити). Лікарі для усунення запалення користуються спеціальними приладами для вимірювання довжини кореневих каналів, а відновлюючи коронкову систему зуба, працюють із сучасними імпортними пломбувальними матеріалами. 
Як розповів Роман Олександрович, для пільгових категорій громадян передбачається безкоштовне зубне протезування. Кошти на це виділяють з міського бюджету в розмірі 135 тисяч гривень на рік. Також певну суму виділяє кожна громада. Скористатися такою можливістю можна в черговому порядку. 
- Орієнтовно одному пацієнту виділяється 2200 гривень. Якщо йому необхідно протезувати два зуби на орієнтовну вартість 3 тисячі гривень, то решту повинен оплатити пацієнт, - роз’яснює головний лікар. 
До пільгової категорії належать пенсіонери, учасники бойових дій,  чорнобильці, донори крові, вдови та члени сімей загиблих учасників АТО/ООС, особи з інвалідністю від загального захворювання, ветерани праці.
Також для малозабезпечених верств населення передбачене безкоштовне зняття гострого болю.
Попри те, що Роман Нестеряк займається управлінською та адміністративною роботою, він також проводить прийом громадян і залюбки допомагає повертати гарні та білосніжні усмішки своїм пацієнтам.
Валентина Тиненська, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: