«Я прагну довести всім, що поважний вік – це зовсім не старість»

«Я прагну довести всім, що поважний вік – це зовсім не старість»
«Я прагну довести всім, що поважний вік – це зовсім не старість»

Професійний педагог і хореограф Валентина Карпюк не тільки навчає танцювати дітей у студії «Тіп-Топ», а й займається з вічно молодими студентами Університету ІІІ віку.

Мудреці стверджують, що старість починається з душі. А тому, поки в серці є молодечий запал, бажання співати, танцювати, творити, для старості дорога закрита. Мабуть, саме ця мудра істина і спонукала Валентину Карпюк, професійного педагога і хореографа, займатися в Університеті ІІІ віку з людьми, які рішуче оголосили війну старості. 
Пані Валентина народилася 1981 року в Російській Федерації, в Бурятії, де на той час проходив службу батько-військовий. 1987-го батька перевели до Володимира-Волинського, де донька навчалася у школі, а потім – у  педагогічному училищі імені А. Кримського. Затим були студентські роки, які провела в аудиторіях педагогічного факультету Східноєвропейського університету, а пізніше – на факультеті хореографії Рівненського державного гуманітарного університету. Трудову діяльність розпочала вчителем початкових класів, але, ще з дитинства закохана в танець, вела хореографічний  гурток у школі. Згодом пані Валентину запросили тренером-хореографом у дитячу спортивну школу, вона 10 років викладала хореографічні дисципліни в педколеджі. Нині Валентина Карпюк – керівник дитячої студії «Тіп-Топ». Тут діти з 4-х років починають освоювати одвічне мистецтво танцю. Відвідують студію і дорослі, де для них проводяться заняття з фітнесу. 
Свого часу пані Валентина бувала в Університеті ІІІ віку, де проходили практику студенти педагогічного коледжу. Вона дивувалася допитливості, енергії та невтомності людей, які відвідували заняття в університеті. 
- Це дуже активні люди, - каже пані Валентина. – Їхньому азарту, прагненню до знань, до творчості можна тільки позаздрити. Вони хочуть рухатися, співати, щось дізнаватися, пробувати себе в чомусь новому. Це дивовижні оптимісти. У той час, як більшість людей поважного віку переймаються проблемами, думають, як вижити у складних економічних умовах, ці люди просто живуть, живуть гарно й активно. Ось чому я сама запропонувала їм свої послуги щодо навчання танцю.
Як повідомила нам очільниця Університету ІІІ віку Оксана Бистричан, уже відбулося перше заняття з танцю, яке провела Валентина Карпюк. Викладачка танцю з допомогою літератури та матеріалів з інтернету вдало підібрала спеціальні танцювальні вправи, розраховані на людей поважного віку. До слова, саме із хореографічного заняття університет відновлює свою діяльність, яка майже на цілий рік була припинена через карантин.
- Я прагну довести всім, що поважний вік – це зовсім не старість, - продовжує розмову пані Валентина. – Люди поважного віку мають право на велику повагу, тому що у них є досвід, життєва мудрість і ніхто так, як вони, не цінує життя. І молодь має це взяти до уваги!
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський 
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: