«Випічка оригінального торта заслуговує на авторське право»

Публікації

«Випічка оригінального торта заслуговує на авторське право»
«Випічка оригінального торта заслуговує на авторське право»

Рідні та друзі Валентини Томащук, які милувалися її виробами і куштували їх, вважають цю випічку справжнім шедевром.

Валентина Петрівна довго знаходилася в тіні знаменитих майстринь випічки нашого міста і району. Дуже скромна, не налаштована на публічність жінка весь час відмовлялася, аби розповідь про її майстерність з’явилася на сторінках газети. Переконати допомогли рідні та знайомі. «Талант не можна закопувати в землю. Це дарунок від Бога», - сказали вони Валентині Петрівні. І подзвонили нам, щоб дати номер телефону майстрині.
І зустріч відбулася. Звичайно, торти, які випікає пані Валентина, збереглися на світлинах. У якусь мить навіть важко було повірити, що це справжні вироби, створені майстерними руками і нестримним польотом фантазії. 
А талант проявився не відразу. Валентина Петрівна народилася 31 грудня 1983 року в селищі Локачі. Закінчивши школу, відразу почала працювати і тепер трудиться за прилавком магазину «Берізка». Та відтоді, як зустріла свого коханого чоловіка Володимира Віталійовича і доля послала їм двох діток – донечку Сашу та синочка Олега, сім’я відіграє в житті жінки головну роль. Саме завдяки дітям відкрила в собі талант до випікання тортів.
Це було літньої пори, коли донечці виповнився рік. І забажалося матусі спекти Сашеньці торт власними руками. Звернулася пані Валентина до відомої вже на той час майстрині (з етичних міркувань прізвище не назвала), яка і поділилася з нею секретами випікання. За порадою досвідченої жінки Валентина Томащук почала з випікання тістечок, а вже далі вироблялися власні навички, формувалася своя  технологія. Умілі невтомні руки випікали мусові тістечка, кейк-попси, трайфли, а згодом майстриня почала тішити родину, знайомих та друзів дивовижними тортами. Політ фантазії ставав усе вищим. 
Але ж кожне диво має свою природу. Виявляється, Валентина Петрівна в дитинстві обожнювала малювати. І саме цей талант допомагає нині в декоруванні тортів. Малюнок, що народжується в багатій уяві жінки, вона переносить на оздоблення торта. Ось чому викликають захоплення дивовижні квіти, казкові герої, кумедні персонажі мультиплікаційних фільмів, химерні прибульці з далеких галактик. Прослідковуються в оформленні тортів і елементи портретної графіки. Так жінку, яка сиділа біля торта, спочатку сприйняли як живу, і лише через мить збагнули, що це також елемент декору. Над такими тортами потрібно потрудитися. 
- Я знаю, як нелегко створити торт, щоб він прирівнювався до шедевра, - каже Валентина Петрівна, - а тому розумію своїх колег, які займаються випічкою. Проте вважаю, що торт-шедевр заслуговує на визнання як авторська робота,  адже в нього в першу чергу вкладена авторська ідея, творчий пошук. Сьогодні багато зразків прикрашання тортів можна знайти в інтернеті, але все ж, на мою думку, потрібно і для нас, майстрів випічки, запровадити авторське право. Спекти оригінальний торт – це велика творчість. Із повагою ставлюся  до всіх, хто трудиться над випічкою, знаю, що це нелегка праця, та все ж у нашій місцевості кондитером №1 вважаю Світлану Торчинську. Поки що її нікому не вдалося перевершити. Звичайно, потрібно зважати й на смаки наших замовників. Кожному, як кажуть, своє. Комусь до вподоби пишний декор тортів, хтось більше схильний до скромного оздоблення. Для діток зазвичай  замовляють торти та іншу випічку з іграшками і героями казок. Я мрію освоїти мистецтво передачі в оздобленні торта фото іменинника, але поки що роблю у цьому напрямку скромні кроки й розпочинаю зі своїх діток. 
Діти першими надихнули матусю на творчість – створення вишуканої випічки. Отож свій вільний час жінка повністю присвячує їй. У вихідні разом із чоловіком влаштовують удома пікнік із шашликами. Вона маринує, а чоловік смажить. Люблять також виїжджати на природу. Найкращий відпочинок для сім’ї –  на березі Світязя або озера в Соловичах. А ще є дні народження, коли матуся пече новий торт, яким неодмінно почастує усіх гостей. 


Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: