«Випічка оригінального торта заслуговує на авторське право»

«Випічка оригінального торта заслуговує на авторське право»
«Випічка оригінального торта заслуговує на авторське право»

Рідні та друзі Валентини Томащук, які милувалися її виробами і куштували їх, вважають цю випічку справжнім шедевром.

Валентина Петрівна довго знаходилася в тіні знаменитих майстринь випічки нашого міста і району. Дуже скромна, не налаштована на публічність жінка весь час відмовлялася, аби розповідь про її майстерність з’явилася на сторінках газети. Переконати допомогли рідні та знайомі. «Талант не можна закопувати в землю. Це дарунок від Бога», - сказали вони Валентині Петрівні. І подзвонили нам, щоб дати номер телефону майстрині.
І зустріч відбулася. Звичайно, торти, які випікає пані Валентина, збереглися на світлинах. У якусь мить навіть важко було повірити, що це справжні вироби, створені майстерними руками і нестримним польотом фантазії. 
А талант проявився не відразу. Валентина Петрівна народилася 31 грудня 1983 року в селищі Локачі. Закінчивши школу, відразу почала працювати і тепер трудиться за прилавком магазину «Берізка». Та відтоді, як зустріла свого коханого чоловіка Володимира Віталійовича і доля послала їм двох діток – донечку Сашу та синочка Олега, сім’я відіграє в житті жінки головну роль. Саме завдяки дітям відкрила в собі талант до випікання тортів.
Це було літньої пори, коли донечці виповнився рік. І забажалося матусі спекти Сашеньці торт власними руками. Звернулася пані Валентина до відомої вже на той час майстрині (з етичних міркувань прізвище не назвала), яка і поділилася з нею секретами випікання. За порадою досвідченої жінки Валентина Томащук почала з випікання тістечок, а вже далі вироблялися власні навички, формувалася своя  технологія. Умілі невтомні руки випікали мусові тістечка, кейк-попси, трайфли, а згодом майстриня почала тішити родину, знайомих та друзів дивовижними тортами. Політ фантазії ставав усе вищим. 
Але ж кожне диво має свою природу. Виявляється, Валентина Петрівна в дитинстві обожнювала малювати. І саме цей талант допомагає нині в декоруванні тортів. Малюнок, що народжується в багатій уяві жінки, вона переносить на оздоблення торта. Ось чому викликають захоплення дивовижні квіти, казкові герої, кумедні персонажі мультиплікаційних фільмів, химерні прибульці з далеких галактик. Прослідковуються в оформленні тортів і елементи портретної графіки. Так жінку, яка сиділа біля торта, спочатку сприйняли як живу, і лише через мить збагнули, що це також елемент декору. Над такими тортами потрібно потрудитися. 
- Я знаю, як нелегко створити торт, щоб він прирівнювався до шедевра, - каже Валентина Петрівна, - а тому розумію своїх колег, які займаються випічкою. Проте вважаю, що торт-шедевр заслуговує на визнання як авторська робота,  адже в нього в першу чергу вкладена авторська ідея, творчий пошук. Сьогодні багато зразків прикрашання тортів можна знайти в інтернеті, але все ж, на мою думку, потрібно і для нас, майстрів випічки, запровадити авторське право. Спекти оригінальний торт – це велика творчість. Із повагою ставлюся  до всіх, хто трудиться над випічкою, знаю, що це нелегка праця, та все ж у нашій місцевості кондитером №1 вважаю Світлану Торчинську. Поки що її нікому не вдалося перевершити. Звичайно, потрібно зважати й на смаки наших замовників. Кожному, як кажуть, своє. Комусь до вподоби пишний декор тортів, хтось більше схильний до скромного оздоблення. Для діток зазвичай  замовляють торти та іншу випічку з іграшками і героями казок. Я мрію освоїти мистецтво передачі в оздобленні торта фото іменинника, але поки що роблю у цьому напрямку скромні кроки й розпочинаю зі своїх діток. 
Діти першими надихнули матусю на творчість – створення вишуканої випічки. Отож свій вільний час жінка повністю присвячує їй. У вихідні разом із чоловіком влаштовують удома пікнік із шашликами. Вона маринує, а чоловік смажить. Люблять також виїжджати на природу. Найкращий відпочинок для сім’ї –  на березі Світязя або озера в Соловичах. А ще є дні народження, коли матуся пече новий торт, яким неодмінно почастує усіх гостей. 


Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: