Вона створює атмосферу свята і продумує його оформлення до найменших дрібниць

Вона створює атмосферу свята і продумує його оформлення до найменших дрібниць
Вона створює атмосферу свята і продумує його оформлення до найменших дрібниць

Юлія Гладчук – уже відома у нашому місті декораторка, яка прикрасила понад 500 весіль, а ще ювілеї, дні народження, хрестини. 

Юлія Гладчук – це саме та людина, яка відповідає за красу у кожній деталі, яка знає, як підкреслити (чи навіть точніше обрамити) кожне свято і зробити усе, щоб воно принесло естетичне задоволення усім присутнім. Ми вирішили ближче познайомити вас, шановні читачі, із такою нині актуальною професією і фахівцем, яка вміє створити красу навколо.  

- Юліє, коли ви, учитель за освітою, вирішили займатися декором свят?  
- Правду кажучи, 10 років тому я не знала, хто такий декоратор i що саме він робить. А вже про те, що майстрів-декораторів так багато, я навіть уявити не могла. Чи варто казати, що свою теперішню професію навіть у  найсміливіших фантазіях не бачила? Я думала, що бути педагогом - це моє покликання. Здобула відповідну фахову освіту і працювала в одній з місцевих шкіл учителем трудового навчання. Я – творча особистість, і мені завжди подобалося виготовляти щось своїми руками. Коли пішла у декретну відпустку, то почала цікавитися декором. Бажання займатися цією справою зростало. 

- Напевно, це бажання, про яке ви згадуєте, і спонукало вчитися. Звідки черпали знання?
- Пізнати тонкощі справи мені допомогли онлайн-курси, семінари, вебінари тощо. Це дуже зручна форма навчання, оскільки можна здобувати знання у вільний час, не залежно від графіка роботи.

- У чому ж, власне, полягає ваша робота?
- Працювати 24 години на добу, сім днів на тиждень, не маючи часу на «вільні думки», – скажете фантастика? Поєднувати обов’язки маркетолога, менеджера, бухгалтера, логіста, монтажника, вантажника, флориста, інженера, психолога – неможливо? Тоді ви не знайомі з декоратором. Таким стало моє буденне життя. Ненормована, ненормальна, але улюблена робота – це їхати посеред ночі в інше місто чи село на монтаж або демонтаж, хвилюватися, чи нічого не забуто, непокоїтися, чи все сподобається, переживати, щоб нічого не зламалося… Хвилювань чимало. Робота готова тільки тоді, коли я бачу фотографії на фоні фотозони і усміхнених людей. Лише тоді можна видихнути і сказати, що все було файно. Це не нудна робота. Це не просто вішати тканини і клеїти квіти, як про це кажуть, це мислити, творити, комбінувати, дружити, відкривати і відкриватися. І, як виявилося, це не зовсім професія, це спосіб життя. Я займаюся улюбленою справою, яка робить мене та інших людей щасливими.

- Для кожної людини перший досвід у якійсь справі – найцінніший. Із  чого ви починали?
- Перше серйозне замовлення я виконала у жовтні 2013-го. До мене звернулася наречена з проханням оформити її весілля. Звісно, цьому передувала серйозна підготовка, я набиралася досвіду, так би мовити «набивала руку»: оформляла весілля подруги, створювала фотозони у студії. Цікаво, що замовниця раніше не бачила моїх робіт і жодного фото з весіль, які я допомогла «прикрасити». Для мене її прохання було несподіванкою і великою відповідальністю, оскільки на той момент, не маючи багатого досвіду з оформлення весіль, я отримала кредит довіри від незнайомої людини. Це стало поштовхом ще більше повірити в себе, і в мене з’явилося розуміння того, що це – моє. 

- Чи маєте помічників у цій справі?
- Я працюю сама, але маю надійну опору, це мої рідні, і насамперед чоловік. Якби не його підтримка, я б не почала серйозно займатися декором. Зараз він мій основний помічник і порадник. Навіть якщо безпосередньо не бере участі в оформленні події, хвилюється і переживає за все разом зі мною, будучи на відстані.

- Юлю, а як замовникові підібрати «саме те», коли він не визначився з концепцією свята і на чому хотів би акцентувати увагу?  
- Візьмімо, наприклад, оформлення весілля. За допомогою декору можна вдало передати індивідуальність пари, її настрій та особливість. Для того, щоб зрозуміти, у якому напрямку слід працювати, яку саме обрати стилістику і концепцію, треба добре познайомитися з нареченими, зрозуміти їх, пізнати  їхній стиль життя, бачення майбутнього свята і вподобання. Після знайомства я формую підбірку фото для натхнення і демонстрації концепції. Тоді ми зустрічаємося знову, усе обговорюємо, я презентую свою задумку, погоджуємо і переходимо до наступного кроку – малювання ескізів та підбору матеріалів. Обов’язково проговорюємо, на чому варто зробити акцент і як правильно розподілити бюджет. Ми дотримуємося правила: краще одна ефектна локація (фотозона, президіум, сервірування столів), ніж всього потрохи, адже тоді декор просто загубиться у залі. 

- Що сьогодні вважається несмаком при декоруванні весілля?   
- У тренді завжди індивідуальність, сміливість, уміння проявити себе, свій стиль. Хіба може приносити задоволення та тішити око декор і флористика у стилі чи кольорах, які не подобаються? Весілля – свято наречених, тому їхні вподобання є законодавчими для розробки стилю свята. Ну але звичайно є і «вчорашній день» - так звані антитренди. Зараз в оформленні намагаються відійти від нагромадження, химерних поєднань, надмірної, «кричущої» розкоші. 

- А які нині модні тенденції, якщо говорити про кольори чи тематику свята, арки, декорації, прикрашання залу або території на вулиці?   
- У моду повертаються класичні весілля, прикрашені текстилем, флористикою і гарним посудом. Власне, оформлення повинно бути урочистим і гармонійним, а все інше не має значення. Єдиним стилем, який не втрачає позицій, а лише стає все більш актуальним, є екологічність, тобто організація ековесілля. На такому святі в декорі переважає сухоцвіт, сушена лаванда, гіпсофіла, евкаліпт і маргаритки. Їх можна поєднувати зі свіжозрізаними квітами різних кольорів, щоб надати композиції найсучаснішого вигляду. 

- Де усі охочі можуть переглянути зразки ваших робіт?
- Чимало фото я публікую на своїх сторінках у соціальних мережах «Фейсбук» та «Інстаграм». Кожен охочий може ознайомитися з варіантами декору, який ми з молодятами підібрали для такого важливого дня у їхньому житті. 
Валентина Тиненська

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: