Володимирчанка потребує фінансової допомоги на реабілітацію

Публікації

Володимирчанка потребує фінансової допомоги на реабілітацію
Володимирчанка потребує фінансової допомоги на реабілітацію

Юлія Бондарук донедавна була життєрадісною, сповненою сил і з надією на майбутнє, поки важка хвороба не прикувала її до ліжка. А зараз, якщо не пройти лікувальну реабілітацію, недуга позбавить її можливості розмовляти і рухатися, пише Жанна Білоцька для «Володимир медіа».
Квартиру  відкрила гарна доглянута жінка, яка ледь трималася на ногах, руками спираючись об стіни, щоб не впасти. Поволі, оскільки є проблеми з мовленням, стала розповідати про себе.
-Я не завжди була такою. Пів року тому могла самостійно давати собі раду, ходити, вільно розмовляти, хоча вже мала проблеми зі здоров’ям, через які змушена була піти з роботи. Але весь цей час лікувалася, відвідувала невропатолога у Львові, їздила на реабілітацію, яка давала позитивні результати. Під час останнього візиту в реабілітаційний центр, де я була зовсім мало часу через брак коштів, мене попередили, що хвороба прогресуватиме і,  якщо нічого не робити, вона перейде у вегетативний стан. Не думала, що це відбуватиметься так швидко.
Юлія проходила службу за контрактом у ДПСУ. Служила у Львівському прикордонному загоні на ПМ «Устилуг». Якось під час нічної зміни координація рухів у жінки почала мінятися, її стало похитувати. А вже за кілька годин Юлію викликав старший зміни та повідомив про скаргу від людей, які перетинали кордон, буцімто вона перебуває в нетверезому стані.
– Спочатку не розуміла, що зі мною відбувається, намагалася триматися і продовжувати службу. Але керівництво наполягло на обстеженні та лікуванні, – розповідає  Юлія.  – МРТ у Львові та Луцьку виявила проблеми, мені поставили діагноз розсіяний склероз. Про подальше несення служби мови не було, звільнилася за станом здоров’я. У Львові мені порадили  лікарку-невропатолога, до якої звернулася по допомогу. Подальші обстеження виявили рідкісну хворобу «нейродегеративне порушення головного мозку», симптоми якої схожі на розсіяний склероз. Завідувач відділення Львівського госпіталю для прикордонників, у якому лікувалася, сказав мені, що за свою практику мав справу з п’ятьма пацієнтами, у яких підтвердився цей діагноз.
Юлія  двічі відвідувала Центр відновного лікування «Модричі», де надають допомогу хворим після інсульту, із черепно-мозковими травмами, травмами хребта, розсіяним склерозом, онкологією, після ендопротезування. Результати, каже жінка, вражаючі.
– З нами працюють чудові фахівці, які ставлять людей з важкими діагнозами на ноги. Під час останньої поїздки мені сказали, що є шанс відновитися і жити повноцінно, та порадили приїхати не пізніше березня. Я дуже боюся, адже не зможу розмовляти і рухатися, – каже Юлія. Мені хочеться жити і бачити, як росте мій син, який змушений проживати з моєю мамою через мою хворобу. Також хочу працювати, як робила це до того, і не залежати від інших.
 39-річна жінка додає: їхати потрібно було ще у грудні, однак через брак коштів вона не могла цього зробити, адже сума, яка потрібна, для неї не підйомна. Тим часом стан Юлії погіршився, вона стала пересуватися по квартирі, тримаючись за стіни або повзаючи по підлозі, з’явилися проблеми з мовленням. Якщо до березня не розпочати лікування, наслідки можуть бути незворотними. Жінка не пам’ятає, коли востаннє була на вулиці, оскільки проживає на 8-му поверсі і самотужки вийти не може. Вона змирилася з таким життям. Навіть поговорити не має з ким, бо проживає сама. Син або мама щодня навідуються, приносять їсти. Коли за ними зачиняються двері, Юлія залишається сама в чотирьох стінах. Єдиним зв’язком з навколишнім світом є телефон та інтернет. Але жінці  важко навіть тримати телефон. Каже, коли починається тремтіння, не може не лише взяти до рук щось, а й ходити.
Вартість відновної терапії разом із проживанням та харчуванням у «Модричах» – 217 тисяч гривень. Не доларів, не євро, а гривень. Юлія вже зверталася по допомогу до людей. Каже, чимало відгукнулося, але цього не достатньо, щоб розпочати лікування. Жінка щиро сподівається на людську підтримку і розуміння. 

Картка «Ощадбанку»: 5167 8032 14 04 5143, Юлія Бондарук.

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: