Володимир-Волинські ОСББ – одні з найактивніших учасників проекту ЄС/ПРООН

Публікації

Володимир-Волинські ОСББ – одні з найактивніших учасників проекту ЄС/ПРООН
Володимир-Волинські ОСББ – одні з найактивніших учасників проекту ЄС/ПРООН

17 червня міський голова Ігор Пальонка узяв участь у фінальному тренінгу «Кращі засади управління ОСББ», що був організований в рамках впровадження проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES).
У підсумковому тренінгу узяли участь очільники ОСББ Володимира-Волинського, які упродовж майже трьох років були активними учасниками проекту ЄС/ПРООН, метою якого є мобілізація співвласників житла в багатоквартирних будинках в Україні та підтримка їхньої мотивації до підвищення рівня енергоефективності власних будинків.
У вітальному слові міський голова Ігор Пальонка зазначив, що дуже приємно, що заходи такого рівня відбуваються у Володимир-Волинській громаді і саме наші ОСББ є активними учасниками подібних проектів. Адже завдяки проекту ЄС/ПРООН чимало очільників ОСББ надихнулись успішним досвідом колег із інших міст та почали робити перші кроки по втіленню енергоефективних заходів. Зокрема, уже 10 багатоквартирних будинків Володимира-Волинського провели енергоаудит.
«Міська влада також узяла курс на підтримку ОСББ, виділяючи кошти на місцеву програму, завдяки якій у багатьох будинках на умовах співфінансування з жителями вдалось зробити різні ремонтні роботи. А в рамках програми «Тепла оселя» з місцевого бюджету відшкодовуються відсотки кредитів, які беруть жителі для запровадження енергоефективних заходів. Коли працював на посаді начальника ЖЕКу, особисто обходив двори усіх будинків, переконуючи жителів створювати ОСББ. Вдалось переконати лише два будинки, проте з того часу відбулось багато змін і тепер більшість мешканців розуміють, що стан і утримання їхнього спільного житлового майна залежить в першу чергу від них самих. А ми, міська влада, готові усіляко сприяти людям, котрі не побоялись узяти на себе таку відповідальність», – наголосив Ігор Пальонка.  
Координаторка Програми розвитку ООН з досягнення Цілей сталого розвитку у Волинській області Ірина Бойко розповіла, що  проект діяв протягом 2018-2021 років на місцевому рівні по всій країні, допомагаючи створювати нові об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), а також сприяючи зміцненню потенціалу як новостворених, так й існуючих ОСББ, які в подальшому зможуть розробити власні проекти з підвищення енергоефективності та подати заявку на фінансування до Фонду енергоефективності України.
В результаті, у Волинській області за сприяння проекту створено 103 ОСББ, 185 ОСББ пройшли навчання стосовно управління ОСББ, фінансового обліку, енергоефективності, роботи з боржниками. Представники ОСББ Володимира-Волинського були учасниками обмінних візитів у містах Луцьк, Івано-Франківськ і Долина. До речі, саме володимир-волинці були найактивнішими учасниками проекту, зазначила Ірина Бойко.
Під час фінального тренінгу не лише підбили підсумки за три роки роботи, а і надали керівникам ОСББ порцію нових знань. Зокрема, голова Асоціації ОСББ «Лучани», яка очолює наглядову раду Фонду Енергоефективності Юлія Сабатюк поділилась власним досвідом успішного управління багатоквартирним будинком, а експерт з бухгалтерського обліку Микола Хамулка розповів про фінансові аспекти управління ОСББ.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: