Володимир-Волинське АТП-10762 вже багато років проводить техогляд вантажного транспорту

Володимир-Волинське АТП-10762 вже багато років проводить техогляд вантажного транспорту
Володимир-Волинське АТП-10762 вже багато років проводить техогляд вантажного транспорту

Про те, чим живе автотранспортне підприємство сьогодні та які послуги надає, розмовляємо з директором Миколою Шимчуком.

Чимало містян ще пам’ятають, що колись Володимир-Волинське АТП-10762 було одним з найбільших підприємств у місті. Тут трудилося близько чотирьох сотень спеціалістів. Серед тих, хто присвятив роботі на цьому автотранспортному підприємстві не один десяток років, Микола Шимчук. У 1988 році він, молодий спеціаліст, який нещодавно здобув спеціальність інженера-механіка автомобільного господарства у Львівському політехнічному інституті, був переведений сюди з Нововолинського вантажного АТП-10763. Із того часу він упевнено піднімався кар’єрними східцями: упродовж семи років працював на посаді начальника технічного відділу, тоді став начальником виробництва, через 5 років – головним інженером. У січні 2011 року почав обіймати посаду виконуючого обов’язки директора, а в березні був призначений директором. Микола Миколайович розповідає, що за понад три десятиліття, які він тут працює, підприємство подолало чимало викликів часу та, незважаючи на різноманітні обставини, не припинило своєї діяльності. Воно залишається конкурентоспроможним і продовжує розвиватися й надавати якісні послуги.

На підприємстві було 198 автомобілів і 80 причепів

- Раніше підприємство було досить великим. Пригадую, коли прийшов сюди на роботу, у наявності було 198 автомобілів і 80 причепів. Працювали без вихідних, надавали послуги з перевезення місцевим хлібозаводу та молокозаводу, а також підприємствам у Любомльському й Шацькому районах.  Було таке, що на одній машині працювали почергово два водії. Коли закінчував робочу зміну один, сідав за кермо інший, - розповідає Микола Шимчук. - Колектив АТП був чималим, тоді працювало близько 360 осіб. Із плином часу кількість автомобільних перевезень почала скорочуватися по всій Україні. Крім того, стали використовувати інший рухомий склад – вантажівки іноземного виробництва, які мають більшу вантажопідйомність. Наприклад, один такий автомобіль може перевозити 22 тонни вантажу, у той час як ЗІЛ чи МАЗ – лише 5 тонн. 
Коли відбулося роздержавлення підприємства, право власності на нього отримав колектив. Згодом АТП-10762 викупив Євген Шелепіна, який у 2011 році створив товариство з обмеженою відповідальністю. Завдяки йому збереглося підприємство, обладнання, залишилися працівники. 

Кваліфіковані спеціалісти проводять технічний огляд транспорту на сучасному обладнанні

 Із 1996 року на підприємстві почали проводити технічний огляд транспортних засобів. У той час цим займалася державтоінспекція, але на обладнанні, що було наявне в АТП-10762. Також залучали до цієї роботи працівників підприємства. Згодом вимоги до техогляду змінилися. Щоб його проводити,  автотранспортне підприємство мало отримати акредитацію. 
- У 2010 році ми отримали відповідний атестат від Національного агентства з акредитації України спочатку терміном на 3 роки, а потім через кожні 5 років знову проходили таку процедуру, - розповідає Микола Миколайович. – Для того, щоб продовжувати діяльність у цьому напрямку, підприємство, завдяки власнику, придбало нове обладнання. Воно було не дешеве. У загальній сумі доходило до мільйона гривень. Лише один стенд для перевірки гальмівних якостей автомобілів коштував 380 тисяч гривень. Також купили димоміри, газоаналізатори та інше необхідне обладнання. 
З того часу й донині найчастіше до АТП-10762 звертаються саме ті, хто хоче провести обов’язковий технічний контроль (техогляд) автотранспорту. Фахівці підприємства проводять по 12-15 перевірок одиниць транспортних засобів на день. Основними замовниками є автобусне АТП-10707, ТзОВ «Гербор-Холдинг», ТзОВ «Прогрес», ТОВ «Агросвіт-Волинь» та багато приватних фізичних осіб-підприємців, які мають автобуси чи вантажні автомобілі. Вони не лише з Володимирщини, а й із Нововолинська. Кажуть, що їдуть саме сюди, бо тут хороше обладнання і висока кваліфікація працівників. 
Процедура техогляду платна. Усі транспортні засоби, які проходять перевірки, фотофіксуються і заносяться в базу МВС, яке здійснює моніторинг. Власнику  видається протокол про придатність транспортного засобу до експлуатації.  Якщо автомобіль маленької вантажопідйомності, то він проходить техогляд один раз на два роки, вантажівки й напівпричепи з вагою понад 3,5 тонни – щорічно, автобуси, мікроавтобуси та спеціалізовані транспортні засоби, які перевозять небезпечні вантажі, – через кожні пів року.
До речі, як повідомив Микола Миколайович, вони обстежують чимало шкільних автобусів не лише місцевих громад, а й навіть з колишнього Іваничівського та Локачинського районів. 
- Усі наші спеціалісти – дуже кваліфіковані та досвідчені майстри, адже працюють тут тривалий час. Більше того, щороку вони проходять курси підвищення кваліфікації, де отримують нові знання та навички, - розповідає директор. – У нашій країні ще в 2011 році скасували обов’язковий техогляд для легкових автомобілів фізичних осіб. Для мене такий крок досі залишається дивним, адже в  Європейському Союзі, наприклад, із високою відповідальністю ставляться до безпеки на дорогах. Перевірки автомобілів на справність там є обов’язковими. У Білорусі, наприклад, нові автівки мають проходити контроль раз на 2 роки, а ті, яким понад 10 років, – щорічно. 
Микола Миколайович поділився власним досвідом, як європейці проводять технічний огляд легковиків. 
- Раніше в мене була машина на литовських номерах, тому двічі довелося проходити процедуру техогляду в Литві. Мене здивувало те, що я лише підігнав машину до червоної лінії, а далі за кермо сів відповідний фахівець, попросивши мене відпочити на диванчику чи випити кави в кафе. Я не був присутній на огляді автомобіля. Уже після його закінчення мені озвучили висновки. А в нас в АТП є місце, де власник чи водій транспорту може спостерігати за роботою фахівців, не втручаючись у процес перевірки. Ще приємно вразила ціна такої процедури, адже вона наполовину нижча, ніж в Україні. 

Інші напрямки діяльності АТП-10762  

Як розповів директор, на підприємстві також здійснюють сертифікацію автомобілів для проходження ними процедури розмитнення. Цим займається окремий спеціаліст, який здійснює перевірку технічного стану автомобіля з дотриманням певних вимог. У 2018 та 2019 роках спостерігався своєрідний бум, адже охочих пройти таку процедуру було чимало. Зараз звернень поменшало. 
Також серед напрямків діяльності підприємства – надання в оренду автомобілів. Нині автопарк АТП-10762 складає 16 одиниць техніки. Співпрацюють із такими замовниками, як ТОВ «Агросвіт-Волинь», ФГ «Євгена Шелепіни», які орендують автомобілі невеликої тоннажності, причепи під час проведення сезонних польових робіт. 

Люди, які поєднали долю з автотранспортною сферою

У нинішніх та колишніх працівників цього автотранспортного підприємства є хороша традиція – збиратися разом на професійне свято День автомобіліста. Одного року на зустріч прийшли навіть ті, кому понад 80 років і хто вже давно на заслуженому відпочинку. 
- Я завжди з радістю згадую про хороші справи, високий професіоналізм всіх колишніх керівників, водіїв, слюсарів, бухгалтерів, економістів АТП-10762, - каже директор.  
Це підприємство об’єднало багатьох людей. Чимало з них стали хорошими друзями. Як розповідає Микола Миколайович, у нього теж немало друзів серед колег. У них не лише спільні професійні інтереси, а й однакове хобі – збирання грибів, а також - риболовля. Тому, як випадає нагода, збираються разом повудити на якійсь із водойм області.  
У транспортній сфері працює й син Миколи та Світлани Шимчуків Олександр. Він уже давно мешкає в Литві, де створив сім’ю і разом з дружиною Вайдою виховують 6-річного синочка Бенаса. Хлопчик цікавиться технікою, а коли гостює в дідуся з бабусею, то залюбки йде з дідусем на роботу і просить посидіти за кермом вантажівок. 
21 лютого Микола Миколайович, який пов’язав свою трудову діяльність з АТП-10762, святкуватиме 60-річний ювілей і прийматиме щирі слова вітань від рідних, друзів та колег.  
Валентина Тиненська, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: